Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
718 postów 5406 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Popierajmy PiS i wypowiedzmy wojnę Rosji!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Heil Jarosław!, Heil Kaczyński! Wygramy, bo Kościół i Bóg są z nami.


 

W czasach PRL znany był taki żart: co zrobić, żeby uwolnić się od sowieckiej okupacji? Należy wypowiedzieć wojnę Zachodowi, którą przegramy i dostaniemy się w niewolę USA.
Dzisiaj w IIIŻydo-RP/Polin ten żart można sparafrazować następująco: co zrobić, żeby uwolnić się od żydowsko-anglosaskiej okupacji? Trzeba wypowiedzieć wojnę Rosji.
Kto wie, może J.Kaczyński i jego syjonistyczna banda zmierzają właśnie w tym kierunku? W końcu przecież wszystkie kolejne reżimy IIIŻydo-RP/Polin po 1990r. sukcesywnie i skutecznie likwidowały polskie siły zbrojne – czyż nie wyłania się z tego plan iście szatański (?) -, a więc przegraną wojnę z Rosją mamy jak w banku i cel zasadniczy: uwolnienie Polski od syjonistycznej zgnilizny żydowsko-anglosaskiej jest na wyciągnięcie ręki. Potrzeba nam tylko odważnego wodza. I taki wódz jest, a jakże i kawaler jak Adolf Hitler. Więc odszczekajmy, że to paskudny syjonista, bo może się okazać wielkim patriotą. Heil Jarosław!, Heil Kaczyński! Wygramy (- z Rosją, czy z USraelem – ?), bo Kościół i Bóg są z nami.

A poważniej nieco: jeden z komentatorów MatkaPolka napisał:

Obecność wojsk amerykańskich w Polsce ma służyć osłonie desantu dużego kontyngentu wojsk Izraela w celu „wrogiego przejęcia” Polski przez Izrael. Wiąże się to zapewne z planami utworzenia na terytorium Polski i Ukrainy Wielkiej Chazarii.

Dariusz Kosiur

_________________________________

 

Rosja o „odstraszaniu” przez Polskę: To marnowanie czasu i zasobów.

 

Rosja zastrzega sobie prawo do podjęcia środków odwetowych w przypadku rozmieszczenia amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Polsce. Chodzi o wypowiedzi ministra Czaputowicza* na temat odstraszania Rosji.

Deklaracje polskiego dyplomaty skomentował członek komisji obrony Rady Federacji Franc Klincewicz.

Czaputowicz powiedział wcześniej, że wojska amerykańskie, gdyby zostały rozmieszczone w Polsce, będą „skuteczniej powstrzymywać Rosję” niż gdyby zostały wysłane do Europy Zachodniej. Minister wyraził nadzieję, że podczas zbliżającej się wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce zostaną określone plany przeniesienia części amerykańskich żołnierzy do Europy Wschodniej.

Amerykańscy żołnierze mogą opuścić Niemcy

Komentarze na temat relokacji amerykańskich żołnierzy z Niemiec do Polski pojawiły się w kontekście powtarzających się od kilku lat nacisków Waszyngtonu na Berlin w sprawie zwiększenia wydatków na obronę.

Ostatnio głos w sprawie zabrała m. in. ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher oraz ambasador USA w Niemczech Richard Grenell. Obydwoje są zgodni, że Polska w przeciwieństwie do Niemiec jest dobrym sojusznikiem i zgodnie z deklaracją przeznacza 2% PKB na obronę.

 

Trafnie to ujął bloger Neon24.pl MacGregor: Silikonowy parch na stanowisku ambasadoressy USA w Polin napisał własnie na twitterze:

Georgette Mosbacher
✔@USAmbPoland

 

Amerykanie nie uważają po prostu obecności wojsk USA na terytorium Niemiec za „dobrą inwestycję” – oświadczył minister spraw zagranicznych Polski w wywiadzie dla Deutsche Presse Agentur. „Zdaniem amerykańskiego społeczeństwa pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa Niemiec jest niewystarczająco uzasadniona” – dodał Czaputowicz.

„Musimy być przygotowani na sytuacje, w których Rosja nadal będzie chciała łamać prawo międzynarodowe, czy prowadzić agresywną politykę” – powiedział polski dyplomata, którego cytują niemieckie media.

Rosja zastanowi się dwa razy nad użyciem środków militarnych, jeśli zobaczy obecność międzynarodowych wojsk w Polsce, zwłaszcza amerykańskich – dodał.

Z krytyką nie zgadza się kanclerz Angela Merkel, która oświadczyła, że nie widzi powodu do takich działań USA, podkreślając, że Niemcy bardzo dużo zainwestowały w obecność armii USA.

Istnieją ważne przyczyny do rozmieszczenia amerykańskich żołnierzy w Niemczech, w tym obecność wysokiej jakości infrastruktury, w którą zainwestowano duże środki – powiedziała na konferencji prasowej w Berlinie kanclerz RFN Angela Merkel, komentując wypowiedzi ambasadora USA ws. możliwego przerzutu części amerykańskich wojsk do Polski.

Podjęliśmy decyzję ws. zwiększenia wydatków na obronność do 2024 roku do 1,5%, doprowadzi to do znacznej poprawy stanu naszych Sił Zbrojnych. Jest to oczywiście w naszym własnym interesie. Wzięliśmy na siebie te zobowiązania nie w czasie prezydentury Donalda Trumpa, decyzje zostały przez nas podjęte, kiedy prezydentem był Barack Obamai należy ich przestrzegać – dodała kanclerz.

Deputowany o powstrzymywaniu Rosji: To absurdalne

„Po pierwsze, samo postawienie kwestii jest absurdalne. Po co „powstrzymywać Rosję”, marnując na to zasoby materialne i ludzkie, tworząc atmosferę psychozy w kraju, skoro nawet w myślach nie mamy użycia siłowych środków do rozwiązania problemów międzynarodowych”, zauważył Klincewicz.

Jego zdaniem realizacja propozycji polskiego ministra spraw zagranicznych zwiększy napięcia militarne w Europie, zwłaszcza w kontekście niedawnego wystąpienia USA z traktatu INF.

„Zwłaszcza, że od dzisiejszego polskiego kierownictwa można oczekiwać wszystkiego, w tym zgody na rozmieszczenie odpowiednich amerykańskich pocisków w tym kraju. Mogą nawet poprosić o to sami” – powiedział senator.

„Myślę, że w tym kontekście warto przypomnieć – a w historii jest masa przykładów, czym kończyły się próby odegrania przez Polskę niezwyczajnej dla niej roli w polityce światowej. Jeśli chodzi o Rosję, jesteśmy gotowi na każdy rozwój wydarzeń, pozostawiając sobie prawo do zastosowania środków odwetowych” – powiedział Klincewicz.

Rosja nie ma zamiaru nikogo atakować

Doniesienia o polsko-amerykańskich negocjacjach na temat stacjonowania amerykańskich żołnierzy w Polsce od dłuższego czasu budzą zdecydowaną reakcję ze strony Rosji. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow wielokrotnie podkreślał, że z punktu widzenia Moskwy wzrost liczby amerykańskich żołnierzy w Polsce będzie pogwałceniem fundamentalnego aktu „Rosja-NATO”.

Po podpisaniu polsko-amerykańskiej deklaracji w czerwcu 2019 roku MSZ Rosji wydało oświadczenie w tej sprawie. Moskwa widzi w decyzji Warszawy i Waszyngtonu o rozmieszczeniu dodatkowego kontyngentu wojskowego USA sygnał do przygotowania kolejnych zakrojonych na szeroką skalę działań i nie może nie brać tego pod uwagę w swoim planowaniu obronnym – poinformowano w komunikacie prasowym MSZ Rosji.

Oświadczenia w sprawie rzekomego zagrożenia ze strony Rosji dla państw bałtyckich i Polski wielokrotnie padały również wcześniej, mimo że Moskwa wielokrotnie podkreślała, że nigdy nie zaatakuje żadnego z państw NATO.

Aktywizacja działalności NATO przy rosyjskiej granicy pozostaje poważnym czynnikiem destabilizującym – oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Według szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa NATO zdaje sobie sprawę z tego, że Moskwa nie zamierza nikogo atakować, po prostu wykorzystuje pretekst do rozmieszczenia większej ilości sprzętu i batalionów w pobliżu rosyjskiej granicy.

 

tekst za: https://pl.sputniknews.com

__________________________________

J.Czaputowicz*  – rezydent służb wywiadu NATO w latach 1980.; 

Informacje o J.Czaputowiczu znajdują się w „zbiorze zastrzeżonym” polskich służb specjalnych. Są to dokumenty wykradzione przez Służbę Bezpieczeństwa PRL z hiszpańskiej ambasady w 1988 roku. Hiszpanie nadali Czaputowiczowi pseudonim i traktowali go jako źródło informacji, a do jego nazwiska przypisywane były wydatki operacyjne.

więcej dokumentów tu: https://www.wprost.pl/galeria/11266/dokumenty-hiszpanskiego-wywiadu-dotyczace-jacka-czaputowicza.html

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Kto by pomyślał, że CIAputowicz to taki as wywiada ;-)

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 20:50:04
  Żle napisane Pisklaki to właśnie zrobią .Salute .
 • Wierchuszka PIS jest bardzo, bardzo daleko od Kościoła...
  Gdyby byli blisko Kościoła (tego jedynego, prawdziwego), to np inicjatywa obywatelska w sprawie zakazu aborcji, juz dawno byłaby wprowadzona.

  Wierchuszka PIS grzeszy przeciw wszystkim 10-u Przykazaniom, co na tak wysokim szczeblu, przekłada się na przekleństwo całej Polski.

  Jeżeli naród nie podejmuje żadnych akcji ekspiacyjnych, to znaczy, że zgadza się z tym co robi władza i ściąga na siebie to przekleństwo.
  Na szczęści gdzieniegdzie podejmowane są akcje modlitewne za Ojczyznę. Najnowsza taka inicjatywa odbędzie się 14-15.09.br
  https://www.polskapodkrzyzem.pl/

  Przyłączajmy się do innych akcji tego typu, np tej :
  https://www.youtube.com/watch?v=1YWoC6FZI_M

  Niestety, ale wychodzi na to, że właśnie mamy do czynienia z OTWARTĄ apostazją w Kościele, co jak wiemy, zwiastuje rychłe ponowne przyjścia Pana Jezusa na Ziemię.

  zachęcam do zagłębienia się w te sprawy, bo oznacza odnowienie Kościoła (a więc i świata) poprzez proces Oczyszczenia, który nie wszyscy z nas przeżyją.
  Koniecznie więc należy się do tego Ostrzeżenia (zapowiadanego w wielu objawieniach) stosownie przygotować, poprzez spowiedź generalną (z całego życia) i życie sakramentalne w Tradycji Kościoła a nie -uchowaj Panie Boże - w Neokatechumenacie, czyli w tych wszystkich oazach, odnowach, światłach itd.
 • Autor.
  Jak czytam te bzdury, to komentarz jest taki:"autorowi something pojebaloś"!!!Dziwi mnie tylko to, jak wielu jest na portalu ludzi, którzy nienawidzą państwa , w którym żyją i nie potrafią pogodzi się z wynikiem demokratycznych wyborów POlaków w 2015 r!!! Za 1,5 miesiąca będzie pozamiatane i PIS wdroży pogram , o który porąbana łopozycja się upomina, czyli CELA+!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930