Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
819 postów 7499 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Popierajmy PiS i wypowiedzmy wojnę Rosji!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Heil Jarosław!, Heil Kaczyński! Wygramy, bo Kościół i Bóg są z nami.


 

W czasach PRL znany był taki żart: co zrobić, żeby uwolnić się od sowieckiej okupacji? Należy wypowiedzieć wojnę Zachodowi, którą przegramy i dostaniemy się w niewolę USA.
Dzisiaj w IIIŻydo-RP/Polin ten żart można sparafrazować następująco: co zrobić, żeby uwolnić się od żydowsko-anglosaskiej okupacji? Trzeba wypowiedzieć wojnę Rosji.
Kto wie, może J.Kaczyński i jego syjonistyczna banda zmierzają właśnie w tym kierunku? W końcu przecież wszystkie kolejne reżimy IIIŻydo-RP/Polin po 1990r. sukcesywnie i skutecznie likwidowały polskie siły zbrojne – czyż nie wyłania się z tego plan iście szatański (?) -, a więc przegraną wojnę z Rosją mamy jak w banku i cel zasadniczy: uwolnienie Polski od syjonistycznej zgnilizny żydowsko-anglosaskiej jest na wyciągnięcie ręki. Potrzeba nam tylko odważnego wodza. I taki wódz jest, a jakże i kawaler jak Adolf Hitler. Więc odszczekajmy, że to paskudny syjonista, bo może się okazać wielkim patriotą. Heil Jarosław!, Heil Kaczyński! Wygramy (- z Rosją, czy z USraelem – ?), bo Kościół i Bóg są z nami.

A poważniej nieco: jeden z komentatorów MatkaPolka napisał:

Obecność wojsk amerykańskich w Polsce ma służyć osłonie desantu dużego kontyngentu wojsk Izraela w celu „wrogiego przejęcia” Polski przez Izrael. Wiąże się to zapewne z planami utworzenia na terytorium Polski i Ukrainy Wielkiej Chazarii.

Dariusz Kosiur

_________________________________

 

Rosja o „odstraszaniu” przez Polskę: To marnowanie czasu i zasobów.

 

Rosja zastrzega sobie prawo do podjęcia środków odwetowych w przypadku rozmieszczenia amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Polsce. Chodzi o wypowiedzi ministra Czaputowicza* na temat odstraszania Rosji.

Deklaracje polskiego dyplomaty skomentował członek komisji obrony Rady Federacji Franc Klincewicz.

Czaputowicz powiedział wcześniej, że wojska amerykańskie, gdyby zostały rozmieszczone w Polsce, będą „skuteczniej powstrzymywać Rosję” niż gdyby zostały wysłane do Europy Zachodniej. Minister wyraził nadzieję, że podczas zbliżającej się wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce zostaną określone plany przeniesienia części amerykańskich żołnierzy do Europy Wschodniej.

Amerykańscy żołnierze mogą opuścić Niemcy

Komentarze na temat relokacji amerykańskich żołnierzy z Niemiec do Polski pojawiły się w kontekście powtarzających się od kilku lat nacisków Waszyngtonu na Berlin w sprawie zwiększenia wydatków na obronę.

Ostatnio głos w sprawie zabrała m. in. ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher oraz ambasador USA w Niemczech Richard Grenell. Obydwoje są zgodni, że Polska w przeciwieństwie do Niemiec jest dobrym sojusznikiem i zgodnie z deklaracją przeznacza 2% PKB na obronę.

 

Trafnie to ujął bloger Neon24.pl MacGregor: Silikonowy parch na stanowisku ambasadoressy USA w Polin napisał własnie na twitterze:

Georgette Mosbacher
✔@USAmbPoland

 

Amerykanie nie uważają po prostu obecności wojsk USA na terytorium Niemiec za „dobrą inwestycję” – oświadczył minister spraw zagranicznych Polski w wywiadzie dla Deutsche Presse Agentur. „Zdaniem amerykańskiego społeczeństwa pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa Niemiec jest niewystarczająco uzasadniona” – dodał Czaputowicz.

„Musimy być przygotowani na sytuacje, w których Rosja nadal będzie chciała łamać prawo międzynarodowe, czy prowadzić agresywną politykę” – powiedział polski dyplomata, którego cytują niemieckie media.

Rosja zastanowi się dwa razy nad użyciem środków militarnych, jeśli zobaczy obecność międzynarodowych wojsk w Polsce, zwłaszcza amerykańskich – dodał.

Z krytyką nie zgadza się kanclerz Angela Merkel, która oświadczyła, że nie widzi powodu do takich działań USA, podkreślając, że Niemcy bardzo dużo zainwestowały w obecność armii USA.

Istnieją ważne przyczyny do rozmieszczenia amerykańskich żołnierzy w Niemczech, w tym obecność wysokiej jakości infrastruktury, w którą zainwestowano duże środki – powiedziała na konferencji prasowej w Berlinie kanclerz RFN Angela Merkel, komentując wypowiedzi ambasadora USA ws. możliwego przerzutu części amerykańskich wojsk do Polski.

Podjęliśmy decyzję ws. zwiększenia wydatków na obronność do 2024 roku do 1,5%, doprowadzi to do znacznej poprawy stanu naszych Sił Zbrojnych. Jest to oczywiście w naszym własnym interesie. Wzięliśmy na siebie te zobowiązania nie w czasie prezydentury Donalda Trumpa, decyzje zostały przez nas podjęte, kiedy prezydentem był Barack Obamai należy ich przestrzegać – dodała kanclerz.

Deputowany o powstrzymywaniu Rosji: To absurdalne

„Po pierwsze, samo postawienie kwestii jest absurdalne. Po co „powstrzymywać Rosję”, marnując na to zasoby materialne i ludzkie, tworząc atmosferę psychozy w kraju, skoro nawet w myślach nie mamy użycia siłowych środków do rozwiązania problemów międzynarodowych”, zauważył Klincewicz.

Jego zdaniem realizacja propozycji polskiego ministra spraw zagranicznych zwiększy napięcia militarne w Europie, zwłaszcza w kontekście niedawnego wystąpienia USA z traktatu INF.

„Zwłaszcza, że od dzisiejszego polskiego kierownictwa można oczekiwać wszystkiego, w tym zgody na rozmieszczenie odpowiednich amerykańskich pocisków w tym kraju. Mogą nawet poprosić o to sami” – powiedział senator.

„Myślę, że w tym kontekście warto przypomnieć – a w historii jest masa przykładów, czym kończyły się próby odegrania przez Polskę niezwyczajnej dla niej roli w polityce światowej. Jeśli chodzi o Rosję, jesteśmy gotowi na każdy rozwój wydarzeń, pozostawiając sobie prawo do zastosowania środków odwetowych” – powiedział Klincewicz.

Rosja nie ma zamiaru nikogo atakować

Doniesienia o polsko-amerykańskich negocjacjach na temat stacjonowania amerykańskich żołnierzy w Polsce od dłuższego czasu budzą zdecydowaną reakcję ze strony Rosji. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow wielokrotnie podkreślał, że z punktu widzenia Moskwy wzrost liczby amerykańskich żołnierzy w Polsce będzie pogwałceniem fundamentalnego aktu „Rosja-NATO”.

Po podpisaniu polsko-amerykańskiej deklaracji w czerwcu 2019 roku MSZ Rosji wydało oświadczenie w tej sprawie. Moskwa widzi w decyzji Warszawy i Waszyngtonu o rozmieszczeniu dodatkowego kontyngentu wojskowego USA sygnał do przygotowania kolejnych zakrojonych na szeroką skalę działań i nie może nie brać tego pod uwagę w swoim planowaniu obronnym – poinformowano w komunikacie prasowym MSZ Rosji.

Oświadczenia w sprawie rzekomego zagrożenia ze strony Rosji dla państw bałtyckich i Polski wielokrotnie padały również wcześniej, mimo że Moskwa wielokrotnie podkreślała, że nigdy nie zaatakuje żadnego z państw NATO.

Aktywizacja działalności NATO przy rosyjskiej granicy pozostaje poważnym czynnikiem destabilizującym – oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Według szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa NATO zdaje sobie sprawę z tego, że Moskwa nie zamierza nikogo atakować, po prostu wykorzystuje pretekst do rozmieszczenia większej ilości sprzętu i batalionów w pobliżu rosyjskiej granicy.

 

tekst za: https://pl.sputniknews.com

__________________________________

J.Czaputowicz*  – rezydent służb wywiadu NATO w latach 1980.; 

Informacje o J.Czaputowiczu znajdują się w „zbiorze zastrzeżonym” polskich służb specjalnych. Są to dokumenty wykradzione przez Służbę Bezpieczeństwa PRL z hiszpańskiej ambasady w 1988 roku. Hiszpanie nadali Czaputowiczowi pseudonim i traktowali go jako źródło informacji, a do jego nazwiska przypisywane były wydatki operacyjne.

więcej dokumentów tu: https://www.wprost.pl/galeria/11266/dokumenty-hiszpanskiego-wywiadu-dotyczace-jacka-czaputowicza.html

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Kto by pomyślał, że CIAputowicz to taki as wywiada ;-)

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 20:50:04
  Żle napisane Pisklaki to właśnie zrobią .Salute .
 • Wierchuszka PIS jest bardzo, bardzo daleko od Kościoła...
  Gdyby byli blisko Kościoła (tego jedynego, prawdziwego), to np inicjatywa obywatelska w sprawie zakazu aborcji, juz dawno byłaby wprowadzona.

  Wierchuszka PIS grzeszy przeciw wszystkim 10-u Przykazaniom, co na tak wysokim szczeblu, przekłada się na przekleństwo całej Polski.

  Jeżeli naród nie podejmuje żadnych akcji ekspiacyjnych, to znaczy, że zgadza się z tym co robi władza i ściąga na siebie to przekleństwo.
  Na szczęści gdzieniegdzie podejmowane są akcje modlitewne za Ojczyznę. Najnowsza taka inicjatywa odbędzie się 14-15.09.br
  https://www.polskapodkrzyzem.pl/

  Przyłączajmy się do innych akcji tego typu, np tej :
  https://www.youtube.com/watch?v=1YWoC6FZI_M

  Niestety, ale wychodzi na to, że właśnie mamy do czynienia z OTWARTĄ apostazją w Kościele, co jak wiemy, zwiastuje rychłe ponowne przyjścia Pana Jezusa na Ziemię.

  zachęcam do zagłębienia się w te sprawy, bo oznacza odnowienie Kościoła (a więc i świata) poprzez proces Oczyszczenia, który nie wszyscy z nas przeżyją.
  Koniecznie więc należy się do tego Ostrzeżenia (zapowiadanego w wielu objawieniach) stosownie przygotować, poprzez spowiedź generalną (z całego życia) i życie sakramentalne w Tradycji Kościoła a nie -uchowaj Panie Boże - w Neokatechumenacie, czyli w tych wszystkich oazach, odnowach, światłach itd.
 • Autor.
  Jak czytam te bzdury, to komentarz jest taki:"autorowi something pojebaloś"!!!Dziwi mnie tylko to, jak wielu jest na portalu ludzi, którzy nienawidzą państwa , w którym żyją i nie potrafią pogodzi się z wynikiem demokratycznych wyborów POlaków w 2015 r!!! Za 1,5 miesiąca będzie pozamiatane i PIS wdroży pogram , o który porąbana łopozycja się upomina, czyli CELA+!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031