Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 6245 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Policja IIIŻydo-RP/Polin broni żydowskiej kultury w kościele

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydowskiej kultury, czy żydowskiego szowinizmu i syjonistycznego rozwydrzenia - ?


 

Koncert Festiwalu Kultury Żydowskiej Zachor w Bazylice Św. Rocha w Białymstoku

 

Czy Białostocka Kuria dopuściła się profanacji Kościoła Katolickiego?

Autor: Jacek Porosa

za: http://niezaleznemediapodlasia.pl/; https://marucha.wordpress.com/2019/06/18/czy-bialostocka-kuria-dopuscila-sie-profanacji-kosciola-katolickiego/?unapproved=838709&moderation-hash=155049dd87c0d0df17dc35cbdb857e39#comment-838709

 

 Film: policja w obronie żydowskiego szowinizmu

https://www.youtube.com/watch?v=wVJRSsFcDtM

 

16 czerwca 2019 roku w Bazylice Św. Rocha w Białymstoku za przyzwoleniem ks. Proboszcza Tadeusza Żdanuka, a z polecenia Arcybiskupa dr Tadeusza Wojdy, odbył się koncert Festiwalu Kultury Żydowskiej Zachor – Kolor i Dźwięk.

Czy Arcybiskup swoją decyzją chciał upokorzyć ks. proboszcza za jego wieloletnią patriotyczną postawę i kazania napełniające otuchą nasze serca?

“My, parafianie kościoła p.w. św. Rocha – Bazyliki Mniejszej, wyrażamy głęboki sprzeciw i wielkie oburzenie w związku z urządzaniem koncertów muzyki żydowskiej w naszej świątyni przez ambasadę Izraela w Warszawie.” – czytamy w proteście skierowanym do Arcybiskupa dr Tadeusz Wojda.

Dlaczego pomimo sprzeciwu parafian, koncert muzyki żydowskiej nie został odwołany?
Czy Ksiądz Arcybiskup dr Tadeusz Wojda mógł dopuścić do tego koncertu? Koncertu nie związanego z muzyką sakralną Kościoła Rzymskokatolickiego?

Na te pytanie wyraźnie odpowiada „LEX ROMAE DATUR” – Instrukcja o koncertach w kościołach, a czytamy w niej między innymi:

pkt. II. Elementy do refleksji
Istota i przeznaczenie kościołów
5. Zgodnie z tradycją, którą ukazuje ryt poświęcenia kościoła i ołtarza, świątynie są przede wszystkim miejscem, w którym gromadzi się lud Boży. Lud Boży, „zgromadzony w jedności Ojca, Syna i Ducha Świętego, jest Kościołem, świątynią Boga zbudowaną z żywych kamieni, gdzie w duchu i prawdzie wielbi się Ojca. Już w najdawniejszych czasach pojęciem kościół został objęty również budynek, w którym wspólnota chrześcijańska gromadziła się, by słuchać słowa Bożego, razem się modlić, przyjmować sakramenty, sprawować Eucharystię” i wielbić ją tam jako trwający nieustannie sakrament (1).

Tak więc kościołów nie można uważać za zwyczajne miejsce „publiczne”, mogące służyć wszelkiego rodzaju zgromadzeniom. Są to miejsca święte, przeznaczone wyłącznie i na stałe, od momentu ich konsekracji lub poświęcenia, do sprawowania kultu Bożego.

Świątynie są widzialnym znakiem Kościoła pielgrzymującego na ziemi i zapowiedzią niebieskiego Jeruzalem; miejscami, w których już teraz, na tym świecie, urzeczywistnia się tajemnica komunii pomiędzy Bogiem i ludźmi. Zarówno w miastach, jak i na wsiach, kościół jest uważany także dzisiaj jako dom Boży, czyli znak Jego zamieszkania wśród ludzi. Pozostaje on miejscem świętym również wtedy, gdy nie odbywają się w nim obrzędy liturgiczne.

W niespokojnym i pełnym zgiełku społeczeństwie, zwłaszcza w wielkich miastach, kościoły są również miejscem, gdzie w ciszy i modlitwie ludzie znajdują duchowe uspokojenie lub światło wiary.

Jednakże dzieje się tak tylko wtedy, gdy kościoły zachowują swoją tożsamość. Wykorzystanie kościołów do celów niezgodnych z ich przeznaczeniem zagraża właściwej im funkcji znaku chrześcijańskiej tajemnicy, wyrządzając mniej lub bardziej poważną szkodę pedagogii wiary i wrażliwości ludu Bożego. Jak bowiem mówi Pan: „Mój dom będzie domem modlitwy” (Łk 19,46)….

Dalej w tej instrukcji jest napisane:

III. Wskazania praktyczne
8. Użytkowanie kościołów reguluje kanon 1210 Kodeksu Prawa Kanonicznego: „W miejscu świętym dopuszcza się tylko to, co służy sprawowaniu i szerzeniu kultu, pobożności i religii, a zabrania się tego, co jest obce świętości miejsca”.

Zasada, że kościół może być wykorzystywany do celów, które nie sprzeciwiają się świętości miejsca, stanowi kryterium. pozwalające otwierać podwoje kościoła przed koncertami muzyki sakralnej lub religijnej bądź je zamykać przed muzyką innego rodzaju. Wszak najpiękniejsza nawet muzyka symfoniczna sama w sobie nie jest muzyką religijną. Takie określenie musi wyraźnie wynikać z pierwotnego przeznaczenia utworów muzycznych lub pieśni, a także z ich treści. Jest niezgodne z prawem wykonywanie w kościele muzyki która nie zrodziła się z inspiracji religijnej i została skomponowana z myślą o określonych środowiskach świeckich, niezależnie od tego, czy jest to muzyka dawna, czy współczesna, czy stanowi dzieło reprezentujące najwyższy poziom, czy też posiada charakter sztuki ludowej.

Jej wykonywanie oznaczałoby brak szacunku wobec świętości kościoła, a także samego utworu muzycznego, który nie powinien być wykonywany w niestosownym dla niego kontekście.

W związku z powyższym, Arcybiskup dr Tadeusz Wojda nie miał prawa zezwalać na koncert muzyki żydowskiej, dlatego część parafian Kościoła Św Rocha postanowiła czynnie zaprotestować przeciwko profanowaniu naszej świątyni i w chwili koncertu muzyki żydowskiej odśpiewać pieśni religijne, bo tylko na taką muzykę pozwala nasza wiara w Domu Bożym.

Podczas śpiewania, próbowano nas wyrzucić z naszego kościoła. Pewna kobieta podeszła i oznajmiła nam że, kościół jest wynajęty a my mamy się wynosić! Pierwszy raz usłyszałem że kościół, Dom Boży, miejsce święte może być wynajęte, a parafianie mają go puścić, bo odbywają się w nim jakieś gusła żydowskie.

Do kościoła została wezwana policja, a mundurowi w pełnym uzbrojeniu z gazem i pałkami próbowali zakłócić nasz śpiew. Do czterech osób, które śpiewały w kościele, wezwano kilka radiowozów i kilkunastu uzbrojonych funkcjonariuszy. Jeszcze w kościele od jednej z osób usłyszałem że, nawet za komuny milicja nigdy nie wchodziła do świątyni by interweniować, a tu mieliśmy przykład mundurowych którzy bez szacunku i czci stali tyłem do Najświętszego Sakramentu próbując nas wyprosić z kościoła.

Po wyjściu ze świątyni zostaliśmy poproszeni o dowody osobiste i „spisani”, a Piotra Żakowicza zatrzymano pod pretekstem iż, jest poszukiwany! Co jest ordynarnym kłamstwem, bo poszukiwany nie jest i nie był, a zakuto go w kajdanki i odwieziono radiowozem na potrzeby mediów, które jak sępy liczyły na sensacyjną pożywkę.

Co dziwne, Piotr został w pierwszej kolejności odprowadzony pod sam obiektyw jakiegoś pajaca z kamerą, który nawet nie miał plakietki identyfikacyjnej, a zapytany z jakiej jest telewizji nic nie odpowiedział. Jutro reżimowe media powiedzą że, “Sprawcy/organizatorzy zostali zatrzymani za zakłócanie żydowskiego koncertu”.

 

Jak opowiedział nam Piotr Żakowicz, po zatrzymaniu zawieziono go na pierwszy komisariat i zamknięto w pomieszczeniu serwerowni w którym było bardzo gorąco. Przebywanie w takim pomieszczeniu może być dla niego śmiertelne, gdyż choruje na cukrzycę, a na jego prośbę o wodę usłyszał odpowiedź – Czy widzi pan tu szklankę?

Niedobrze to świadczy o policjantach z pierwszego komisariatu w Białymstoku.

Czy ty nie dziwne że, za cel profanacji obrano “Kościół, Pomnik Odzyskania Niepodległości”? Czy poprzez bezczeszczenie kościoła pokazują nam że, znów niepodległość została nam odebrana?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!

I na koniec do Żydów:
Ł.16,15 “Przed ludźmi możecie przybierać pozory sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca wasze. Bo co ludziom wzniosłe się wydaje, jest obrzydliwością w oczach Bożych.”
Ł. 19.46 “Dom mój jest domem modlitwy. A wy zrobiliście z niego jaskinię zbójców”.

___________________________

___________________________

I cóż tu parafianom odpowiedzieć – ?

 

“My, parafianie kościoła p.w. św. Rocha – Bazyliki Mniejszej, wyrażamy głęboki sprzeciw i wielkie oburzenie w związku z urządzaniem koncertów muzyki żydowskiej w naszej świątyni przez ambasadę Izraela w Warszawie.”

No, cóż, drodzy parafianie, możecie pocałować się w d… – do niczego więcej prawa nie macie w waszym kościele i w Kościele, który ponoć stanowicie. Nie wy, bowiem wedle żydowierczej religii waszej jesteście ludem wybranym przez boga waszego.

Nie wspomnę, że jesteście niewdzięcznymi uczniami pasterzy waszych, którzy przecież od dawna nauczają, że: „antysemityzm jest grzechem”, a „nacjonalizm jest herezją”.

„nawet za komuny milicja nigdy nie wchodziła do świątyni by interweniować” – twierdzicie – słusznie twierdzicie, bo dzisiaj w IIIŻydo-RP/Polin, pobłogosławionej przez waszego św. JPII, żydowski szowinizm, syjonistyczne rozwydrzenie, zaczynają przybierać niebezpieczne rozmiary.

No właśnie, a ta komuna taka przecie bezbożna wielce była. A tu służby mundurowe podległe syjonistycznym szumowinom, co pod krzyżem stoją, a które wy niezmiennie za władzę sobie obieracie i z poduszczenia pasterzy waszych wyp…. was z kościoła waszego. Czy to niepojęta przewrotność losu, czy raczej pasterze wasi ukazują wam wreszcie „światło prawdy” – prawdziwe oblicze wiary waszej i waszego Kościoła? A i świecka władza, którą sobie obieracie deklaruje się po wrogiej wam stronie.

I władza wasza i wasi pasterze kpią z was, ograbiają was i w końcu na was plują, a wy patrzycie w niebo przekonani, że to dobry żydowski bóg zesłał na was deszczyk i sami oplujecie każdego, kto chce was uświadomić, że już pora najwyższa porzucić żydowierczą religię i odrzucić całą syjonistyczną zgniliznę.

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • To może spróbujcie zorganizować koncert muzyki kościelnej....
  w Warszawskiej Synagodze.
  Wystąpcie z pismami i nagłośnijcie temat w mediach zwłaszcza społecznościowych... opublikujcie odpowiedzi naszych żydowskich "przyjaciół"... nagrywajcie ich reakcje, wypowiedzi.
  Rejestrujcie też reakcje waszych przełożonych kościelnych.

  Chętnie Naród się dowie jak ta "współpraca" międzyreligijna wygląda.
  Jest symetria czy jej nie ma..
 • Może to jeden z tych POlicjantów o których mowa?
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/06/policjant_pruszkow_nczas.jpg

  Policjant robi live'a z masturbacji na showup.tv podczas służby/fot. Facebook Patryk Tomaszewski
  Patostream prosto z posterunku policji. Funkcjonariusz robił TO w trakcie służby! Policja: Liczą się czyny. Policjant masturbował się w trakcie służby. Mało tego transmitował to na żywo w Internecie. Używał nicku Police_Man. W trakcie swojego policyjnego patostreama miał na sobie policyjny mundur. Z ustaleń policji wynika, że rzecz miała miejsce na posterunku w powiecie pruszkowskim. Warszawski policjant pracujący na jednym z posterunków na terenie powiatu pruszkowskiego w trakcie służby masturbował się w policyjnym mundurze przed kamerą. Transmitował to na żywo na showup.tv pod nickiem Police_Man. Policja potwierdza, że zdarzenie miało miejsce na jednym z pruszkowskich posterunków. Nie chciano jednak udzielić obszerniejszego komentarza. Sytuacja nie wymaga żadnego komentarza, w tym przypadku jest zbędny. Teraz liczą się czyny powiedział „Wyborczej” komisarz Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji. Co ciekawe, policjant miał stopień starszego sierżanta, w policji pracuje od 9 lat, ma żonę i dziecko. Pomieszczenie, z którego nadawał, to pomieszczenie dla zatrzymanych w Piastowie. Funkcjonariusz został zawieszony i toczy się wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Ponadto komendant stołeczny policji wdrożył procedurę administracyjną zwolnienia tej osoby z uwagi na dobro służby dodaje Marczak.

  Źródła: se.pl/wyborcza.pl

  Ps...Mowa ciała po POwskiego policjanta. Ile jeszcze tam takich zboków? Koleżanka mi wczoraj powiedziała, że zna takiego jednego zboka, psychola który aplikuje do policji. Zdał egzaminy. Kogo oni do policji przyjmują? Choć znam fajnych inteligentnych policjantów i policjantki.
 • A swoją drogą
  chętnie zapoznam się z repertuarem który miał być (czy też był) prezentowany w tym kościele.
  Definicja "muzyki żydowskiej" jest mętna.I w zasadzie sprowadza się do tego że prócz muzyki klezmerskiej (ludowej) nic takiego jak "muzyka żydowska" nie istnieje.Owszem,jest wielu bardzo sławnych twórców muzyki którzy byli z pochodzenia żydami ale ich kompozycje nie tylko nie stanowią jakiejś odrębności a wręcz przeciwnie-wzbogacają kulturowy dorobek Europy.Więc chyba nie Mendelssona chcieli grać bo jego grają w kościołach chętnie i bez specjalnych zezwoleń.
  Offenbacha? w kosciele ? nie bardzo wypada i o tym wie każdy, nawet arcybiskup Wojda.
  Więc co konkretnie miało być grane w białostockim kościele?
 • krzyże obrażały żydów w Oświęcimiu
  hordy zdziczałych żydowskich fanatyków przyjeżdżały do Oświęcimia robić rozróby, wtargnęli nawet na teren klasztoru a teraz kuria jego mać urządza im koncerty
 • @Ale jaja
  Żydzi ustawiają katolików do pionu :) Bardzo dobrze.

  Zawsze warto przypominać, że od kiedy katolicy wybrali sobie Żydówkę Maryję za królową Polski od tego czasu same nieszczęścia: a to 3 zabory, a to 2 wojny światowe, a to nieudane powstania, zsyłki i rozstrzeliwania. 50 lat okupacji "naszych większych bratów w socjalizmie".

  Ale co tam, katolik nie myśli, nie wyciąga wniosków.

  Żeby polepszyć sytuację wybrali Żyda Jezusa na króla Polski :)

  I bumm... od razu pojawiło się widmo ograbienia Polski już nie na 65 mld $ a na 300 mld $ :)
 • IIIŻydo-RP/Polin to już oficjalna norma
  „Minister sportu IIIRP żydowskim lokajem” – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/08/31/minister-sportu-iiirp-zydowskim-lokajem/
  (chodzi o natychmiastowa dymisję szefa POT, M.Olszewskiego, za propolską wypowiedź)

  Potem „Żydowski lokaj nagrodzony” – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/05/15/zydowski-lokaj-nagrodzony/

  Przykłady syjonistycznego rozwydrzenia mnożyć.
 • @kowalskijan584 11:48:54
  Wróg katolików wierz w katolickich świętych? Tego się chyba wyleczyć nie da.
 • @Wican 15:19:32
  "Wróg katolików (...)"

  Tak się składa, że z katolickiego punktu widzenia,(niestety) też jestem katolikiem.

  Taki to kolejny paradoks w katolicyzmie- wróg katolików jest katolikiem.

  Uwierz i nadstaw drugi policzek.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031