Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
819 postów 7492 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Jest w Moskwie kino „Warszawa”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kina „Moskwa” w Warszawie już nie ma. Zostało zlikwidowane w 1996r.

kino_moskwa

 

Okres stanu wojennego – zamach junty Jaruzelskiego stworzył rzeczywiste podwaliny dla IIIŻydo-RP

 

 

Ten z pozoru błahy politycznie fakt zadziwiająco trafnie odzwierciedla rzeczywisty stosunek władz Rosji do Polski oraz władz Polski – IIIŻydo-RP do Rosji.

 

Rosja, jej władze i media, nie prowadzą antypolskiej polityki, ani propagandy, choć w obydwu dziedzinach posiadają niewątpliwie większe możliwości oddziaływania niż władze i media IIIŻydo-RP. Głos Rosji byłby zdecydowanie bardziej słyszalny od adekwatnego istniejącego głosu z Polski.

Rosja dysponuje militarną siłą umożliwiającą zajęcie Polski w ciągu dwu dni – ta czasowa zwłoka wynika jedynie z ograniczonej szybkości poruszania się wojskowych pojazdów. Przed ewentualnym podbojem nie uchroniłoby Polski członkostwo w NATO i w UE – analogie do sojuszu Polski z Francją i Wlk.Brytanią z roku 1939 są tu całkowicie uprawnione.

Tak jak w 1939r., tak i współcześnie nikt nie zaryzykowałby wojny w obronie Polski mimo, że to przecież należąca do Zachodu bratnia IIIŻydo-RP.

Tak samo, jak nikt nie zaryzykuje wojny o odebranie Rosji Krymu. Tę prostą refleksję winni przyswoić sobie zwolennicy trwania IIIŻydo-RP w „integrowanym” przez syjonistyczne władze USA Zachodzie.

 

Rosja realizująca antypolską politykę i propagandę jedynie ośmieszyłaby się na arenie międzynarodowej. Bo czy widział kto kiedy słonia atakującego mysz?

 

Jednak działania władz IIIŻydo-RP realizujących antyrosyjską politykę i propagandę – i nie chodzi tu tylko o likwidację kina Moskwa, ale np. o likwidację pomników, dewastację cmentarzy rosyjskich żołnierzy, o wspieranie żydo-banderowskiego reżimu Ukrainy przeciw Rosji, o popieranie sankcji Zachodu wobec Rosji, itd., itp. -, nie są wcale śmieszne – są żenujące i haniebne. Szkodzą znacznie bardziej Polsce i Polakom niż Rosji, o ile Rosji szkodzą w ogóle.

 

Mimo, iż postrzeganie Rosji i stosunek do niej Polaków jest różny – bywa niechętny i mało przyjazny, to jednak narzucona przez USA władzom IIIŻydo-RP polityka kreowania w Polakach nienawiści do Rosji, wzorowana na ukraińskim szowinizmie, skazana jest na fiasko.

 

Jakie mogą być ostateczne rezultaty polityki żydo-reżimowych władz w Polsce?

Z pewnością będą dobre dla międzynarodowej żydowskiej finansjery, która jest wrogiem istnienia państwa polskiego. Staniemy, bowiem jako bezwolni, polityczni głupcy, między Niemcami i Rosją i co gorsza całkowicie osamotnieni, ponieważ Zachód nie jest naszym przyjacielem, jest naszym wrogiem i okupantem. Nasz los będzie zależał wyłącznie od politycznej woli tych dwu państw, których interesy państwowe i narodowe nie mogą zezwolić na funkcjonowanie między nimi wrogiego im tworu, IIIŻydo-RP, realizującej interesy światowej żydowskiej finansjery – czytaj (zamiennie): syjonistycznych USA.

Niestety, naszą winą jest, że wciąż nie potrafimy tego zrozumieć i wyciągnąć właściwych wniosków.

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • niby tak...
  ale pomniki w centrum Kolonii Varschovitz mierżą, bo armia czerwona absolutnie nas nie wyzwalała - tylko zajęła tereny uzgodnione w 1939r jako tymczasowa strefa okupacyjna ich niemieckiego sojusznika :(((
 • Autor
  5* Nie można tego opisać lepiej. Pozdrawiam z szacunkiem BJ
 • @sosenkowski 14:23:46
  Panie Sosenkowski,

  zamiast na wagary, to do szkoły... historycznego i politycznego myślenia.
 • @stanislav 16:18:41
  czyli bolszewizm i armia czerwona to wynalazki Rosjan dla wyzwolenia Europy??? a kto pasł niemieckie bestie od czasów traktatu Rapallo w 1922r??? wspólne ćwiczenia lotnicze w Lipecku, Panzertruppenschule Kama, Schule für chemische Kriegführung Volsk to niby z miłości do Polaków?!?
  - vide:
  http://www.airpages.ru/eng/ru/lipetsk.shtml
  http://www.feldgrau.com/ger-sov.html
 • @stanislav 16:18:41
  https://en.wikipedia.org/wiki/Nazi%E2%80%93Soviet_economic_relations_%281934%E2%80%9341%29
  http://www.yale.edu/rusarch/trgva.html
  - ucz się, ucz! - proszę bardzo :)))
 • @Marx 8888 16:45:06
  napisz Marx komu stawiano pomniki, bo chyba nie Rosjanom, skoro ich dowódcy to byli: albo Gruzini, albo aszleNAZIole, albo Kałmucy - lecz właściwie nie Rosjanie ;)))
 • @sosenkowski 16:35:08
  Tak samo jak trzeba odróżnić żyda od syjonisty, tak samo trzeba odróżnić Rosjanina od bolszewika. Autorowi udaje się to drugie, ale to pierwsze już nie; Tobie, najwyrażniej to drugie się nie udaje, bo co do pierwszego nic mi nie wiadomo.

  Swoją drogą, dziwne to wyzwalanie, kiedy zagarnia się 1/3 wyzwolonych ziem dla siebie.

  Niemniej jednak, mieszkańcy ZSRR walczyli i ginęli na ziemiach polskich i postawione im pomniki powinny być pozostawione w spokoju. Kiedyś same zmurszeją, jak kamienie nagrobne na cmentarzach, które też nie są wieczne. Tak samo jak kamienie nagrobne, są pomnikami zmarłych i nie powinny być bezczeszczone, pomijając już konsekwencje polityczne takich czynów.
 • @
  Nie znaczy to, że PRL pod okupacją Radziecką była krajem wolnym i systemowo lepszym - co, niestety, jest podtekstem w wypowiedziach p. Kosiura i Ziemińskiego.
  Dzisiejsze USA to dawny Związek Radziecki, pradokslanie wychwalany przez w/w autorów.
 • 5 dni.
  Podbój Polski w ciągu 5 dni, plus złamanie oporu otoczonych jednostek. rzyczyna, taka, że Rosjanie muszą zgromadziś oddziały w rejonie Smoleńska i po przez sojuszniczą Białoruś uderzyły by na Polskie. Siły USA, bo tylko one są wstanie zareagować sa wstanie w ciągu tygodnia znależć się w Niemczech i do dwuch tygodni osiągną zdolność bojową.
 • @Lotna 17:04:57
  Ależ pomnik w centrum Kolonii Varschovitz to nie grób... a grobów ja nie zamierzam usuwać ;)
 • @Daro 17:17:46
  2,5-3 godzin i ruskie czołgi w Warszawie- po trasie Bialystok-Warszawa.Tu nie ma kto i czym "się bronić" .

  Bajki poczytaj mi mamo na defence i defence24.pl .

  Proponuję wystawić 2-4 "armie" złożone z chazarów i ukrów- razem 5,5-6 mln czerni.
 • @Marx 8888 17:17:26
  Zgoda, tylko że tak było, ponieważ Polacy zaczęli się wyzwalać spod systemu bolszewickiego, a nie dlatego, że komuna była dobra. Gdyby wszystko szło z planem bolszewików, to teraz mielibyśmy w Polsce Koreę Północną, ale ponieważ szło w przeciwnym kierunku, trzeba było kraj zagospodarować inaczej, oferując rzekomo wolność i demokrację.
 • @sosenkowski 17:24:54
  Nie jest, ale symbolicznie raczej tak i najlepiej tak go traktować i martwić się o ważniejsze rzeczy. :)
 • Po co rozpowszechniać takie kłamstwa?
  "Okres stanu wojennego – zamach junty Jaruzelskiego stworzył rzeczywiste podwaliny dla IIIŻydo-RP"
  - przecież to nieprawda! Nie było żadnego zamachu żadnej junty. Generał Jaruzelski nie przejął władzy sam, lecz został wybrany przez innych; zgodził się On przejąć odpowiedzialność za Polskę na siebie. I nikt w Polsce Ludowej - oprócz sponsorowanych przez zachód wywrotowców - tego za złe nie miał. W Polsce wówczas było już bardzo trudno żyć. Strajki nieustannie doprowadzały do zakłóceń w gospodarce, a naciski z watykanu i zachodu siały ferment, który mógł się skończyć wojną domową. Zatrucie ujęć wody i spowodowanie śmierci setek tysięcy ludzi na przykład w Warszawie było całkiem realnym zagrożeniem.
  - co do "stworzenia podwalin dla III żydo-RP to też bzdura. Te podwaliny przygotowywał zachód przez cały czas od zakończenia wojny. Za co więc miałby być obwiniany Generał Jaruzelski? A że siadał z mętami do stołu? a co miał zrobić?!? gdyby im strzelił w ich durne łby, to dopiero byłby dla zachodu powód, by Go szkalować. No to zostawił szuje przy życiu za co one napadały na Niego przez następne lata.
  - Taki parch nie może Człowiekowi wybaczyć w zasadzie tylko jednego: że Człowiek nie rozgniótł parcha jak gnidy. I za to się taki parch mści jak długo żyje.
  - Gdyby Polacy mieli na względzie dobro Kraju, nie byłoby żadnej żydoRP.
  - W sytuacji, gdy Polacy najbardziej chcieli mieć paszporty by móc wyjeżdżać na zachód w celu zarabiania dolców Ojczyznę mając za nic i ją szkalując i sabotując, to do kogo można mieć pretensje????
  - Przecież stało się tak, jak Polacy chcieli: dostali paszporty i mają prawo myć na zachodzie sracze. Gdzie tu jest miejsce na obwinianie Generała Jaruzelskiego za cokolwiek?
  - Gdyby Polacy zadali sobie trud choćby zastanowienia się nad konsekwencjami nieustannych strajków, wówczas sytuacja wyglądała by inaczej. Ale Polak chciał od władzy kasy i szynki! chciał od władzy papieru toaletowego i permanentnego urlopu płatnego przez cały rok. To nie rząd chlał w fabrykach w czasie godzin pracy. To Polacy postępowali niezgodnie z umową, jaką podpisywali przed przystąpieniem do pracy i czuli się bezkarni. Na kim miał się oprzeć Generał Jaruzelski? na rozwydrzonych i obłąkanych robotnikach? Ci przecież leżeli na styropianie i czując się bezkarni z racji wsparcia rządów krajów zachodnich wysuwali bzdurne roszczenia, na które rząd ludowy szedł, ale to nie załatwiało sprawy, ponieważ ci rozwydrzeni "opozycjoniści" natychmiast wysuwali następne żądania i coraz to bzdurniejsze. Winę za stan państwa polskiego ponoszą sami Polacy. Nie żadni żydzi, nie kosmici ani cykliści.
  - Gdyby Polacy nie zajmowali się strajkami nie sabotowali własnego kraju, to możliwe byłoby takie przetasowanie polityczne, że do sytuacji, jaką mamy obecnie nigdy by nie doszło. Polacy bardzo chętnie zwalniali się z polskich, państwowych zakładów pracy by się zatrudniać u Niemców, amerykanów czy Francuzów; bardzo dumni z siebie pozwalali wysyłać się na kursy językowe by w firmie zagranicznej na polskim terenie mówić w obcym języku!!!
  - Do dziś tak jest i matki takich s/synów i córek dumne opowiadają, jakie to ich dzieci są zdolne i jak przez obcych doceniane! A to jest przecież dowód naszego, polskiego upadku, dowód hańby jaka na nas spadła.

  "Ten z pozoru błahy politycznie fakt zadziwiająco trafnie odzwierciedla rzeczywisty stosunek władz Rosji do Polski oraz władz Polski – IIIŻydo-RP do Rosji."

  - a jaki inny może być stosunek władz urzędujących w Polsce jeżeli nie są to władze polskie i nie interesuje ich polska racja stanu? Co to za pretensje do garbatego, że ma proste dzieci?

  "Rosja, jej władze i media, nie prowadzą antypolskiej polityki, ani propagandy,"
  - gdyby było to w interesie Rosji, to pewnie taką propagandę by ona prowadziła. W polityce nie ma bowiem miejsca na sentymenty, lecz jest prosty polityczny rachunek. Ostatecznie mogła by Rosja nawiązywać do wspólnych korzeni, do wspólnej historii, ale akurat Polacy - zawdzięczający Rosji najwięcej - własnej historii się wypierają a o tym, że mają słowiańskie korzenie słyszeć nie chcą; Polacy zajęci są bronieniem "cywilizacji łacińskiej" czyli nowotworu, który tysiąc lat temu opanował ziemie Słowian i ich zniewolił, co trwa do dziś.
  "Rosja dysponuje militarną siłą umożliwiającą zajęcie Polski w ciągu dwu dni"
  - Rosja nie ma żadnego powodu zajmować Polski. Po co miała by to robić? Gdyby ziemie zajmowane przez Polaków były dla Rosjan ważne, to nie powstała by Polska Ludowa, lecz republika związkowa - co byłoby dla Polaków o wiele korzystniejsze, czego dowodem dzisiejszy stan naszego kraju.
  - Poza tym nie jest żadna sztuką zdobyć jakieś tereny, ale sztuką jest je utrzymać. Na co mieliby Rosjanie użerać się z Polakami spragnionymi mycia sraczy na zachodzie? Ukraińcy przecież pragną tego samego czego niegdyś pragnęli Polacy - mianowicie tych zachodnich sraczy do mycia i cała rozpacz Ukraińców dotyczy faktu, że aż tyle tych sraczy do mycia na zachodzie to nie ma i dla nich po prostu nie starczy. Ukraińcy zamiast widzieć to jako Łaskę Boga uważają to za klęskę.
  "...analogie do sojuszu Polski z Francją i Wlk.Brytanią z roku 1939...”
  - ależ gdyby kraje zachodnie poważnie traktowały swoje "zobowiązania" wobec II. RP, to przecież by do wojny przystąpiły. Składając takie obietnice "alianci" przecież znali doskonale stan swoich armii i ich wyposażenie. Mowy nie było przecież o ty, że ci "alianci" "nie są jeszcze do wojny przygotowani" - jak to pokrętnie tłumaczyli Polakom. Przecież gdyby nie byli gotowi do wojny, to by żadnych porozumień z II. RP nie podpisywały! Więc należy przyjąć, iż te umowy o pomocy w razie napadu Niemiec na Polskę miały za cel zapobiec umowie II. RP ze Związkiem Radzieckim. Gdyby bowiem taka umowa została podpisana, to zanim szkopy by przekroczyły nasza granicę, to już by się ewakuować musiały za Paryż. Po prostu zachód najpierw nędzą doprowadził Niemców - za czasów Republiki Weimarskiej - do stanu zwierzęcej walki o przeżycie biologiczne, by następnie wykreować Hitlera, sfinansować jego "kampanie wyborczą", dać pieniądze na rozwój przemysł zbrojeniowego Niemiec i uczynić z Niemców taran, jaki miałby zachodowi umożliwić zajęcie i skolonizowanie Rosji. Polacy na przestrzeni wieków byli już tak oderwani od swoich słowiańskich korzeni, że nie czuli więzi z Braćmi Rosjanami. Dodatkowo opracowano Polakom psychikę zbiorową pod kątem "walki z bolszewizmem" dostarczając polskiemu narodowi fałszywych informacji zarówno na temat rewolucji w Rosji jak i konieczności wojen ze Związkiem Radzieckim. Polacy nie wiedzieli, co to takiego jest ci "bolszewicy" ale wiedzieli, że oni im zagrażają i muszą Polacy z nimi walczyć - bo tak powiedział Polakom ich rząd.
  - Każdy, kto jest w stanie myśleć logicznie widzi, że "alianci" nie tylko że nie zwalczali Hitlera, ale go czynnie wspierali. Jakiś czas temu oglądałam u Niemców program o "enigmie". Mówili tam bez ogródek, że system szyfrujący znany był anglosysom od początku i z tego wynikało, że "alianci" przy pomocy tej "enigmy" porozumiewali się z Hitlerem, a szyfry miały służyć temu, by ich Związek Radziecki nie rozumiał. I dopiero, gdy naiwni Polacy tą "enigmę" rozpracowali, to dla "aliantów" zrobił się z tego problem, acz niewielki. Po prostu nie nadawali biegu sprawie "odkrycia Polaków" i tym samym ukręcili tej sprawie tzw. łeb.
  - A Polacy czuli się "niedocenieni". Patrząc na to oczami anglosysów, to czym mieli się oni zachwycać, jeżeli ta "enigma" była im znana i się nią posługiwali?
  - Podobnie ma się sprawa z Karskim, który z narażeniem życia przemycał do ussa dowody o istnieniu Auschwitz. A czymże mieli się ussamerykanie przejąć, jeżeli oni wiedzieli na bieżąco, co się w Auschwitz dzieje, jako że IG Farben produkował na bieżąco chemikalia właśnie dla ussa??? I w całym tym przedsięwzięciu ussamerykański biznes miał swoje akcje?
  - To tylko naiwny Polak wierzy w to, co mu każą. Każdy normalny człowiek czuje się w obowiązku użyć własnego mózgu i przeanalizować dostępne dane, by móc wyciągnąć logiczne wnioski.
  Co do "odbierania Rosji Krymu" to Polacy mają totalne rozdwojenie jaźni. Krym był rosyjski i mieszkańcy Krymu opowiedzieli się za przynależnością do Rosji.
  Natomiast Polacy? chcą "odbierać" "swoje ziemie" na Ukrainie, choć Polacy byli ludnością napływową i na Ukrainie stanowili mniejszość! Dlaczego Polacy nie chcą, by Ukraińcy przeprowadzili referendum w sprawie "oddania" ziemi Polakom?
  Więc jak to ma być? jeżeli Krym chce należeć do Rosji, to Polacy wykrzykują, że to bezprawne. Natomiast Polacy chcą zabrać Ukraińcom ich ziemie, i uważają to za zgodne z prawem. Z czyim prawem? Jakim prawem? Tego nie wiadomo.
  W czasie rzezi wołyńskiej mordowani byli Polacy pracujący jako robotnicy i Polacy drobni rolnicy. Natomiast "odzyskać ziemie" chcą latyfundyści, którzy kolaborowali z Niemcami i nie byli w czasie napaści banderowskich pokrzywdzeni. A zaślepieni Polacy mówią o Ofiarach rzezi wołyńskiej i podłączają pod to roszczenia osób nie dotkniętych tą rzezią. W czasie mordów ginęły całe rodziny - dziadkowie, rodzice i dzieci. Skąd więc nagle biorą się ci spadkobiercy? I co może chcieć dostać w spadku potomek wołyńskiego robotnka pracującego w hucie?

  Rząd III. żydo RP pracuje zgodnie z tym, jakie miał i ma założenia i cele. Być może Polacy czują się pokrzywdzeni i oszukani, ale stało się to na wyraźne Polaków życzenie. Gdy Polska Ludowa uczyła w szkołach, że imperializm zachodni spowoduje masowe bezrobocie i utratę suwerenności, to Polacy na złość socjalistycznym władzom słuchały propagandy radia wolna europa i głosu ameryki. I Polacy nie postępowali zgodnie z tym, czego oczekiwał po nich ludowy rząd, lecz Polacy działali na szkodę naszego państwa realizując wytyczne wrogich, zachodnich szczekaczek.

  Stworzenie nowych struktur politycznych to skomplikowana i czasochłonna sprawa. Ludzie musieli by potworzyć grupy, w tych grupach pracować i dyskutować, by potem wypracować jasną linię dla danej grupy tak, by następnie możliwa była komunikacja pomiędzy grupami i wypracowanie jakiejś linii wspólnej dla wszystkich grup.
  Nie jest to możliwe i nie będzie możliwe, ponieważ Polacy nie kierują się żadną logiką, lecz emocjami, umiejętnie podsycanymi przez wrogie Polsce elementy. Nie jest niczemu winien żaden IIIżydo RP rząd. To Polacy nie są na poziomie umożliwiającym samodzielne zarządzanie własnym krajem i dlatego władzę przejęli obcy.
  Tak długo, jak długo Polacy nie będą w stanie zrozumieć własnej sytuacji i jej przyczyn, będzie możliwa nieustanna manipulacja naszym Narodem i skłócanie nas w celu podporządkowania obcym interesom.
  Logiczne jest, że Rosja nas nie potrzebując weszła by z nami w takie układy, które dla nas mogły by być pozytywne. Nasze położenie geograficzne jest dla Polski niekorzystne tylko wówczas, gdy Polacy chcą być sojusznikiem zachodu w opozycji do Rosji. W wersji natomiast: Polska z Rosją przed Polską otwierał by się ogromny rynek rosyjski, choć obawiać się należy, iż jest to już przeszłość nie do wskrzeszenia. Dlaczego? - dlatego, że oferta Polski może być obecnie bardzo skromna, by nie rzec: żadna.
  Więc jak by tego nie odwracał, Polska może być dla Rosji raczej kłopotliwa niż przydatna. Ale, jako że Polska istnieje, to należy coś z nią zrobić. I to jest dla Polski szansa, jeżeli dojdą u nas do głosu osoby z rozumem, a nie obłąkane rusofobią oszołomy. Zawsze można znaleźć jakąś wspólną płaszczyznę, przynoszącą obopólne korzyści. Polacy jednak muszą w tym celu wyzbyć się urojeń, nieracjonalnych pretensji historycznych, bezpodstawnych oskarżeń i zupełnie nierealnych prób występowania wobec Rosji jako partner. Rosja może o Polsce mówić, że to partner. Ale Polska z takim określeniem wobec Rosji nigdy pierwsza wychodzić nie powinna, bo to nie ten kaliber: największe państwo świata - Rosja i zbiorowisko oszołomów - Polska.
  Zastanówmy się nad tym, co nam chciał powiedzieć nasz wieszcz Norwid:
  czy ten ptak kala własne gniazdo co je kala
  czy ten co mówić o tym nie pozwala...
 • @Marx 8888 16:45:06
  Jak o to jest że nagle dowiadujemy się że Stalin to nie "Stalin"
  Lenin to nie "Lenin"
  Beria to nie "Beria"
  Te i inne najnowsze "ustalenia historyków" każą więc zadać jedno pytanie.
  Jak to było przez niemal 70 lat, że "modlono" się do tych Mesjaszy, witano kwiatami,budowano pomniki,ba nazwano ich imieniem setki szkół,szpitali,zakładów pracy wieszano portrety wszedzie nawet w wlasnych domach..
  Jak się dziś ci (którzy oddawali "Chold" tym postaciom) się czują, jak dziś ich nazwać, tych wszelkiej maści kacyków,aparatczyków,tajnych współpracowników,slugusow Moskwy etc.
  Modlili się do żydów ?
  Jednym słowem "wyszli na idiotów" -z teza że nie znaczy to że nie są nimi
 • @Marx 8888 17:17:26
  Jak wyjaśniła Lotna powyżej, samo życie jest motorem postępu niezależnie od sytuacji. Nawet babcia w zburzonym przez juntę ukraińską domu ... sprząta. Więźniowie Auschwitz również budowali wiele obiektów i przedmiotów.
  Co ja ośmieliłem się zauważyć, to fakt, że Kosiur (WPS) wyeksponował syjonistyczne USA oraz Zachód jako terytoria "rządzone przez międzynarodową żydowską finansjerę, która jest wrogiem istnienia państwa polskiego, ponieważ Zachód nie jest naszym przyjacielem, jest naszym wrogiem i okupantem" w przeciwieństwie do "wspaniałego" okresu PRL'u rządzonego przez Rosję, a ściśle przez ZSRR.
  Tak, jakby ZSRR nie był "rządzony przez międzynarodową żydowską finansjerę, która była i jest wrogiem istnienia państwa polskiego". Czyli, wg Kosiura (WPS), komunista żydowski USA, to niedobry Żyd; ale komunista żydowski ZSRR i PRL, to dobry Żyd (pewnie dlatego, że mordowano księży, czego w USA jeszcze się nie robi).

  "Niestety, naszą winą jest, że wciąż nie potrafimy tego zrozumieć i wyciągnąć właściwych wniosków."
 • @Marx 8888 17:58:35
  Raczysz żartować. A więc w ZSRR panowała demokracja po 1929 roku?A więc to Rosjanie przyjechali do nas na przysłowiowych radzieckich czołgach jako nowa elita, w miejsce wymordowanych Polaków, a nie żydzi? (Tym gorzej dla Rosjan.)
 • @Lotna 17:46:18
  oczywiście, że eksport jabłek i mebli jest ważny... ale już nie ma powrotu na ruskie rynki - zostaliśmy szybko wypchnięci przez televivę:
  http://www.jpost.com/Israel-News/Politics-And-Diplomacy/Netanyahu-Israeli-Russian-cooperation-has-successfully-prevented-unnecessary-accidents-435879
  http://english.alarabiya.net/en/views/news/world/2015/12/02/Russian-Israeli-relations-reach-new-heights.html
  - mogę znaleźć jeszcze więcej artykułów na ten temat.
 • @Marx 8888 18:55:45
  Bolszewicy się skończyli, czyli kto? Walczący z karabinami w czasie rewolucji?
  Przeczytaj mój pierwszy komentarz, to się dowiesz, że dla mnie bolszewik to nie to samo, co Rosjanin. Natomiast bolszewik to dla mnie każdy, kto w ZSRR kontynuował politykę grabieży i mordów według ideologii Lenina i Marxa, spadkobierca bolszewizmu, jak wolisz. Inni nazywają ich sowietami, inni komunistami, to tylko kwesta nazwy, wiadomo, że chodzi o reżim, jaki panował w ZSRR. O co się więc kłócisz?
 • @Zdzich 18:40:40
  Ano właśnie.
  http://kosciesza.neon24.pl/post/112564,prawda-o-tzw-wielkiej-rewolucji-pazdziernikowej-czesc-2#_ftnref1
 • @Marx 8888 18:50:15
  Nie pisałem na temat "przyjaźni" z kimkolwiek. Pisałem n.t. hipokryzji Kosiura. Nie zauważyłeś?
  Do tego Bolszewizm to, od samego początku, planowany żydowski wynalazek, a jego kontynuacją był ZSRR, PRL, itd. Obecnie popularnie nazywa się on "demokracja", "neo-konserwatyzm", "neokatechumenat", itp.
  O co Ci chodzi?
 • @Marx 8888 18:41:38
  W jednym miał rację.obalił mit że to amerykanie jako jedyni i pierwsi użyli broni atomowej 8-)))))))
 • @Marx 8888 18:41:38
  A tak na serio. to właśnie pokazuje koniukturalizm, jak na potrzebybieżącej polityki zmienia się postrzeganie historii.
  Nie nazwał go jednak żydem, ani nawet tego nie zasugerował, w porównaniu do tutejszych koniukturalistow
  pozdr.
 • @Marx 8888 19:32:38
  //To że za Bieruta Polska była państwem komunistycznym wcale nie znaczy że każdy kto w tych czasach musiał iść do wojska był komunistą.//

  ale już przysięgę na wierność komunistom składać musiał - tak?
 • Moja prawda, najmojsza
  Ciekawa narrację od kilku lat stosują ci którym braknie argumentów na obronę takiej czy innej prawdy historycznej. Kończy się ona zazwyczaj jednym - to nie oni to żydzi, to nie my to żydzi. I nie dotyczy to bezsensownej obrony czasów stalinizmu czy też komunizmu. To dotyczy się wszystkich tematów nie po myśli autora komentarza czy wpisu.
  Jakże to fajny sposób na zaistnienie a jednoczesnie jest to pokazanie wlasnej frustracji z powodu braku argumentow- mam rację ?
 • @Lotna 19:13:22
  "Bolszewicy się skończyli, czyli kto? "

  Marx ma rację, że w 29 bolszewicy się skończyli'
  Po nich przyszła nowa ekipa złożona z etnicznych Rosjan i żydów - i tak rządzą nadal w Rassiji.
 • Koniecznie obejrzyjcie ten film
  https://www.youtube.com/watch?v=P0KEQ8cWjwk
  A jeśli ktoś zna rosyjski to mam prośbę o przetłumaczenie przynajmniej 3 początkowych minut.

  Zyskujemy sprzymierzeńców w walce z banksterią.
 • @Marx 8888 20:01:51
  a byl juz jakis pierwszy skazany ?
 • @Marx 8888 20:16:58
  "Stalin i Beria nie byli specjalnie etnicznie rosyjscy"

  Wiem o tym - etnicznych Rosjan wymordowali imperialiści, dlatego w Rosji zostali sami żydzi - i sobie dalej rządzą.
 • @Marx 8888 19:32:38
  Nie wiem, o jakim Polaku mówisz, bo wiele osób jest tylko polskojęzycznych.
  Nigdy nie negowałam, że Rosjanie, szczególnie rosyjska elita, byli mordowani przez Stalina, choć nie tylko przez niego, wręcz przeciwnie, przy każdej okazji staram się podkreślać, że Rosjanie byli ofiarą tego reżimu, taksator jak Polacy.
  O poborowych nigdzie nie wspominałam, wiadomo, że każdy musiałiść do wojska, a większość nienawidziła tego systemu.
 • @Marx 8888 20:16:58
  Jeśli już "ustaliliśmy" że za wszytko to co stało się w Rosji sowieckiej ,i juz
  WIEMY kto dokonywał tych mordów, i ze byli to żydzi mieszkający w tym czasie na ich terytorium to wniosek jest prosty - pogonić żyda tam gdzie jego miejsce.
  Do tego wniosku na Kremlu doszli wszycy wczesniej tam panujący.
  Więc kto mi tu odpowie, jak ma się do tego uroczyste przy blasku fleszy zaproszenie żydów do Rosji przez Putina. Zadałem już w swoim tekście to pytanie ale widzę że jakoś pewnie fani Putina nie mają jednej uzgodnionej wersji co odpisać
  http://dd.neon24.pl/post/129228,powrot-ze-lzami-w-oczach
 • @Marx 8888 20:50:17
  Polityka ?
  No dobra, ale pytania ciąg dalszy. Putinowi chodzi o los, "tragiczn"y los, żydów na zachodzie, czy też o benefity czyli ich pieniądze.
 • @Marx 8888 21:31:59
  z tym to raczej trudno by mi bylo polemizowac 8-))))
 • @Zbójnicki pies 20:40:30
  Prezydent Putin przyjął delegację żydów u siebie i na nachalne ich biadolenie, odpowiedział, to co było normalne, że jak im źle na Zachodzie, niech przyjadą do Rosji. Dodał do tego, że w Rosji istnieją pewne standardy w stosunku do mniejszości narodowych, których te mniejszości muszą przestrzegać.
  A jakby powiedział, że nie życzą sobie żydów w Rosji?
  Nie dość, że istnieje nagonka na Rosję i jej prezydenta, do tego Putin ma zostać głównym na świecie antysemitą?
  Twoja nienawiść do Rosji i jej prezydenta zaślepia Ci myślenie aż do zwykłego prymitywu.
 • @lorenco 22:47:26
  w odpowiedzi wklejam ci to:
  http://dd.neon24.pl/post/129228,powrot-ze-lzami-w-oczach
  A jeśli chodzi o nienawiść do Rosjan to jesteś w wielkim błędzie. A natomiast ocena Putina, no cóż każdy kraj ma takiego prezydenta na jakiego zasłużył nie inaczej jest i w tym przypadku. A że to kolejny już satrapa na Kremlu ,to moją ocena
 • @sosenkowski 16:47:59
  Dotyczy Wikipedii: jeszcze jakiś rok temu było na Wikipedii o Nikicie Chruszczowie, w treści, że Ukrainiec Chruszczow, będąc sekretarzem Ukraińskiej Republiki Rad w Kijowie, przygotował plan odzyskania ziem Zachodniej Ukrainy z rąk polskiego okupanta. To odzyskanie było przewidziane na 17 września 1939 roku i się odbyło.
  Do tego Chruszczow był odpowiedzialny za tzw. "ukrainizację" Polaków i niechętnych na to, za ich wywózkę na wschód.
  To zniknęło ze strony Wikipedii o Chruszczowie. Dlaczego?
  Dot. ZSRR.
  Ilu Rosjan mieszkało na Kresach za II RP czy w czasie II WŚw. czy za USRR czy po 1991 roku? Przecież mieszkali tam w przeważającej ilości Polacy, Ukraińcy, Żydzi, trochę Węgrów a Rosjan nie było prawie wcale.
  Chruszczow był tak samo nacjonalistą ukraińskim jak i Bandera, z tym, że Chruszczow był bolszewikiem i komunistą a Bandera faszystą.
  Jak wynika z historii i jeden i drugi pozbywali się Polaków, pierwszy łagodniej. Chruszczow widział samoistną w ZSRR a Bandera jako niepodległe państwo.
  Wkurza mnie to, że pomimo faktów, za wszelkie tragedie dotyczące Polaków w czasie II WŚw i po, obwinia się Rosjan!
 • @Zbójnicki pies 23:00:21
  Całe szczęście dla Rosjan: Ty prezydentem Rosji nie będziesz.
 • @lorenco 23:37:24
  //Chruszczow był bolszewikiem i komunistą //
  a i i żydem też !!!!
 • @lorenco 23:43:52
  Ależ ja to wiem, bo nie jestem żydem i z KGB
  zero szans
 • @Zbójnicki pies 23:46:41
  A kto Cię tam wie?
 • @Zbójnicki pies 23:44:14
  No i Twój idol Bandera: żyd i pederasta.
  Lecz mógł sobie takim być, to jego sprawa przecież, lecz był także zwyrodniałym mordercą.
 • @lorenco 00:10:02
  Żyd,pederasta,zwyrodnialec, wstrząsające.
  A sprawdzałeś lodówkę wieczorem, nie ma tam jakiegoś żyda
 • @Zbójnicki pies 00:17:17
  Rycerzu w zakutej stali:
  to Ty napisałeś komentarze powyżej:
  -//Chruszczow był bolszewikiem i komunistą //
  a i i żydem też !!!!\-

  -Ależ ja to wiem, bo nie jestem żydem i z KGB
  zero szans-
  -----------------------------------------------------------------
  I kto tu w lodówce widzi żydów?
 • Pomnik
  Rosyjski Weteran ll Wojny Światowej wreszcie odnalazł czołg, na którym walczył przez całą wojnę - ustawiony jako pomnik w małym rosyjskim mieście
  http://look.thewebs.best/to-be-human/42/
 • @lorenco 23:37:24
  "Wkurza mnie to, że pomimo faktów, za wszelkie tragedie dotyczące Polaków w czasie II WŚw i po, obwinia się Rosjan!" - PEŁNA ZGODA!!!, bo Rosjanie walczyli z tym badziewiem zwanym "armia czerwona" np. w Tambowie: https://www.youtube.com/watch?v=mSJDcN-iQKQ
  - a Kosiur i inni pogańscy panslawiści, udają że nie wiedzą iż bolszewicy najpierw napompowali niemiecką machinę wojenną (od 1922 do 1939), a potem wymordowali Polskie Elity... właśnie oddają cześć "czerwonym pająkom", stawiając im pomniki w centrach miast i przewrotnie nazywają je pomnikami tych biedaków, którzy parli na Berlin poganiani przez NKWD - a to ewidentnie TO HUCPA :(((
 • W Rosji o Polakach pamietają
  Rosjanie o Polakach pamiętają.

  POLAKOM OBROŃCOM OBLĘŻONEGO LENINGRADU

  http://www.necropol.org/228-5-tabl-poljakam.jpg

  za: http://piterski.blox.pl/2016/01/27-stycznia-2016-r-72-rocznica-pelnego.html
 • @sosenkowski 08:28:05
  Głupoty, kłamstwa, totalne dyletanctwo historyczne lub celowa manipulacja - jedno z tych określeń z pewnością trafnie określa pańskie komentarze.
 • @Rzeczpospolita 10:58:20
  akurat wielu zwolenników PiS i O. Rydzyka zarzuca mi iż jestem "ruskim agentem", więc Pańskie totalne wyparcie oraz pogarda są mi i miłe, i użyteczne... i to nawet jeśli miałbym być jednym ze skazanych na ścięcie toporem zadrugowym na ołtarzu panslawizmu, TO WARTO :)))
  ps.
  żeby błogosławić armie największych podżegaczy wojennych XXw, w dodatku rozdmuchanych za dolary Jakuba Heinricha Schiffa z USreala, to trzeba być... no właśnie kim???
 • @Marx 8888 20:54:53
  Oczywiście że obrzezańcy są najbardziej prawdomówną nacją na świecie. Z uwagi na to że nigdy nie kłamią mają prawo do określenia "naród wybrany" !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031