Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
712 postów 5254 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Życzenia świąteczne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zdrowych, pogodnych, pełnych serdeczności, Świąt Bożego Narodzenia

Zdrowych, pogodnych, pełnych serdeczności,
Świąt Bożego Narodzenia
oraz spotkań w gronie rodziny i przyjaciół,
spełnienia wszelkich planów w Nowym Roku 2016,
który niech będzie rokiem sukcesów Słowiańszczyzny
w każdym wymiarze
życzy PT Czytelnikom
Zarząd Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Paweł Ziemiński
Daruisz Kosiur
Andrzej Skorski

_________________________________________

 

Refleksje na świąteczne przemyślenia

 

Imperatyw kategoryczny I.Kanta: „postępuj zawsze tak, jak byś chciał, żeby postępowano względem ciebie”, znakomicie streszczający zasady etyczno-moralne chrześcijaństwa, winien być podstawą restytucji porządku społeczno-politycznego w państwach Zachodu, w cywilizacji białej rasy. I.Kant nie był katolikiem, a jego imperatyw nie miał także zabarwienia religijnego, był humanistyczny, ateistyczny.

Współczesny KK bierze czynny udział w procesie globalizacji, co potwierdza choćby ostatnia encyklika „Laudato si”. Głoszone przez hierarchów KK zasady etyczno-moralne adresowane są do politycznie nieświadomych „owieczek”, które dla KK są przedmiotem, a nie podmiotem, jak deklaruje. Pod tym względem w politycznej działalności KK nie nastąpiły żadne zmiany od początku jego istnienia. Dlatego nie należy oczekiwać, że KK udzieli wsparcia procesom odbudowy państw narodowych Zachodu.

Patrząc z perspektywy 1000 lat na chrześcijaństwo w Polsce, trzeba sobie szczerze powiedzieć, że z politycznego punktu widzenia bilans zysków i strat spowodowany chrześcijaństwem (polityką Rzymu, później Watykanu) wypada dla Polski ujemnie, czego najlepszym dowodem jest współcześnie trwający proces likwidacji naszego państwa i jeśli nie przy wsparciu, to z całą pewnością przy pełnej aprobacie KK, jego hierarchii.
Piszę to nie tylko jako nacjonalistyczny publicysta, ale – co może tym smutniejsze -, także jako Polak wychowany w rodzinie katolickiej, który dostąpił wszystkich Sakramentów Świętych oprócz sakramentów kapłaństwa i namaszczenia chorych.

Jesteśmy dzisiaj świadkami jednoczesnego, gospodarczego, kulturowego i politycznego upadku Zachodu, opanowanego przez syjonistyczną światową finansjerę. Finansowe imperia i strefy, $ USA i € UE, trawi agonia, ponieważ te bliźniacze systemy finansowe są absurdalnym ekonomicznym fałszem, są fałszem społecznym i politycznym i przekroczyły już apogeum możliwości ograbiania państw i narodów.

W chorych syjonistycznych umysłach finansowej mafii zrodził się plan wojny Zachodu z szeroko rozumianym Wschodem celem przedłużenia własnej agonii. Z takiej wojny Zachód nie może wyjść jako zwycięzca. Nie powinniśmy wspierać takiej polityki, polityki terroryzmu Zachodu wobec Wschodu, bowiem nie leży w interesie białej rasy walka w obronie systemu syjonistycznej lichwy i lichwiarzy. W interesie białej rasy leży likwidacja syjonistycznej lichwy i lichwiarzy oraz zdegenerowanego porządku politycznego określanego mianem „zachodniej demokracji”.

Dariusz Kosiur

__________________________________

PS

Złota Reguła moralności

 

Tzw. „Złota Reguła moralności” (The Golden Rule) w takiej czy innej formie występuje w wielu religiach świata i nie powinno się absolutnie uważać, że pochodzi od chrześcijaństwa i że jest w jakikolwiek sposób charakterystyczna, czy tym bardziej unikalna, dla tej żydowskiej religii.

Ok 500 lat przed narodzeniem Jezusa (czy to faktycznym czy legendarnym), wielki filozof chiński, Konfucjusz, powiedział: „Czego nie narzucasz sobie, nie narzucaj i innym” (Dialogi konfucjańskie XV:23).
Ale wersje tej Reguły można znaleźć dużo wcześniej, np. w starożytnym Egipcie, ponad 1500 lat przed nasza erą.

Głosił ja przed Chrystusem również Budda i Tales Miletu(„Nie czyńmy tego, co ganimy u innych”.) Itd.

Co do „Świat Bożego Narodzenia” to już pisałem na tym blogu: nie jest to absolutnie żadne „Boże Narodzenie”, chyba, że ma się na myśli „narodzenie”, czyli „powrót”, w okresie przesilenia zimowego naszego pierwszego „boga” jakim było Słońce. (Zenon Kosidowski, znakomity polski religioznawca i historyk antyczny, napisał wspaniałą książkę „Gdy Słońce Było Bogiem”. Polecam.)

autor: Konrad (komentator na stronie WPS)

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*

  Wpis jak najbardziej na czasie. Ja już po Wieczerzy Wigilijnej.

  Stokrotnie odwzajemniam życzenia :-)
 • @ All
  "W interesie białej rasy leży likwidacja syjonistycznej lichwy i lichwiarzy oraz zdegenerowanego porządku politycznego określanego mianem „zachodniej demokracji”."

  Nie tylko syjonistyczną lichwę należy zlikwidować. Lichwa jakakolwiek jest niemoralna i prowadzi do zapaści systemu. Każdą lichwę należy zlikwidować.

  " określanego mianem „zachodniej demokracji”."

  demokracja.... hmmmm, dla mnie jakoś bardziej przemawia samorządność :-) Ona nie może być zachodnia - ona musi być lokalna. Oczywiście podejmowanie decyzji czasem powinno być demokratyczne, ale przede wszystkim powinno być suwerenne. To świadczy o samorządności.
 • @
  "Patrząc z perspektywy 1000 lat na chrześcijaństwo w Polsce, trzeba sobie szczerze powiedzieć, że z politycznego punktu widzenia bilans zysków i strat spowodowany chrześcijaństwem (polityką Rzymu, później Watykanu) wypada dla Polski ujemnie, .."

  Patrząc z perspektywy Chrześcijanki to ... do dupy z takimi życzeniami!

  1* ode mnie.. po co w ogóle te życzenia? żeby judzić... tak mi się wymsknęło :)))
 • @Astra 16:53:32
  Te życzenia - a zwłaszcza świąteczne przemyślenia - nie są adresowane ani do głąbów, ani do chamów. Aczkolwiek im także dobrze życzę, bo cóż oni winni swojej umysłowej indolencji (?).
 • @Astra 16:53:32
  "do dupy z takimi życzeniami!"

  Ale lichwę można zlikwidować :-)

  A z tą polityką Rzymu i Watykanu to może być coś na rzeczy.
  Autor co najwyżej nie zauważył wpływu Chrześcijaństwa na kształtowanie się etyki w Europie, w tym i w Polsce.
  Proponuję mu wybaczyć to "przeoczenie" .

  Serdeczności.
 • @Rzeczpospolita 17:07:55
  Świąteczne przemyślenia? no to już lepiej , bo życzenia to są żadne!

  Te sfałszowane Księgi Syjonu na pewno pan zna? Tam jest napisane, że trzeba zniszczyć chrześcijaństwo? a pan tutaj często atakuje Kościół Powszechny, czy nie?

  No i co tam w Pis? na święcie chanuki pan był? :))
  Ale skąd! :)))

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nazywal-kaczynskiego-zdrajca-startuje-z-listy-pis,152836.html
 • @Jasiek 17:14:59
  Chrześcijaństwo nie wiele wniosło do etyki. Jednak skoro Pan o niej wspomniał, to może wyjaśni Pan od razu, jak pogodzić globalizację i depopulację z etyką chrześcijańska - za podstawę do rozważań proszę przyjąć encyklikę "Laudato si"? (Nie proponuję rozważań na podstawie wypraw krzyżowych i podboju Ameryki, które miały błogosławieństwo KK.)


  Laudato si: p.13. Naglące wyzwanie ochrony naszego wspólnego domu obejmuje troskę o zjednoczenie całej rodziny ludzkiej w dążeniu do zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju (…) – za: http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si.html
 • @Jasiek 17:14:59
  "Autor co najwyżej nie zauważył wpływu Chrześcijaństwa na kształtowanie się etyki w Europie, w tym i w Polsce."

  On tam wszystko "zauważył' to jest zwyczajny lewak i tyle... nie daj się nabrać na te antysyjonistyczne gierki :))))

  Dzisiaj tacy goście powinni zamilczeć... noo ale to trzeba być gościem :)

  pozdrawiam
 • @Astra 17:31:16
  Żeby pozwolić syjonistycznym kreaturom udających żarliwych katolików wyprowadzać Polaków w pole? - nieszczęsna niewiasto (o ile jesteś niewiastą), to tacy jak ty będą musieli niebawem zniknąć lub nałożyć pokutną włosiennicę.
 • @Astra 16:53:32 -Odemnie też 1*!
  (Ten Pan miesza prawdę z kłamstwem i narzuca fałszywe wnioski).
 • @moher 17:42:19
  Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te kłamstwa obnażać - do czego gorąco zachęcam. Obawiam się jednak, że nie stanie Komentatorowi argumentów.
 • ... że przpomnę życzenia zeszłoroczne:
  "A że święta już za pasem i z bydełkiem opłatkiem podzielić się wypadnie, tak i ja tobie/wam wszystkiego dobrego życzę i spokojnego na krzyżu zwisania. - Dariusz Kosiur
  "Z polskiego narodowego punktu widzenia, z punktu widzenia interesu Państwa Polaków, należy żałować, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce." - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00

  Odmawiam przyjęcia tych życzeń.
 • @Zdzich 17:51:17
  Panie Zdzichu,
  doceniam, że gromadzi Pan cytaty mojego autorstwa.
  Szkoda tylko, że poza ich gromadzeniem nie wpadnie Panu do głowy nad niektórymi zastanowić się co nieco.
  I tak np. nie przyszło Panu na myśl, żeby pogłówkować, dlaczego żydo-bolszewia nie zlikwidował Kościoła Polsce, a prawie się jej to udało w małej Czechosłowacji?
 • @Rzeczpospolita 17:46:15 -Wystarczy przeczytać Pański artykuł.
  -O Kant .... go rozbić -:))). -Te życzenia bardziej pasują wrogom naszego Kościoła. -Ale to, nas Katolików nie dotyczy. -(Przy okazji tego wielkiego święta, gdy prawda się rodzi, życzę Panu nawrócenia z błędnej drogi. https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwjFxqGX_fTJAhXJ9h4KHUv7CFIQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fmtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl%2Fswieci%2Fpio%2Fgrzeszni.htm&usg=AFQjCNHEJJip_iWFgUJx2R9WJF56L3sGBg&sig2=vcCLIbskivkCQI-XVNxL6w
 • @Rzeczpospolita 18:00:15
  Gdybym się nie zastanawiał, to nie gromadziłbym Pana cytatów. Mam wszystkie!
  Ale temat "dlaczego żydo-bolszewia nie zlikwidował Kościoła Polsce, a prawie się jej to udało w małej Czechosłowacji" to coś nowego.
 • @Rzeczpospolita 18:00:15 dlaczego żydo-bolszewia nie zlikwidował Kościoła Polsce,"///
  -Znam Pana pokrętne tego wytłumaczenie. -A prawda jest taka, że próbował ze wszystkich swoich szatańskich sił. -Bogu niech będą dzięki, że mu się to nie udało! -; -i Panu też się nie uda! -:)))
 • @Rzeczpospolita 17:41:54
  Sam jesteś syjonistyczną kreaturą.. przyplątałeś się tutaj rok temu i niszczysz wszystkich którzy myślą po polsku!!

  "§ 2. Dyskredytowanie (psucie opinii) kleru gojów.

  Postaraliśmy się już zdyskredytować duchowieństwo gojów i w ten sposób uniemożliwić posłannictwo jego, które obecnie mogłoby nam bardzo przeszkadzać. Wpływy duchowieństwa maleją z dniem każdym.

  § 3. Wolność sumienia

  Wolność sumienia jest teraz głoszona wszędzie, a więc lata jedynie dzielą nas od chwili zupełnego upadku chrześcijaństwa. Z innymi wyznaniami damy sobie radę jeszcze łatwiej lecz mówić o tym byłoby przedwcześnie. Klerykalizm i klerykałów ujmiemy w takie karby, żeby ich wpływy zwróciły się w kierunku odwrotnym do ich ruchu poprzedniego.

  § 4. Plany syjońskie odnośnie dworu papieskiego

  Kiedy nadejdzie chwila ostatecznego zniszczenia dworu papieskiego, wówczas palec niewidzialnej ręki wskaże narodom w stronę dworu tego, kiedy zaś narody rzucą się tam, wystąpimy w charakterze obrońców jego, by nie dopuścić do znacznego upuszczenia krwi. Przy pomocy dywersji tej wedrzemy się do wnętrza tego dworu, którego nie opuścimy, nie zniszczywszy uprzednio całej jego siły.

  § 5. Król żydowski - papieżem, patriarchą świata

  Król żydowski będzie rzeczywistym papieżem całego świata, patriarchą kościoła międzynarodowego."

  Ten wasz król to co ma być? Słowiańszczyzna? na razie oczywiście co?
  Na te numery żaden katolik nabrać się nie da :)))

  Weź idź jutro do Kościoła i pomódl się lepiej, bo ON jest wszystkim co może cię dobrego spotkać...
 • @Zdzich 17:51:17
  Wiedziałam, że mamy tutaj bystrych blogerów :)

  Dzięki za odszukanie tego komentu... ja tylko wiem, że było ich wiele

  pozdrawiam
 • @Astra 17:31:16
  // trzeba być gościem :)//
  I w tym caly problem

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Stworzenie ciebie było pomyłką Boga.
  Bóg mnie stworzył, bo wie co to jest piękno -Ciebie, bo ma poczucie humoru.
 • @Zdzich 17:51:17
  "A że święta już za pasem i z bydełkiem opłatkiem podzielić się wypadnie, tak i ja tobie/wam wszystkiego dobrego życzę i spokojnego na krzyżu zwisania. - Dariusz Kosiur"


  Za życzenia dałem 5* - Pan Kosiur jest za wyjściem z UE, repolonizacją banków, suwerenną polityką monetarną. Tu mamy punkty wspólne. Istnienie PIT i ZUS to już pole walki.

  A cytowane słowa mógł napisać tylko ktoś opętany.... :-(
 • @ Autor
  "A że święta już za pasem i z bydełkiem opłatkiem podzielić się wypadnie, tak i ja tobie/wam wszystkiego dobrego życzę i spokojnego na krzyżu zwisania. - Dariusz Kosiur"

  Przyznaje się Pan do tych słów?
 • @Jasiek 21:27:48
  Oczywiście. Jest to jakiś fragment mojego celowo złośliwego komentarza pod adresem perfidnych świętoszków, np. takich moherów, Aster, Zbójnickich kundli itp., itd., którzy " leją krokodyle katolickie łzy" po śmierci np. o.Jana Góry, antypolskiego, antynarodowego Żyda (propagatora "małych ojczyzn", zbierającego nagrody od gadzinówki Michnika, od władz żydo-reżimu IIIRP, od sterowanej przez Żydów Fundacji Kultury.
  http://trybeus.neon24.pl/post/128283,zmarl-ojciec-jan-gora

  Nieszczęsna niewiasta Astra wypisująca tu swoje koszały opały miała swój udział w obronie blogera K.J.Wojtasa, propagatora idei budowy Polski jako wspólnoty żydowsko-polskiej.
 • @Astra 18:20:06
  Może zamiast udzielać mi głupich rad sama spróbowałabyś zachowywać się przyzwoicie, o ile jest to w ogóle możliwe w przypadku kryptosyjonistki wieszającej się krzyża dla zmylenia Polaków.
 • @Rzeczpospolita 21:58:19
  jestes tak (Niedo)rozwinienty jak .......papier toaletowy
 • @Rzeczpospolita 21:58:19
  A co jest tą głupią radą?

  "Weź idź jutro do Kościoła i pomódl się lepiej, bo ON jest wszystkim co może cię dobrego spotkać..."

  O to lata? :)))) daaaj spokój :))))))))))))
 • @Rzeczpospolita 21:54:56
  "Oczywiście. Jest to jakiś fragment mojego celowo złośliwego komentarza"

  Moim zdaniem szatan poplątał Panu myśli/palce/klawiaturę.

  Chrystus umarł na krzyżu żeby odkupić nasze grzechy. Niezależnie od tego jakie grzechy popełniamy my i hierarchowie kościelni też (kasztanowe party to przykład - sorry za perwersję). Proszę nie wyrażać się pejoratywnie o Katolikach ani ich wierze.
  Robienie z tego tytułu złośliwych komentarzy to wstęp do potępienia na wieki. A musi Pan wiedzieć, że nie wszystkie grzechy będą odpuszczone.

  Zalecam spowiedź, poradę księdza (z powołania) i (to prawie pewne) egzorcyzmy. Inaczej... cienko to widzę. Proszę tę radę potraktować serio i przyznać się księdzu do autorstwa przytoczonego cytatu. Koniecznie. Mi to wygląda na bardzo ciężki grzech. Myślę, że nawet ateista nie byłby w stanie tak napisać.

  Życzę Błogosławieństwa Bożego.
 • @Rzeczpospolita 21:54:56
  Napiszę tak... bloger Wojtas pisał... uwaga... o CYWILIZACJI POLSKIEJ
  i chyba o to tutaj chodzi.. co? nie spodobało się, że "POLSKA"??

  Ja się w niektórych sprawach z Panem Wojtasem nie zgadzałam, ale tylko w niektórych... natomiast jestem przekonana, że pana raziły same słowa:
  CYWILIZACJA POLSKA... tyle..
 • @Jasiek 22:09:12
  "Myślę, że nawet ateista nie byłby w stanie tak napisać."

  Też tak myślę, więc kto to jest?!!
 • @Jasiek 22:09:12
  Chyba już lepiej, gdy wypowiada się Pan na temat podatków i systemu emerytalnego - przynajmniej jest to jakaś rzeczywista materia, którą w jakiś sposób Pan ogarnia.

  Co do religii, nic mi do pańskich przekonań, ale mnie proszę nie zachęcać do korzystania z jej dobrodziejstw.

  Szanuje ludzi poważnych, przyzwoitych, myślących racjonalnie, bez względu na ich wyznanie. Czego wielu tu komentatorów wieszających się na krzyżu nie może o sobie powiedzieć.
 • Nie kłóćmy się w ten szczególny wieczór
  Udowodnijmy że my tu na Neonie24 jesteśmy Wspólnotą Polskiej Myśli Narodowej, a nie tłumem podatnym wobec religijności stylizowanej na wiec.
 • @PontoSarmata 22:26:50
  Nie kłóćmy się 8-)))))
 • @Rzeczpospolita 22:24:34
  "Chyba już lepiej, gdy wypowiada się Pan na temat podatków i systemu emerytalnego - przynajmniej jest to jakaś rzeczywista materia, którą w jakiś sposób Pan ogarnia."

  Rzeczywiście - w odróżnieniu od Pana ogarniam, że pond 80% obłożenia daninami na rzecz państwa wypłat pracujących Polaków to stanowczo za dużo.

  "Szanuje ludzi poważnych, przyzwoitych, myślących racjonalnie,"

  Podejście do kwestii podatkowych świadczy, że nie powinien Pan szanować samego siebie...

  Skąd Pan wie gdzie kończy się racjonalność? Wstęp do "kujawiaka" to wrzucenie góry do morza... Wie Pan skąd ta kwestia? Podpowiem, że nie z Rzymu ani nie z Watykanu.
 • @Zbójnicki pies 22:33:30
  Trzeba bronić naszej europejskiej kultury. Dziś poza wschodem Europy, ludzie rzadko już dają dzieciom tradycyjne imiona narodowe. To też jest ważne, żeby nasza część świata nie stała się wyjałowionym tożsamościowo euroregionem. Czy stać nas jeszcze na jakiś wysiłek, by powstrzymać czarny scenariusz?

  Stara iberyjska pieśń na poprawę nastroju
  https://youtu.be/vwdnNyySDLI
 • @Rzeczpospolita 22:24:34
  "Co do religii, nic mi do pańskich przekonań, ale mnie proszę nie zachęcać do korzystania z jej dobrodziejstw."

  Szanowny Panie,

  Tu nie chodzi o korzystanie z dobrodziejstw, ale o Pańską duszę.

  Jeśli jest Pan tak pewny swoich racji, to poddanie się egzorcyzmom nie powinno wzbudzać w Panu najmniejszych obaw.

  W imieniu swoim, a także (mam nadzieję, że moja prośba może być jakoś tam reprezentatywna) innych osób nie zgadzających się z Pańskim poglądami proszę o zamieszczenie na portalu linku do filmu z Pańskich egzorcyzmów. Jako dowód rzetelności i obiektywizmu proponuję aby takowy film sporządziła Telewizja Narodowa. Czy zgadza się Pan z taką propozycją?
  Nadmieniam, że jeśli jest Pan w 100% pewien swoich poglądów, to wyrażenie zgody na egzorcyzmy i ich sfilmowanie nie powinno stanowić dla Pana problemu, a jedynie być okazją do udowodnienia jak bardzo my, wierzący się myliliśmy.

  Serdeczności.
 • @Jasiek 22:09:12-"(kasztanowe party to przykład - sorry za perwersję)."
  -Jaśku, nie przepraszaj, tylko sięgnij do źródła. -Ten paszkwil wymyślił Niderladzki protestant, który w tym czasie nie był nawet w Rzymie. -Powtarzanie kłamstw na temat swojego Kościoła chyba Katolikowi nie licuje? :(((
 • @Astra 22:20:56
  "Też tak myślę, więc kto to jest?!!"

  Każdy może zostać opętany. Ufam, że Szanowny Autor zgodzi się na poddanie egzorcyzmom. Ufam też, że wyrazi zgodę na obecność przy nich Telewizji Narodowej. Stracić nic nie może. Zyskać może wiele. Własną duszę. I Zbawienie. Po uprzednim odkupieniu bluźnierstw jakich się dopuścił. Ja jestem gotów świadczyć na jego korzyść pomimo szkody jaką mi wyrządził swoimi słowami. Bo ufam, że jego życzenia były szczere.
  Proponuję modlitwę za duszę Pana Kosiura.
 • @Jasiek 23:06:01
  Czy przedstawiciele Episkopatu pojawią się w czasie egzorcyzmów? Duch Narodowy u Pana Dariusza jest za silny. Zwyczajny proboszcz nie poradzi.
 • @PontoSarmata 22:46:58
  //Czy stać nas jeszcze na jakiś wysiłek, by powstrzymać czarny scenariusz?//
  wiecej optymizmu nie jest tak zle, choc jest wiele do zrobienia
  Pozdr,
 • Lawina: Polska Racja Stanu, Czy bedzie wojna? Polski Rząd a Rotszyld
  Obok siedziby Rothschild Polska omówienie aktualnej sytuacji na Świecie i w Polsce, P.Duda i szczepionki, historia i rzeczywistość, prawda i dezinformacja, polityka i teatr.

  https://youtu.be/uLoh742u264
 • Życzenia - wzajemnie!
  Ducha Świąt Bożego Narodzenia nie tworzy Watykan czy proboszcz, lecz ludzie: wierzący czy niewierzący, praktykujący lub niepraktykujący, także innych wiar. To jest tradycja, piękna tradycja, która powoduje, że nawet krajach islamskich ubierane są choinki na głównych placach miast.
  Ten symbol - choinka, ma szanse skonsolidować ludzi na Ziemi.
 • @PontoSarmata 23:50:55
  Dziękuję za link - wiadomości zawarte w nim są porażające. Okazuje się, że tzw życie polityczne, o które często spierają się rodacy to jak ustawione mecze, podczas których kibice się emocjonują, napadają na siebie - tymczasem gra jest pozorna, wynik z góry ustalony, wcześniej znany nielicznym.
  Dziękuję Wszystkim a szczególnie Autorowi za życzenia.
  Od siebie życzę również wszystkiego najlepszego i dużo wzajemnej życzliwości Wszystkim piszącym na Neonie24. mint
 • @PontoSarmata 23:20:10
  "Czy przedstawiciele Episkopatu pojawią się w czasie egzorcyzmów? Duch Narodowy u Pana Dariusza jest za silny. Zwyczajny proboszcz nie poradzi."

  Egzorcysta tak.
  I wątpię aby w przypadku Pana Kosiura chodziło o Ducha Narodowego. Przecież to widać po słowach, które napisał.

  Ukłony
 • @Jasiek 21:25:57
  Pan Kosiur ma przede wszystkim na myśli "likwidację " Katolików, czyli 88% Polaków (wg GUS'u).
  A jego bajki n.t. wyjścia z UE, repolonizacja banków, suwerenna polityka monetarna, itp. są tylko muzyką dla polskiego ucha na skrzypcach, czyli symbolicznym instrumencie diabła ukazanego powyżej w rękach anioła, lub na legendarnej piszczałce szczurołapa.
  Uważaj na tego opętańca, gdyż nawet "święty obrazek" (powyżej) to pułapka!
 • @Jasiek 22:41:30
  Kluczowe słowa pochwały "rzeczywistej materii", oraz "ludzi myślących racjonalnie".
  A jeszcze wczoraj napisałem (http://nathanel.neon24.pl/post/128340,jezus-zapiski-historyczne):
  "Ci, którzy najpierw skazali Jezusa Chrystusa na najbardziej sadystyczną śmierć przez ukrzyżowanie, a potem zaczęli kwestionować Ewangelie to Żydzi i zwolennicy ich "nauk" znani obecnie jako ateiści i racjonaliści.
  Ich pozycją jest zastąpienie nam Boga, a szczytem marzeń "likwidacja" wierzących." - Zdzich 24.12.2015 17:37:08
 • @Zdzich 06:34:44
  Gratuluje weryfikacji poglądów w kwestii ilości katolików w IIIŻydo-RP - no to już coś.
  Jest Pan na dobrej drodze, jeszcze jakieś 5 może 10 lat i dojdzie Pan do właściwej liczby - na razie zadowala mnie 88% - korekta o całe 10%, to nie byle co. Pewnie nie spał Pan całą noc (?).

  Panie Zdzichu,
  musi Pan jeszcze popracować nad historią własnej religii/Kościoła - przyzwoitemu katolikowi wypada ją znać.
  Nie wchodzę w spór kto kwestionował ewangelię. Ważniejsze jest o wiele kim byli autorzy ewangelii? Otóż byli nimi Żydzi i wszystkie ewangelie zostały napisane w języku hebrajskim.
 • @Rzeczpospolita 14:00:32
  //wszystkie ewangelie zostały napisane w języku hebrajskim.//


  Ewangeliarz Mirosława – pisany cyrylicą manuskrypt, zawierający wybór czterech Ewangelii, uważany za najstarszy zachowany do dzisiaj zabytek
 • @Nibiru 04:59:40
  Ja się nie boczę. Mnie to bardzo boli. Boczy się Amy - po tamtej stronie. Wolę nie pisać co to może oznaczać dla Ciebie. Polecam codzienną modlitwę do Anioła Stróża i modlitwę za umęczoną duszę Amy. Oby zadziałało, bo Anioł Stróż może w zaistniałej sytuacji nie być zbyt skory do pomocy. On też wie co napisałeś.
  A że Amy dostała talent od Samego Boga.... Sam widzisz co narobiłeś.

  Oby jednak modlitwy pomogły - to są moje życzenia.

  A wystosowanie przeprosin, pomimo sprawionego bólu, doceniam.
 • @Jasiek 23:06:01 Powien Pan zadbać przede wszystkim o duszę własną - obawiam się, że modlitwa to zbyt mało.
  A szczególnie o uczciwość umysłu i roztropne myślenie - także społeczne.

  Jakoś nie pasuje mi pańska postawa przykładnego katolika (czy przypadkiem nie udawana na potrzeby trollowania - ?) z lansowanym przez Pana liberalizmem ekonomicznym w kwestiach podatków i systemu emerytalnego. Pańskie poglądy w tych kwestiach zdumiewająco harmonijnie współbrzmią z tezami głoszonymi przez organizacje najbogatszych polskich (żydowskich) przedsiębiorców (?).
 • @Rzeczpospolita 14:17:29
  "z lansowanym przez Pana liberalizmem ekonomicznym w kwestiach podatków i systemu emerytalnego."

  Panie Szanowny,

  Przecież wiadomo, że za wysokie podatki tłumią gospodarkę (powodują zatem brak pracy czyli bezrobocie, a bezrobocie to spadek wynagrodzeń) i obniżają standard życia obywateli a tym samym narodu. To nie jest przecież żaden liberalizm tylko zdrowy rozsądek zwłaszcza jeśli obłożenie daninami jak w Polsce jest już ponad 80%. Ludzie przymierają już głodem albo uciekają z kraju. Nie widać tego? Czy ludzi którzy to widzą trzeba od razu jakoś szufladkować? Czy zdzieranie z ludzi ponad 80% dochodów jest takie katolickie? Dlaczego Pan tego nie widzi?

  System emerytalny?
  Przecież ten co mamy teraz to kretynizm. Zabierają wszystkim na zasadzie "zdechnij a zapłacić musisz" ( to wiem od przedsiębiorców)
  Jednocześnie wyliczają kretyńsko niskie świadczenia (ty masz 897,35 PLN, a ty masz 917,24 PLN) za które nie da się wyżyć. Dodatkowo zabierając tyle od ludzi i z budżetu (ostatni ok 50mld) i z banków komercyjnych nawet a narobili już 2 bln deficytu. To może jest po katolicku?

  Ja proponowałem, że dzięki likwidacji ZUS, PIT, CIT, uszczelnieniu VAT, wprowadzeniu Ustawy Wilczka, suwerennej polityki monetarnej i repolonizacji banków w budżecie przybędzie nawet bilion lub więcej. Państwo będzie mogło wtedy wypłacać świadczenia z budżetu za pośrednictwem zrepolonizowanych banków ustalone w oparciu o wyliczony przez przez GUS i MF odsetek średniej krajowej (np emerytura to 70 - 75% średniej krajowej czyli obecnie byłoby to ok. 3 tyś złotych świadczenia- Co, nie lepiej?) I nie potrzeba byłoby całego ZUSu z jego krtyńsko niskimi wyliczeniami i całym deficytem żeby obliczyć emeryturę bo zrobiłby to zbiorowo GUS i MF dla całego państwa.
  Zaraz Pan napisze, że ZUS ma mało, bo demografia się wali. A dlaczego się wali? Bo państwo za bardzo grabi obywateli. W tym na ZUS. No chyba, że ponad 80% to norma dla kogoś.

  Co to wszystko ma wspólnego z liberalizmem? Środków będzie tyle, że wiek emerytalny będzie można obniżyć pewnie do 60 lat a świadczenia zwiększyć może i o 300%.

  Jak Pan nie widzi, że ponad 80% podatki to zło i gułag, że świadczenia są kretyńsko niskie, że dzięki likwidacji ZUS, PIT, CIT, uszczelnieniu VAT, wprowadzeniu Ustawy Wilczka, suwerennej polityki monetarnej i repolonizacji banków w budżecie przybędzie nawet bilion lub więcej, że świadczenia mogą wtedy wzrosnąć o 300% nie będąc już głodowymi i jednocześnie pisze Pan takie rzeczy jak życzenia z poprzedniego roku, to ja naprawdę podejrzewam co najmniej zaślepienie a może i nawet jakiś rodzaj opętania. Przykładowo komunistyczno - nazistowskie. Na jedno i drugie naprawdę proponuję przeprowadzenie egzorcyzmów. Oczywiście po zasięgnięciu opinii odpowiedniej osoby duchownej. Proszę w jej trakcie przedstawić treść Pańskich życzeń i poglądy na temat wolności gospodarczej i ZUS.
  Istnienie egzorcyzmów to nie jest żaden mit. One działają.
 • @Jasiek 14:59:15 Wyjątkowo nie kasuję, choć to nie na temat postu
  Pierwszy akapit i w zasadzie drugi jest OK.

  Ale tutaj już się Pan wyłożył:
  "Ja proponowałem, że dzięki likwidacji ZUS, PIT, CIT, uszczelnieniu VAT, (...)"
  "Państwo będzie mogło wtedy wypłacać świadczenia z budżetu za pośrednictwem zrepolonizowanych banków (...)"

  Moja odpowiedź:
  1. System podatkowy: http://dariuszkosiur.streemo.pl/Community/24822,Blog_Wpis,__System_podatkowy__Polska_potrzebuje_powaznej_naprawy_cz_4.html

  2. Ponieważ pańska propozycja sprowadza się w istocie do podatku liniowego o stawce 0% proponuję tekst (tekst z 2007r., a więc wymagałby niewielkiej korekty wskaźników - oczywiście byłyby jeszcze bardziej niekorzystne dla społeczeństwa): http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=15979
 • @Zbójnicki pies 14:07:28 Zastanawiam się, czy jesteś bardziej katolikiem, czy jednak głupcem
  Ewangeliarz Mirosława – pisany cyrylicą w latach 80. XII wieku uważany za najstarszy zachowany do dzisiaj zabytek piśmiennictwa serbskiego.

  W każdej encyklopedii (tej internetowej także) jest to pierwsze zdanie o Ewangeliarzu Mirosława.

  Nawet go do końca nie doczytałeś - "katoliku".
 • @Rzeczpospolita 15:35:45
  "Jeśli zmniejszymy jakiś składnik sumy budżetu, to inny jego składnik musi wzrosnąć, żeby suma podatków nie uległa zmianie. A zatem, wprowadzenie podatku liniowego spowoduje wzrost podatków pośrednich. Zmniejszy to dochody 95% podatników,.."

  To raczej Pan się wyłożył. Zmniejszenie stawki CIT przez bodajże SLD z 40% do 19% spowodowało wzrost wpływów do budżetu przy braku wzrostu innych podatków. Zmniejszenie akcyzy na papierosy zawsze powoduje wzrost wpływów z tejże akcyzy.

  Myślenie jakie przedstawił Pan w tym artykule jest prymitywnie fałszywe.

  PIT nie ma sensu bo nie ma z niego praktycznie żadnych przychodów a wydatki z nim związane są i obciążenie dla obywateli istnieje i jest realne. Jego likwidacja nie oznacza zwiększenia VAT, bo wpływy z niego wzrosną automatycznie po likwidacji PIT bez jego podnoszenia. Być może wzrosną tak, że będzie można ten VAT obniżyć....

  Co do CIT:

  Przychody z CIT to 20 kilka mld. Dziura w VAT to ponad 50 mld. Likwidacja CIT przy jednoczesnym uszczelnieniu VAT oznacza bezpośredni zysk ok 20 mld lub więcej.

  ALE:
  Dochodzi zysk pośredni:
  - lawinowy napływ firm z zagranicy, które będą zachęcone brakiem CIT

  - dochód VAT ściągnięty z polskich firm, które przedtem z uwagi na ZUS i CIT pozostawały w szarej strefie i nie dawały dochodów

  - poprzez wzrost ilości firm mamy wzrost zatrudnienia i spadek bezrobocia, który wymusza wzrost wynagrodzeń. ŁADNIE?

  Proszę sobie zakodować, że zbyt wysokie podatki tłumią gospodarkę i.... TYM SAMYM ZMNIEJSZAJĄ DOCHODY DO BUDŻETU. To nie liberalizm - to fakt.
  80% opodatkowania to też za dużo. Już Pan wie co to oznacza. Jeśli nie, to proszę jeszcze raz pierwsze zdanie z tego akapitu.

  Nie wiem gdzie Pan znalazł ten tani trik, że "Jeśli zmniejszymy jakiś składnik sumy budżetu, to inny jego składnik musi wzrosnąć, żeby suma podatków nie uległa zmianie."

  To jest tak głupie, że aż nie wiem jak można tego nie widzieć. Przytoczone przykłady to obrazują.

  A CO DO TEMATU,

  to życzę Panu dobrze funkcjonującej gospodarki, wysokich zarobków i wysokiej emerytury.
  Wykazałem jak to zrobić.
 • @Rzeczpospolita 15:55:25
  ja w przeiwienstwie do Ciebie nie umie czytac w tym jezyku
  Paniatno
 • @Jasiek 16:45:14 - albo z Pana liberalny łobuz, albo totalny dyletant
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/06/330px-krzywa_laffera-svg.png

  Powyżej tzw. Krzywa Laffera, która pokazuje, że:

  wzrost stopy opodatkowania początkowo skutkuje wzrostem wpływów budżetowych z podatków, ale po przekroczeniu pewnego poziomu wpływy te spadają - a zatem, słuszne jest twierdzenie, że podatki nie mogą być zbyt wysokie, ale i nie mogą być zbyt niskie, jeśli państwo chce wywiązać się ze zobowiązań względem społeczeństwa, a tym samym dbać o właściwą koniunkturę w gospodarce.
  T → dochód; t → stawka opodatkowania;
  t* → stawka opodatkowania maksymalizująca wpływy do budżetu; stopy t1 i t3 dają takie same wpływy budżetowe


  CIT:
  zmniejszenie podatku od przedsiębiorstw (CIT) z 40% w 1996r. do19% w 2004r. dało rezultat odwrotny od zapowiadanego przez rządzących (SLD), ale zgodny z zasadami i nauką makroekonomii. Bezrobocie wzrosło z 11% do 19%, wzrosło również obciążenie podatkami gospodarstw domowych, bo braki w budżecie musiał ktoś uzupełnić.
  Podobne zjawisko wystąpiło w Irlandii po zmniejszeniu podatków - paradoks? Nie, prawidłowość.

  Przed Panem sporo jeszcze nauki o podatkach. Do następnych świąt winien się Pan dokształcić - może własna modlitwa Panu pomoże w zrozumieniu tych zagadnień, katolik winien wykazać cierpliwość w zdobywaniu edukacji i szacunek dla wskazujących na jej poważne braki.
 • @Rzeczpospolita 19:46:17
  "Przed Panem sporo jeszcze nauki o podatkach. Do następnych świąt winien się Pan dokształcić - może własna modlitwa Panu pomoże w zrozumieniu tych zagadnień, "

  Czyli teraz podatki są OK, albo są za niskie? Przecież jakby było OK to Polska by się nie zwijała i nie byłoby emigrantów.

  Co do rezultatów obniżenia CIT mamy chyba różne źródła.
 • @Rzeczpospolita 14:00:32
  Sprawę dot. ilości Katolików dyskutowaliśmy nie dawniej niż trzy dni temu i zostało ustalone, że ja "Ilość Katolików w Polsce zawsze cytowałem jako 88% - to wg GUS'u. Natomiast Pan (Kosiur) pouczył mnie w zeszłym roku, że jest ich 98%."
  Widzę powyżej, że w końcu przyjął Pan mój cytat z GUS'u, czyli 88%. Ja niczego nie musiałem weryfikować i spałem wyśmienicie. Tyle n.t. pana "uczciwości umysłu i roztropnego myślenia".

  Jeśli chodzi o to, kto napisał Ewangelie i w jakim języku to mi wisi jak kilo kitu.
  Nam Chrześcijanom Ewangelia się podoba i za to chce Pan nas "zlikwidować", nieprawdaż.
 • @Jasiek 20:03:22
  "Czyli teraz podatki są OK, albo są za niskie? Przecież jakby było OK to Polska by się nie zwijała i nie byłoby emigrantów. "

  Powyższa myśl jest słuszna. Niestety, w Polsce nic nie jest OK - taka jest smutna prawda. Ale Pan nie rozumie, że likwidując PiT, CIT chce Pan okraść najbiedniejszych i biednych, bo to co straci budżet na rzecz bogatych poprzez likwidację PiT i CIT zapłacą właśnie oni w podatkach pośrednich.

  CIT - moje źródła są oficjalne, strony MF i GUS.
 • @Zdzich 20:11:54
  Panie Zdzichu,
  nie ładnie, nie ładnie tak kłamać jak w pierwszym akapicie - katolikowi kłamstwo nie przystoi chyba, że odkrył Pan jakieś nowe zastosowania Dekalogu.

  Co do ewangelii, to musi się ona "katolikom" podobać, tak samo jak judeo-katolicyzm - inaczej być chyba nie może.
  Na razie chodzi o to, żeby sobie uświadomili, że są wyznawcami żydowskiej religii - i chyba do Pana zaczyna to wreszcie docierać. A jak Pan zrozumie na czym ów szwindel z religią polega, to przeżyje Pan podobne olśnienie jak przy liczbie 88% katolików w Polsce.

  A propos liczby 88 to symbolizuje ona zawołanie "heil Hitler" - brawo Panie Zdzichu.
 • @Rzeczpospolita 19:46:17
  O CIT:

  "Efekt obniżki przerósł oczekiwania. Tak jak skokowo spadła stawka CIT, tak skokowo wzrosły też wpływy do budżetu z tego podatku. Można wręcz powiedzieć, że obniżka wyniosła je na zupełnie inny poziom. Przed nią budżet dostawał z CIT 13-17 mld zł rocznie. Wkrótce po niej - już przeszło 20 mld zł, a potem - nawet 30 mld zł rocznie."

  Czyli wzrost z 13-17 mld do ponad 20 mld po obniżce stawki. Od razu. Potem było nawet 30 mld.
  Jak Pan widzi nawet nie trzeba było podnosić innych podatków, żeby wpływy się wyrównały.

  Oto link do całości:

  http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,16868936,CIT_i_pogon_za_kosztami__Klopot_z_bardzo_waznym_podatkiem.html?disableRedirects=true

  Tu akurat "wybiórczej" wierzę.

  Wygląda na to, że trik jakiego Pan użył do napisania linkowanego materiału był rzeczywiście bardzo tani, a to mi sugeruje Pan dokształcanie się w kwestii podatków.
  Istnienie krzywej Laffera nie jest argumentem. Argument można zbudować korzystając z tego co ona mówi.


  Wzrostu bezrobocia nie można tłumaczyć obniżeniem CIT co doprowadziło do tego, że firmy miały więcej środków. Wzrost bezrobocia to efekt funkcjonowania całej gospodarki, a tu nie tylko podatki mają wpływ. To musiało być coś innego. Wspólnego dla Polski i Irlandii.
  Bezrobocie nie może wzrosnąć, gdy firmy mają więcej środków. To nielogiczne.
 • @Rzeczpospolita 20:41:10
  TAKICH bzdur to nawet po Panu się niespodziewałem!
 • @Rzeczpospolita 20:25:53
  "że likwidując PiT, CIT chce Pan okraść najbiedniejszych i biednych, bo to co straci budżet na rzecz bogatych poprzez likwidację PiT i CIT zapłacą właśnie oni w podatkach pośrednich."

  Obawiam się, że się nie zrozumieliśmy.

  PIT:

  Likwidacja PIT zwiększy dochody obywateli. W znaczący sposób POZYTYWNIE odczują to najbiedniejsi.
  Budżet likwidacji PIT nie odczuje prawie wcale - bezpośrednio. Ściągnięcie PIT po uwzględnieniu wszystkich kosztów, kosztuje tyle co dochody z PIT. Z logicznego punku widzenia rentowność jest tak niska, że takie przedsięwzięcie jest niecelowe. Ale poprawa sytuacji obywateli jest już przez nich odczuwalna.

  Pośrednio likwidację PIT budżet odczuje pozytywnie, ponieważ obywatele wydadzą te środki nabywając dobra i usługi. A VAT jest sprawniej ściągany niż PIT.

  CIT:

  Likwidacja CIT musi być przeprowadzona łącznie z uszczelnieniem VAT - zysk netto z tej operacji to 20 mld lub lepiej.
  Pośrednio jeszcze większy bo:

  Firmy wyjdą chętniej z szarej strefy
  Przybędzie firm zagranicznych zachęconych brakiem CIT.
  Przybędzie legalnych miejsc pracy.
  Spadnie bezrobocie, a zatem i kwoty przeznaczone na zasiłki.
  Ponieważ spadnie bezrobocie, wzrosną wynagrodzenia.

  TAK WIĘC ZARÓWNO LIKWIDACJA PIT I CIT JEST KORZYSTNA DLA BUDŻETU I DLA OBYWATELI - W TYM NAJUBOŻSZYCH.

  Czy wyraziłem się jasno?
 • @Rzeczpospolita 15:35:45
  "Jeśli zmniejszymy jakiś składnik sumy budżetu, to inny jego składnik musi wzrosnąć, żeby suma podatków nie uległa zmianie. A zatem, wprowadzenie podatku liniowego spowoduje wzrost podatków pośrednich. Zmniejszy to dochody 95% podatników,.."

  Jest to ponownie cytat z Pana wpisu. Postanowiłem przytoczyć go jeszcze raz gdyż zawiera on w sobie oczywistą nieprawdę. Sugeruje on bowiem, że gospodarka i procesy w niej zachodzące to gra o sumie zerowej, ale oczywiście wiemy wszyscy że:

  GOSPODARKA TO NIE JEST GRA O SUMIE ZEROWEJ.

  Proszę mi więcej nie sugerować dokształcania się.
 • @Jasiek 21:12:21
  Wypisuje Pan brednie. Wykazałem Panu na diagramach ze stron MF, że zmniejszanie podatków zubaża biedną większość - http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=15979
 • @Jasiek 22:03:11
  "GOSPODARKA TO NIE JEST GRA O SUMIE ZEROWEJ." - nikt nie twierdzi inaczej.
 • @Rzeczpospolita 01:03:12
  ""GOSPODARKA TO NIE JEST GRA O SUMIE ZEROWEJ." - nikt nie twierdzi inaczej."

  No właśnie Pan twierdzi, pisząc takie rzeczy:

  "Jeśli zmniejszymy jakiś składnik sumy budżetu, to inny jego składnik musi wzrosnąć, żeby suma podatków nie uległa zmianie."

  Nie widzi Pan tego?
  Wie Pan co to jest gra o sumie zerowej?
  Jeśli Pan twierdzi, że jak jeden podatek zmniejszymy to drugi musi wzrosnąć, to właśnie Pan twierdzi, że gospodarka jest sumą o grze zerowej. A przecież Pan napisał, że to nieprawda. Przeczy Pan samemu sobie.

  Co do diagramów:

  Jak może wzrosnąć "rzeczywiste obciążenie" najbiedniejszych jeśli podatek się zmniejsza (lub jest znoszony), a VAT zostaje bez zmian?
  Przecież obywatele mają więcej pieniędzy. Nabywają dobra i usługi, których im brakowało. I to przez to mają mniej pieniędzy? No to ja każdemu życzę takiego "mniej". Jak kupię samochód (nawet używany) to jest oczywiste, że będę miał mniej pieniędzy niż przed zakupem, bo je wydałem. Jednak przedtem na wydatek pozwolić sobie nie mogłem. I samochodu nie miałem (nawet używanego)

  Patrzy Pan na sumę przychodów do budżetu jak na grę o sumie zerowej. Jeśli powtarza Pan to za MF, to tylko świadczy to o tym jakie mamy MF.
  Bo obniżka CIT przez SLD jest zaprzeczeniem takiego myślenia.

  Proszę zaprezentować link do MF gdzie pokazane jest, że zmniejszenie CIT spowodowało spadek dochodów z tego podatku. Ja swój link załączyłem.

  Poza tym już Panu pisałem, że likwidacja PIT, CIT, ZUS, wprowadzenie Ustawy Wilczka itd przyniesie bilion więcej do budżetu.
  Proszę o link z MF.
  Powodzenia
 • @Rzeczpospolita 01:01:47
  "Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia po wprowadzeniu podatku liniowego mają wzrost gospodarczy. Kraje te nie miały wcześniej systemu podatkowego, więc mogły wprowadzić dowolny i nie stanowi to potwierdzenia wzrostu PKB. "

  Kraje nie miały systemu podatkowego? To oznacza, że nie istniały. OK - tu się zgodzę. Nie istniały. Bo istniał ZSRR. Ale tempo rozwoju już chyba na coś wskazuje, nieprawdaż?
  O ile spadł dług publiczny Rosji? O ile wzrósł PKB? O ile spadła inflacja? O ile jednocześnie wzrosło wynagrodzenie?
  Rosja poszła w górę jak rakieta - Polska jak wróbelek.
 • @Jasiek 02:06:12 - Im więcej Pan komentuje, tym bardziej obnaża swoje dyletanctwo ekonomiczne, albo i co gorszego
  Nie wiem dlaczego traktuje Pan przedsiębiorców płacących CIT jak idiotów?

  Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się wysilał, żeby inwestować w nowe miejsca pracy, jeśli zwiększenie dochodów jego i jego firmy zapewni mu likwidacja PiT i CIT. Kto jak kto, ale przedsiębiorca potrafi działać pragmatycznie i z pewnością nie jest idiotą.

  Uszczelnienie VAT - 75% VAT trafia do budżetu UE, najbardziej obciążone podatkiem VAT jest społeczeństwo - konsumenci.

  Dziwny z Pana katolik, który chce zwiększyć dochody najbogatszym, kosztem obciążenia biedniejszej części społeczeństwa.
  ____________________________________

  Na dowód okrutnego fiskalizmu państwa Centrum A. Smitha niejednokrotnie przedstawiało dane, że już w 1995 r. 83% dochodu rocznego rodziny pochłaniały podatki.
  Istotnie, tak było i tak jest. Jednak, jeśli odnieść ogólną wielkość tych podatków do PKB lub do produkcji sprzedanej i porównać ten wskaźnik z innymi państwami, to okaże się, że polski fiskalizm jest bardziej mały niż przeciętny.

  W Polsce występuje natomiast zjawisko drastycznego zaniżania wynagrodzeń za pracę i ono właśnie dało rezultat wysokiego fiskalizmu. - specjalnie dla Pana zilustruje to przykładem:
  30% x 1000 zł < 30% x 2000 zł - oczywiście budżet uzyska ten sam dochód jeśli wpłynie doń 15% x 2000 zł (mam nadzieję, że to wystarczające zrozumiały przykład?)


  Jak wytłumaczy Pan fakt, że największy wzrost gospodarczy (przyrost PKB) Irlandia notowała, gdy podatek wynosił tam 40%, a gdy wynosi on teraz średnio 12,5% wzrost radykalnie się obniżył?
  (Uwaga! Przy stawce 40% istniały wysokie ulgi podatkowe za tworzenie miejsc pracy, przy stawce 12,5% nie były już potrzebne.)

  Winien Pan wiedzieć, że płatnikami CIT w IIIRP są głównie zachodnie korporacje (i rzadko kiedy firmy produkcyjne), a więc choćby tylko z tego powodu nie istnieją żadne przesłanki, żeby im biedniejące polskie społeczeństwo robiło prezenty.

  Przez ostatnie kilka lat PKB konsekwentnie rośnie (?), a wpływy z CIT maleją (np. w 2008 r. wyniosły ok. 27,1 mld zł, w 2012 r. - ok. 25 mld zł, a w 2014 r. - ok. 23,2 mld zł). To o czymś świadczy. Dotychczas mówiliśmy tylko o oszustwach w VAT, tymczasem z CIT mamy problem o podobnej skali.

  Czyje interesy Pan tu reprezentuje, polskich katolików, czy raczej ich "strasznych" braci w wierze?
 • od Wigilii
  przez I i II dzień Swiąt trwa tutaj jakiś ubój rytualny.
 • @kfakfa 14:53:54
  Halal vs. Kosher 8-)))))))
 • @Zbójnicki pies 16:57:24 - popisy syjonistycznego kundla, który jest "polskim" żydo-katolikiem
  Czy to już szczyt twoich intelektualnych możliwości polemicznych, czy zaskoczysz czymś jeszcze?
  Choć wątpię, żebyś zdołał przebić samego siebie:

  "Bóg mnie stworzył, bo wie co to jest piękno" - autor: Zbójnicki pies 24.12.2015 18:32:21 - na taką megalomanię stać tylko wyjątkowego kretyna.

  Czekam na kolejny twój popis z niecierpliwością.
 • @Rzeczpospolita 17:24:06
  Sztuki anioła grającego na diabelskim instrumencie: skrzypce, nikt nie zastąpi. ;) ;)
  :))))
 • @Rzeczpospolita 13:52:39
  'Na dowód okrutnego fiskalizmu państwa Centrum A. Smitha niejednokrotnie przedstawiało dane, że już w 1995 r. 83% dochodu rocznego rodziny pochłaniały podatki."

  O! Ma Pan jakiś link do tego?

  Proszę, niech Pan koniecznie znajdzie. Już się spierałem z Oficerem Prowadzącym, który mówił, że nie jest tak źle i że suma wychodzi ok. 50%

  TO BARDZO WAŻNA INFORMACJA.
 • @Rzeczpospolita 13:52:39
  "Na dowód okrutnego fiskalizmu państwa Centrum A. Smitha niejednokrotnie przedstawiało dane, że już w 1995 r. 83% dochodu rocznego rodziny pochłaniały podatki.
  Istotnie, tak było i tak jest. Jednak, jeśli odnieść ogólną wielkość tych podatków do PKB lub do produkcji sprzedanej i porównać ten wskaźnik z innymi państwami, to okaże się, że polski fiskalizm jest bardziej mały niż przeciętny."

  No właśnie, czyje interesy ja tu reprezentuję. Państwo jest organizacją mającą chronić interesy obywateli a nie od tego, żeby odnosić wskaźniki. Ponad 80% to GUŁAG I PODATKI TE TRZEBA CIĄĆ.
 • @Rzeczpospolita 13:52:39
  "Przez ostatnie kilka lat PKB konsekwentnie rośnie (?), a wpływy z CIT maleją (np. w 2008 r. wyniosły ok. 27,1 mld zł, w 2012 r. - ok. 25 mld zł, a w 2014 r. - ok. 23,2 mld zł). To o czymś świadczy."

  Jeśli mamy jakiś PKB to:
  - jest on w granicach błędu statystycznego
  - jest wytworzony w znakomitym % przez sektor bankowy i zyski są transferowane z Polski, więc Polacy skutków wzrostu PKB nie odczuwają (zresztą PKB to kiepski wskaźnik).

  Podaje Pan przykłady spadków dochodów z CIT - potwierdza Pan tym samym moje słowa. Nawet po spadkach dochody z CIT po obcięciu CIT do 19% są wyższe niż przed obniżeniem CIT :-) Podziałało! :-)

  Obniżka dochodów CIT wynika teraz ze zmniejszenia popytu (emigracja) i utrudnień ze strony prawnej nie podatkowej. Ustawa o działalności gospodarczej wprowadza ograniczenia w ponad 200 obszarach. Firmy przechodzą do szarej strefy. Dlatego tak często przypominam o konieczności ponownego wprowadzenia "Ustawy Wilczka" - tam żaden obszar nie był usankcjonowany - było tylko 11 zakazów szczegółowych, a całość to jedna strona A4... Łatwiej niż całe tomy ustaw różnie interpretowane przez różnych prawników, nieprawdaż?
 • @Rzeczpospolita 13:52:39
  "Winien Pan wiedzieć, że płatnikami CIT w IIIRP są głównie zachodnie korporacje (i rzadko kiedy firmy produkcyjne), a więc choćby tylko z tego powodu nie istnieją żadne przesłanki, żeby im biedniejące polskie społeczeństwo robiło prezenty."

  Właśnie dlatego jestem za likwidacją PIT i obywatele będą trochę zamożniejsi.
  Właśnie dlatego jestem za likwidacją ZUS, który gdzieś wyprowadza pieniądze ściągnięte od obywateli, budżetu, firm, banków i jeszcze ma kuźwa deficyt.

  Właśnie dlatego jestem za zniesieniem CIT i uszczelnieniem VAT.

  Właśnie dlatego jestem za wyjściem z UE, bo ona blokuje aktywność gospodarczą z której bierze się zamożność.

  Właśnie dlatego jestem za repolonizacją a nawet nacjonalizacją banków...

  Już Panu pisałem, że będzie w budżecie bilion więcej. I będą wyższe świadczenia i ludzie będą bogatsi.... a Pan ciągle o tym, że to przesunie obciążenia na najbiedniejszych przecząc własnym słowom, że to nie gra o sumie zerowej. Przecież biedniejsi od razu będą mieli więcej, bo nie zabierze im się PIT i ZUS... a potem więcej bo będzie więcej firm, bo będzie je łatwiej założyć i będzie więcej pracy i spadnie bezrobocie. Stare firmy po likwidacji CIT i ZUS nie będą musiały zatrudniać jak nie będą chciały. Ludzie sami sobie założą firmy ,bo będzie Ustawa Wilczka....
 • @Rzeczpospolita 13:52:39
  (Uwaga! Przy stawce 40% istniały wysokie ulgi podatkowe za tworzenie miejsc pracy, przy stawce 12,5% nie były już potrzebne.)

  NO I TO TŁUMACZY PROBLEM IRLANDII - tak to jest jak państwo/URZĘDASTWO zmusza firmy do zatrudniania, a nie daje wolnej ręki w działalności obywatelom, którym jeszcze zabiera coraz więcej dochodów. Pracodawcy mogą sobie zatrudniać. Będą mieli więcej pracowników, ale popyt na rynku się nie zwiększy bo nawet ta praca, która powstała na skutek ulgi dla przedsiębiorstwa będzie tak opodatkowana, że nie wpłynie to na zwiększenie popytu..... i kółko się zamyka. Firmy nazatrudniają, a obłożeni daninami obywatele i tak nie kupią tego co te firmy wyprodukują. I KRACH! A jak jeszcze obywatele mają założoną blokadę prawną w postaci tak skomplikowanego prawa o działalności gospodarczej zamiast "Ustawy Wilczka" to BLANK DUBELT KRACH....
 • @Rzeczpospolita 13:52:39
  "Uszczelnienie VAT - 75% VAT trafia do budżetu UE, najbardziej obciążone podatkiem VAT jest społeczeństwo - konsumenci."

  Dlatego obydwaj jesteśmy zgodni, że trzeba wyjść z UE.
  Ale jednocześnie proszę o link/cytat, bo tej okrutnej informacji nigdzie potwierdzić nie mogę.
 • @Rzeczpospolita 13:52:39
  "Jak wytłumaczy Pan fakt, że największy wzrost gospodarczy (przyrost PKB) Irlandia notowała, gdy podatek wynosił tam 40%, a gdy wynosi on teraz średnio 12,5% wzrost radykalnie się obniżył?"

  To już Panu wytłumaczyłem. Teraz niech mi Pan wytłumaczy jak to możliwe, że USA rozwijały się najlepiej gdy dzień wolności podatkowej przypadał w.... styczniu (lata 1900 - 1910)?

  NIEZŁE PYTANIE, PRAWDA? TERMIN "D.W.P" TEŻ NIEZŁY :-) ACH!
 • @Rzeczpospolita 13:52:39
  "Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się wysilał, żeby inwestować w nowe miejsca pracy, jeśli zwiększenie dochodów jego i jego firmy zapewni mu likwidacja PiT i CIT. Kto jak kto, ale przedsiębiorca potrafi działać pragmatycznie i z pewnością nie jest idiotą."

  Ale zniesienie CIT (przy jednoczesnym zlikwidowaniu PIT, ZUS, uszczelnieniu VAT i wprowadzeniu Ustawy Wilczka)

  UŁATWI POWSTAWANIE NOWYCH FIRM, WYJŚCIE ISTNIEJĄCYCH Z SZAREJ STREFY I ŚCIĄGNIE DO POLSKI FIRMY ZAGRANICZNE.

  To na pewno spowoduje wzrost zatrudnienia :-) A ponieważ ludność nie będzie obciążona przez ZUS i PIT i będzie miała pracę to zwiększy się popyt. I obroty.. I dochody z VAT.

  A budżet zyska bo:

  VAT będzie uszczelniony
  VAT będzie płacony przez ogromnie większą liczbę podmiotów (i zostanie w Polsce)
  ZUSu nie trzeba będzie dotować
  Spadnie liczba wypłacanych zasiłków
  BIUROKRACJA się zmniejszy bo nie trzeba będzie ściągać PIT, który i tak prawie w całości jest przez nią pożerany.
  BIUROKRACJA zmniejszy się jeszcze bardziej, bo.... urzędy pracy staną się zbędne.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031