Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
766 postów 6270 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

XXIII Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu, czerwiec 2019


 

W.Putin: Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przezeń w świecie

 

 

 

 

Na stronie WPS zamieścił:  Sławobor

(Fragmenty)

Przemówienie Putina nie pozostawiło cienia wątpliwości co do nowego podejścia Rosji do polityki zagranicznej

Konfrontacja z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi zawsze była podstawą politycznego kursu Rosji, ale dla postsowieckiej elity politycznej to, co Putin powiedział w drugim dniu petersburskiego Międzynarodowego Forum Gospodarczego-2019, było nie do pomyślenia. To był koniec wszystkich kanonów i poprzednich wektorów orientacji.

To, co Putin powiedział na głównym forum w piątek 7 czerwca, przejdzie do historii jako drugie przemówienie monachijskie.
Putin po raz pierwszy ogłosił całemu światu, że Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przez Stany w świecie. Co więcej, Rosja rzuca całkowite wyzwanie temu systemowi i jednoczy się w tej konfrontacji z Chinami i resztą świata, a dokładniej z tymi państwami, które nie straciły woli ocalenia od amerykańskiego jarzma i szukają siły, do której mogłyby się przyłączyć.

Istnieje różnica w tym: nie uznawaj de facto, uznawaj de jure i przestań uznawać de jure, otwarcie ogłaszając, że od tej pory na świecie są dwa bloki oficjalnie: ten ze Stanami Zjednoczonymi i ten przeciw nim. I Rosja z tymi, którzy są przeciwko Stanom Zjednoczonym. Ten wybór jest dosłownie dokonany przez obecną elitę polityczną Rosji. Dokładniej mówiąc, dokonała tego awangarda, czołowe grupy, ci, którzy należą do wewnętrznego kręgu Putina i budują swoją siłę, opierając się na państwie, jego władzy i suwerenności.
Grupy te rozumieją, że w Rosji są potężne siły przeciwko nim, które mają zupełnie inną koncepcję swojej dominacji, te, które budują swoją pozycję w oparciu o finansowe i polityczne kręgi Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, których dzieci mieszkają i studiują tam, i prowadzą interesy w jurysdykcji anglosaskiej .
Siły te domagają się podporządkowania narodowych interesów Rosji i rządzącej klasy politycznej interesom kręgów rządzących Wielkiej Brytanii i USA, w czym widzą swoją szansę na dobrobyt. Coraz częściej rozłam w elicie Rosji jest widoczny, a Władimir Putin ostrożnie powstrzymuje ostrość konfrontacji między podzielonymi grupami elit.

Minęło 12 lat od pierwszego ostrzeżenia, przemówienia monachijskiego, w którym Putin ostrzegł, że Zachód wzniósł się na skraj niebezpiecznej konfrontacji i w tej konfrontacji przecenił swoją siłę. Przez 12 lat Zachód nie wierzył w te ostrzeżenia. A teraz, jak mówią, „doigrał się”.

Putin, wskazał na sprzeczność interesów Stanów Zjednoczonych i Europy. Za konfliktem interesów wokół gazociągu stoi konflikt całego szeregu żywotnych interesów. Europa przestała być nawet wasalem dla Stanów Zjednoczonych, teraz jest dla nich łupem, zasobem, bez którego Stany Zjednoczone przestają istnieć jako hegemon, a może nawet jako jedno państwo.

Europa znalazła się w pozycji krowy, która nigdy nie wierzyła, że ​​jest tuczona, nie po to, by cały czas ją doić, a potem zjeść. Teraz zaczyna to rozumieć, a Władimir Putin mówi o tym głośno i publicznie całemu światu.

Świat stworzył już potencjał rosnących gospodarek narodowych, a ludy te są gotowe bronić się przed amerykańską agresją z całą swoją siłą.

Putin powiedział: czasy się skończyły, gdy system amerykański był jednolity dla wszystkich. Kraje rozwijające się zyskały na znaczeniu w światowej gospodarce, a teraz warunki się zmieniają. I po raz pierwszy same Stany Zjednoczone nie ogłosiły tego, ale zostało ogłoszone to im samym. To nie jest tylko policzek w twarz – to kopnięcie w tyłek. Z ogromnym białym śladem na siedzeniu.

Spójrzcie na retorykę Putina – otwarcie nazwał Stany Zjednoczone najeźdźcami. To znaczy, bandytami z autostrady, piratami, pobierającymi haracz. To bezprecedensowe wydarzenie. I to nie jest alegoria emocjonalna. Jest to bezpośrednia próba delegitymizacji amerykańskiej hegemonii. Najeźdźca nie jest zwykłym konkurentem, najeźdźca to przestępca. A z przestępcą rozmawia się językiem siły, a nie o wspólnych interesach.

Rosyjskie elity mogą nadal błądzić i nic nie rozumieć, doświadczać złudzeń i podejmować błędne kroki, ale ta część, która jest w stanie mocno utrzymać władzę i poprowadzić kraj w przyszłość, dokonała już wyboru. I ten wybór ogłosił publicznie Putin. Teraz czas wahania i oczekiwania dobiegł końca. Putin odciął się. Wszyscy rozumieli, że porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi nie zadziała, ale jest już możliwe i konieczne, aby przestać ustępować.

Wola władzy to umiejętność rzucenia wyzwania. Putin rzucił to wyzwanie w imieniu klasy rządzącej Rosji, która zrozumiała jego historyczną perspektywę. Wszystkie trudności gospodarcze i spory polityczne z opozycją i piątą kolumną są już nieistotne dla kursu kraju. A mówca po Putinie, Xi Jinping, nie tylko potwierdził słowa Putina, ale także pokazał, kto jest w konfrontacji z przywódcą Stanów Zjednoczonych i jego harcownikami.

Tak, Stany Zjednoczone są wciąż najbardziej ekonomicznie i militarnie silnym krajem na świecie. Tak, wciąż są w stanie sprawić wiele kłopotów każdemu na tym świecie. Ale nie są już w stanie podporządkować sobie tych, którzy tego nie chcą. Każde ich działanie tylko zwiększa opór. Natknęli się na granicę własnej siły, jak pijany mężczyzna wpadający na ścianę.

Teraz wyobraź sobie, jak będzie wyglądał świat, gdzie Rosja i Chiny wdrożą swoje plany? Zarysy takiego świata opisano w artykule Aleksandra Zapolskiego „Co czeka Rosję w Pax China?”. System dolara, jako główny instrument dominacji USA w wielobiegunowym świecie zdominowanym przez centra władzy ze swoją walutą, stanie przed naturalnymi przeszkodami. Przekształcenie regionu Azji i Pacyfiku w centrum produkcji i konsumpcji poprzez podniesienie poziomu życia ludności Chin i krajów, przez które przejdzie „One Belt One Road”, może drastycznie zmienić sytuację Stanów Zjednoczonych.

W istocie Putin ogłosił nową doktrynę globalnej konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi, wyprowadzającą Rosję na czoło w procesie globalnych przemian. Dokładniej, w swoim epicentrum, ponieważ gdyby nie obecna pozycja Rosji, Stany Zjednoczone dawno temu złamałyby Chiny zarówno pod względem gospodarczym, jak i militarnym i politycznym. Kluczem do Chin jest Rosja.

Dlatego w przededniu transferu władzy w 2024 r. czekają nas próby zorganizowania wielkich wstrząsów. Niemniej jednak plany Rosji zostaną urzeczywistnione, ale plany Stanów Zjednoczonych nie. Wtedy stanie się jasne, że świat naprawdę stał się wielobiegunowy. W tym świecie nie będzie już jednego seniora z grupą wasali i pozostałymi „barbarzyńcami”, ale wielu seniorów, którzy muszą być w stanie negocjować i jakoś muszą nauczyć się żyć w tej rzeczywistości. Właśnie o tym mówił Putin, a ci, którzy nie rozumieli znaczenia jego słów, już stracili.

Alexander Chaldej

za: http://www.iarex.ru/articles/67005.html

_____________________________

wytłuszczenia w tekście: Redakcja WPS

KOMENTARZE

 • No i dobrze
  Koniokrady won!
 • Link do przemówienia Putina
  https://www.youtube.com/watch?v=-6_FI8rxtuk&app=desktop
 • @
  Stworzono podstawę dla pieniądza (w domyśle) opartego na złocie - ma je i Rosja i Chiny, a USA nie.
  Rozwiązano sprawę płatności elektronicznych i przygotowano rynek ropy bez płatności dolarowych.
  Załatwiony jest dostęp do surowców strategicznych (w zasadzie to USA mają z tym problem).
  Samowystarczalność żywieniowa. Technologie itd. Chiny mają już 2 lotniskowce (USA - 12), ale Chiny mają system eliminacji lotniskowców.

  I najgorsze.
  USA ma kulę u nogi w postaci Izraela.
  Choćby mieli 10 X większe możliwości, to z tym "partnerem" zawsze przegrają.
 • @Autor
  5*
  E tam! Czaputowicz da radę. Przecież nie po to go kaczelnik namaścil, zeby Chiny, czy Rosja miały cokolwiek do powiedzenia.

  To nie jest tak, że dolar przegrał z rublem, czy z yuanem, to amerykański przemysł zbrojeniowy przegral z chińskim i rosyjskim.
  Patrioty i S400 są analogia w stosunku do siebie (Rosjanie dysponuja już S500). Rosyjski system pomimo tego, że przewyższa amerykański, jest na rynku o połowę tańszy i tu tkwi przyczyna porażki USA w tzw. ,,wyścigu zbrojeń".
  USA nie są panstwem w sensie stricte, USA to korporacja, albo biznes, jak kto woli. Rosja i Chiny to podmioty o cechach państwa i stąd się bierze kilkakrotnie niższy koszt produkcji broni w tych panstwach w stosunku do USA, gdzie tak po prawdzie tamtejsze firmy (prywatne) nie są w stanie wyprodukować silników, które potrafią wynieść ich satelity na orbitę.
  Jeżeli się okaże, że sojusz rosyjsko - chiński jest faktem, to USA staną się w tym momencie wydmuszką, ale mało mnie USA interesuja.
  Mnie interesuje Polska, która w obliczu takiego faktu zanurzy się po szyję w gównie, ale to tylko Polska, bowiem Niemcy pozostają strategicznym partnerem Rosji, a zwycięstwo Zjednoczenia Narodowego we Francji i frakcji Salviniego we Włoszech, swiadczy o tym, że to jeszcze tylko nadwiślański Polin wierzy we wszechmoc hamburgerowej cywilizacji.
  No tak, ale Kaczyński wierzy w transformersy i w Rambo chyba też.
  Czy tylko Kaczyński?
 • @Jan Twardowski 21:41:16
  Przeczytałem z uwagą i zgadzam się
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:03:26
  Ropokrady raczej.
 • @ Niewiemy jake sa plany Tego Który Jest
  Byc morze na tym etapie wlasnie Rosji przyjdzie zmieniac swiat na lepsze choc niewatpliwie wiele bedzie sie musialo wydarzyc aby tak sie stalo . System anglo -amerykanski zawsze byl wrogi Rosji i jej pomyslnosci......[ ze strony kodłuch wordpres.com]
  Polubione przez 3 ludzi
  heavymetal60 , 11 listopada 2018 at 22:37
  Odpowiedz

  ZBRODNIE BRYTANI !

  Rosyjscy carowie zabici przez brytyjskie służby wywiadowcze
  Rosyjscy carowie zostali zabici przez angielskie tajne służby.
  Anglia oskarża Rosję o zbrodnie popełnione na jej terytorium. Ale Rosja zawsze cierpiała z przebiegłości Anglii. Ma co najmniej pięć morderstw królów, z nich – Mikołaja II, Aleksandra III, Aleksandra II, Mikołaja I i Pawła I …

  Как Англия убивала русских царей
  .https://tsargrad.tv/articles/kak-anglija-ubivala-russkih-carej_127161

  Polubione przez 3 ludzi
  heavymetal60 , 11 listopada 2018 at 22:40
  Odpowiedz


  Kto wie .........
  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.
 • tymczasem my przestajemy już być wasalami a przechodzimy pod regularną okupację
  "Polska planuje zapewnić i utrzymywać wspólnie uzgodnioną infrastrukturę przeznaczoną dla wstępnego pakietu dodatkowych projektów wymienionych poniżej, bez kosztów dla Stanów Zjednoczonych i z uwzględnieniem planowanego poziomu jej wykorzystania przez Siły Zbrojne USA. Polska planuje również zapewnić dodatkowe wsparcie Siłom Zbrojnym USA, wykraczające poza obowiązujący w NATO standard wsparcia przez państwo-gospodarza."
 • Treść wspólnej polsko-amerykańskiej deklaracji o współpracy obronnej (fragmenty)
  "C. Utworzenie w Polsce eskadry bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 Sił Powietrznych USA, przeznaczonych do działań wywiadowczych, zwiadowczych i rozpoznawczych. Stany Zjednoczone zamierzają udostępniać Polsce, stosownie do okoliczności, informacje uzyskane w wyniku działań tej eskadry w celu wspierania naszych założeń obronnych"
  a więc "stosownie do okoliczności" będą nam wskazywać kto jest naszym wrogiem i co mamy "stosownie do okoliczności" od nich kupować
 • @nieżyt 00:32:58
  Przecież to nikt inny jak Polacy wybierają swojego Prezydenta i partię. Jakie fujary chcieliście takie i macie. Opozycja? Widocznie jest h....wa bo
  i tak większość Polaków wybiera tą mizerię. Ja osobiście zaczynam się już
  z tego śmiać. Jak ludzie chcą tak i będą mieli, tylko czy nie lepiej od razu obwieścić że Polska będzie następnym US Stanem? Wtedy przynajmniej
  żydzi się na Polakach z 447 nie obłowią bo to będzie już ich. No i amerykańskiego bogactwa i wolności Polska spróbuje (sarkazm).
 • Nie piszcie takich rzeczy.
  Janusz Kamiński jak to przeczyta to dostanie apopleksji.
  To starszy już emeryt ... bardzo emocjonalny...
  I ta punktacja pokazująca wielką aprobatę dla artykułu.
  Janusz uzyskuje poziomy 1 góra 2 ...
  To jest perfidny atak Putina na dobre samopoczucie Janusza.
 • Jak widać wbrew pesymistom Rosja się nie cofa.
  Wręcz przeciwnie Rosja razem z Chinami robią kolejny krok do przodu.
  USA ma coraz mniej argumentów do szantażowania Rosji i Chin (embargo na wszystko).
  Jeżeli Rosja robi krok do przodu w warunkach gdy USA ewidentnie, jawnie przygotowują się do napaści na Rosję to oznacza że Rosja ma militarne asy w rękawie i wie że dla USA decyzja o wojnie będzie samobójcza.
  A Rosja i chiny pod takim parasolem robią swoje w zakresie gospodarczym... i jako wolnym państwom wolno im.
  Skok globalnej mafii żydowskiej na władzę nad światem chyba się nie uda.
 • Trump i Putin
  Trump: Polskę i USA łączy wspólna cywilizzacja, kultura i historia.
  Putin: Polskę i Rosję łączy wspólna cywilizacja, kultura i historia.
 • @Talbot 07:39:11
  które zdanie jest prawdziwe ?
  retoryczne pytanie.
 • @Talbot 07:39:11
  Polskę na pewno nie łączy wspólna cywilizacja z USA, bo USA są protestanckie a Polska katolicka. USA wymordowały tubylczy lud po skolonizowaniu Ameryki Płn i ciąży na Amerykanach klątwa Starszyzyny Indian.
  Amerka Południowa została odkryta przez Hiszpanów - katolików i tam do dzisiaj są kraje narodowe indiańskie, niestety także podbijane teraz przez Amerykaniów północnych.
  Każdy kto identyfikuje się z Ameryką Płn bierze na siebie klątwy wymordowanych przez nich narodów.
  Ja stanowczo odcinam się od identyfikacji z USA, aczkolwiek w młodości uległem amerykanizacji Polski (czego bardzo żałuję) np przez media V kolumny takie jak np radiowa Trójka czy Studio2 w TVP
 • @Talbot 07:39:11
  Polska ma więc zdecydowanie więcej wspólnego z Rosjanami bo Prawosławie jest blisko Katolicyzmu.
  Protestantyzm jest satanizmem. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie wie, to odsyłam do filmu pana Grzegorza Brauna pt "Luter i rewolucja protestancka".
 • @Talbot 07:39:11
  "wspólna cywilizacja, kultura i historia" łączy Polskę z katolicką Austrią, Bawarią, Wegrami, Litwą, trochę z Francją i Włochami.

  Rosję łaczy z Białorusią, Ukrainą i Serbią, trochę z Grecją i Bułgarią, w mniejszym ale znaczącym stopniu z Chinami (setki lat sąsiedztwa) oraz ze Skandynawią.

  Stany Zjednoczone ze światem brytyjskim i Holandią.
 • @Jan Paweł 07:52:31
  "Polskę na pewno nie łączy wspólna cywilizacja z USA, bo USA są protestanckie a Polska katolicka."

  Tu poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_w_Stanach_Zjednoczonych

  Czy protestanci nie należą do cywilizacji chrześcijańskiej?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Protestantyzm
 • "Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA"
  Jutro rozpoczynam wylewanie betonu do szalunków.
  Radzę zrobić też to innym: http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=1822#
 • @Talbot 08:26:36
  "Czy protestanci nie należą do cywilizacji chrześcijańskiej?"

  Kraje protestanckie bardzo się różnią mentalnością od katolickich. Prawosławni też są odmienni, chociaż bywa to mniej oczywiste.

  Odnosi się to także do osób niereligijnych, bo ich kulturalna formacja jest dalej ta sama.

  Podam przykłady różnic.

  Religia dla protestantów musi być doświadczana indywidualnie, nie może być zapośredniczona przez zewnętrzny duchowny autorytet. Państwo ma być albo neutralne religijnie albo sprawować nadzór nad religią.

  U prawosławnych doświadczenie religijne jest wspólnotowe. Od duchownych oczekuje się utrzymywanie dystansu od polityki i sporów politycznych, od polityki jest władza świecka i politycy.
 • Po deklaracji Putina i Xi będzie pewnie mocna akcja.
  Dotychczas Rosja i Chiny wyłącznie przyjmowały ciosy i odpowiadały tylko do poziomu adekwatnego do agresji USA.
  Teraz to się zmieni.
  Nadchodzi faza aktywnej walki gospodarczej z USA.
  Można powiedzieć że USA (czyli globalna mafia żydowska) od kilku lat
  intensywnie atakuje gospodarczo Rosję i Chiny na wszelkie możliwe sposoby niezliczone embarga na wszystko)... podczas gdy Rosja i Chiny tylko reagowały na ataki przenosząc ich ostrze w kierunku atakujących (symetryczne embarga).

  Teraz będzie inaczej .. Rosja i China będą szkodzić aktywnie gospodarce globalnej mafii żydowskiej.
  Teraz inicjatywę przejmą Rosja i Chiny...
  Te kilka ostatnich lat potrzebne było na uwolnienie się strukturalne gospodarek Rosji i Chin z podatności na ataki globalnej mafii (system rozliczeń walutowych, internet, bankowość...).
  Teraz nadchodzi czas na bardzo bolesne dla USA suwerenne decyzje gospodarcze Rosji i Chin bardziej Chin ale Rosja zapewnia parasol ochronny nad tymi działaniami.
  Na rynek zostaną wyrzucone Amerykańskie obligacje, embargo na metale ziem rzadkich (to koniec krzemowej doliny), embargo na Tytan z Rosji na jego przetwarzanie (to koniec przemysłu lotniczego w USA)
  może embargo na Wenezuelską ropę (masowe bankructwa rafinerii w USA)...do tego embargo na eksport USA do Chin..
  Czyli globalna izolacja USA (to co USA chciało zrobić Rosji)
  a Chiny zamienią rynek USA na inne rynki w EuroAzji.
  Rosja straci Polskę jako odbiorcę gazu ale zyska Chiny (rury już gotowe , gaz płynie do Chin)
  To finalna rozgrywka na poziomie gospodarczym...
  Dalej jest już tylko wojna...bez szans dla USA.

  A gdzie jest Polska w tej układance ?
  Głęboko w czarnej d..pie za sprawą Solidaruchów oraz KK.
 • @Pedant 08:14:03
  Cywilizacyjnie to jesteśmy blisko krajów romańskich. Korzystaliśmy z tradycji włoskich przy naszym systemie I Rzeczypospolitej (acz z własnymi dewiacjami), Mentalnie, też Włosi czy Hiszpanie oraz Irlandczycy są nam bliżsi niż np. Bawarczycy. W Niemczech to chyba najbliżej nam mentalnie (uważam, że to ważna część cywilizacji) ze Szwabami (Badenia Wirtembergia ze Sttuttgartem). Austriacy są od nas inni. Może kilkaset lat temu byliśmy bliscy, ale w końcu pojawił się nacjonalizm, który w wersji niemieckiej (czy austriackiej) przyjął ostatecznie szowinistyczną formę (a to zbliżyło ich do tradycji żydowskiej-z tego też wyrodził się nacjonalizm ukraiński-polecam poczytać Doncowa)
 • @Oscar 09:52:39
  " embargo na metale ziem rzadkich (to koniec krzemowej doliny), embargo na Tytan z Rosji na jego przetwarzanie (to koniec przemysłu lotniczego w USA)"

  Niezupełnie, Te metale i przetwory tytanowe Stany mogą uzyskać inaczej, ale zajmie im to pare lat. Z drugiej strony zapewne zgromadzono zapasy.

  Tak czy inaczej może nadejść rozszczepienie świata na dwa bloki ekonomiczno-technologiczne, i może o to chodzi. Świat dwubiegunowy ma swoje zalety.
 • @Wican 10:16:53
  "Austriacy są od nas inni. Może kilkaset lat temu byliśmy bliscy, ale w końcu pojawił się nacjonalizm, który w wersji niemieckiej (czy austriackiej) przyjął ostatecznie szowinistyczną formę "

  W czasie rozbiorów Galicja była ważną bramą, przez którą wlewały się wpływy austriackie. Zresztą forma nacjonalizmu wymieniona powyżej ukształtowała polski patriotyzm, co trudno spostrzec patrząc się od środka.
  Doncow nie był wolny od polskich wzorów, (walki o Lwów, Bereza Kartuska itd)
 • @Oscar 09:52:39
  A dlaczego się tak przyczepili do nas jak rzep.Polska to ELDORADO, Klondike dla pastuchów, pod każdym względem, geopolitycznym, strategicznym, wojskowym, przemysłowym..I jedyny kraj który ponownie / po wyprzedaży za bezcen wszystkich firm, i płaceniu zachodnim "likwidatorom za wycenę/za WSZYSTKO sam zapłaci, nawet kosztem życia i zdrowia obywateli, że o dobrostanie i przyzwoitym poziomie życia nie wspomnę!Jedyny kraj na świecie, który płaci za pobyt, utrzymanie, leczenie , wojska USA w swoim kraju!wszystkim pozostałym to USA płaci!

  To pokazuje stopień szacunku i ocenę jaką dla nas mają!Który przepłaca tysiąckrotnie za stary sprzęt itp.
  Który zmusza swoich emerytów żyjących na pograniczu przetrwania przy rosnących cenach na WSZYSTKO....do płacenia za 60% droższy gaz,kupuje ze stratą kilku mld obligacje, w której pieniądze z rzężącej w agonii służbie zdrowia wydaje się na wiele droższe amerykańskie leki, na żądanie ambasady USA itd itp.
  Kraj, w którym KAŻDA decyzja gospodarcza czy polityczna czy prawna podlega zatwierdzeniu przez ambasadora USA lub Kneset!Nawet osądowi podlega Marszu Niepodległości, ustawy IPN,a w Auschwitz gdzie ginęli bestialsko mordowani Polacy, zabrania się Polakom brać udziału w rocznicowych obchodach niosąc POLSKIE flagi na drzewcach.

  Kraj, w którym groby polskich bohaterów zarastają chwastami, a lekką ręką rzuca się 100mln na cmentarze niegdysiejszych "gości" na polskiej ziemi!
  Powiedzmy to naszym dziadkom i pradziadkom i prapradziadkom!Ich krew jest w tej ziemi, wylana za jej wolność!
  Kraj ,gdzie banderowski sługus jeden ukraiński na Ukrainie a także polski niestety w Polsce , decyduje kto ma być umieszczony na tablicy pamięci w walce o życie Polaków w Birczy!

  https://www.wprost.pl/polityka/10180249/ambasador-usa-wplywa-na-ksztalt-polskiej-listy-lekow-refundowanych-fakt-pisze-o-milionach-zlotych.html

  https://www.salon24.pl/u/piotrpanasiuk/921314,gaz-amerykanski-lng-jest-o-60-drozszy-czy-terminal-lng-w-swinoujsciu-ma-sens-w-oczach-laika

  https://www.salon24.pl/u/ironicznyanglosas/494361,szok-i-niedowierzanie-polska-pozyczyla-100-miliardow-ameryce


  http://www.suwalki24.pl/article/3,suwalszczyzna-posiada-najcenniejsze-zloza-europy
 • @trojanka 10:46:55
  c.b.d.o
  https://t.co/dGwb3PNqdS

  A cóż to gazdo się porobiło?/KOMU za wolno wydawał koncesje??
  https://t.co/ue9yuhen2i

  Gdzie ukraiński przemysł burdelowy ma się świetnie w ramach chrystianizacji....i dostaje łatwo koncesje, w ramach współpracy gospodarczej polsko ukraińskiej...a właściciele polskie obywatelstwo a za przestępstwa siedzą 20 minut!!

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24714113,seksafera-na-podkarpaciu-rz-potwierdza-ze-w-agencjach-braci.html


  https://www.rp.pl/Przestepczosc/190429454-Podkarpacie-Seksbiznes-pod-specjalna-ochrona.html

  A ogólnie kraj ciemnieje od uchodźców żyjących z ciężkiej harówy Polaków oraz imigrantów, którzy traktowani są lepiej od tych którzy tej ziemi bronili, uprawiali ją , budowali!

  https://t.co/d12gykXA9c
 • "sprzeczność interesów Stanów Zjednoczonych i Europy"
  .
  najlepiej wyraża wojna, jaką USA od dziesiątków lat prowadzą przeciwko UE, przypomnijmy, że wojska okupacyjne USARela stacjonują nie tylko w Polsce czy krajach nadbałtyckich, ale także w RFN i to w sile powyżej 50 tys., przy czym wyposażone są w broń atomową.

  - http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

  ale nasi patrioci z NSZZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  cała ta patriotyczna elita

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  z przyjemnością się odprężą pod łukiem trumfalnym w Warszawie.

  - http://wawel.neon24.pl/post/149205,antypolska-strategia-kameleona#comment_1553792

  czy potrzeba większego dowodu hańby ?
 • @Pedant 10:45:15
  //W czasie rozbiorów Galicja była ważną bramą, przez którą wlewały się wpływy austriackie.//

  Cokolwiek w tym przypadku znaczy "austriackie" (wedle mnie są to wpływy niemieckie).
  Niejednokrotnie podczas zażartych ( na szczęście tylko telewizyjnych) sporów, zdarzało mi się słyszeć że "Lwów zbudowali Austriacy a więc to austriackie miasto".
  Nie znam Lwowa i znać nie zamierzam więc nie wiem jakie tam panują klimaty.Nie wiem na ile takie stwierdzenia (tak samych ukraińców ale i austriaków) są spowodowane chęcią dokuczenia polakom a na ile odpowiadają prawdzie.Kulturowo-cywilizacyjna przynależność zaklęta jest właśnie w architekturze.Każdy w miarę wrażliwy człowiek w mig to chwyta.
  Kiedy spacerujesz po Nysie Kłodzkiej czy innym Bolesławcu natychmiast czujesz klimaty odległe od tych które panują na rynku w Kutnie czy Łowiczu.
 • Nikt im nie podskoczy!!potęga!zbudowali ją Murzyni z Afryki!
  https://www.thesun.co.uk/news/9282274/raf-f-35-stealth-fighter-jet-crack-pentagon/
 • @trojanka 13:29:57
  Obserwuję od dłuższego czasu użalanie się Polaków nad samowolnymi i krańcowo niebezpiecznymi dla bytu bytu narodowego i suwerenności państwa poczynaniami tzw. " polityków" PiSowskich. Użalania są bezproduktywne i niegroźne dla antypolskich "politykow". Jestem za konkretnymi działaniami prawnymi środowisk narodowo-patriotycznych w świetle naruszeń konstytucji RP i mających konkretne umiejscowienie w km Art. 129 km.
 • @stanislav 14:35:52
  Art 129 kk
 • @ikulalibal 12:40:38
  "Cokolwiek w tym przypadku znaczy "austriackie" (wedle mnie są to wpływy niemieckie)."

  Austriacy to też Niemcy, tylko ci co przegrali konkurencję z Prusakami o zjednoczenie Rzeszy.
 • @Pedant 10:45:15
  Galicja była bardzo biednym regionem, a lojalistyczne ziemiaństwo miało gdzieś biedny lud. I to Austriacy podgrzewali nacjonalizm ukraiński.
  A czytałeś "Nacjonalizm" Doncowa? Doktrynalnie to rasizm w stylu narodu wybranego. W poważniejszym wieku się uspokoił dopiero.
 • "cherchez l'argent !"
  .
  "szukajcie piniądz !", jeśli chciecie zrozumieć intrygę, to daleko lepszy sposób, niż słynne "cherchez la famme".

  - https://pppolsku.blogspot.com/2019/06/euro-contra-dolar.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031