Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
838 postów 7843 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Krzyż Polakom nie służy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityczny rozum, to coś czego Polak w większości przypadków nie posiada i nie lubi


 

W salce, w której Godło RP wisi w towarzystwie Matki Boskiej i chrystusowego krzyża, szef rządu, Żyd – my Polacy w przeciwieństwie do Żydów nie jesteśmy przecież szowinistami -, M.Morawiecki, podziękował służbom za sprawną akcję ratunkową w Tatrach. – Tylko nigdzie nie widać J.Danielsa z Izraela, wszechobecnego przyjaciela władz – władz, bo i rządu i prezydenta -, IIIŻydo-RP/Polin. Może wystaje pod KL Auschwitz i pilnuje, żeby Polacy nie zwiedzali obozu, w którym Niemcy mordowali Polaków, a później także i Żydów, no i żeby Polacy – Polacy żydo-katolicy – nie wnieśli krzyża na teren zarządzanego dzisiaj przez Żydów obozu (?).

Dziwna historia z tym krzyżem, bo to w końcu za jego sprawą, czyli za sprawą narzuconego Polsce żydo-katolicyzmu, którego krzyż jest symbolem, Żydzi, naród wybrany przez wspólnego Boga, mieli i mają na naszej słowiańskiej, polskiej, ziemi swoje Paradis Judaeorum – żydowski raj.

Jednak holokaustyczna mitologia stanowiąca jednocześnie pielęgnowany przez syjonistów mit założycielski Izraela, dla którego potrzeb Żydzi zawłaszczyli KL Auschwitz, nie pozwala na krzyż w obozie. Kojarzony bowiem z Polakami uszczuplałby wielkość żydowskiej ofiary, a co gorsza nie tylko, że nie pozwalałby na obciążanie Polaków winą za zbrodnie na Żydach, to jeszcze znacząco mógłby ograniczać hucpiarskie żydowskie roszczenia wobec Polski i Polaków – wobec państwa i narodu przeznaczonego do likwidacji, w przeciwieństwie do syjonistycznych planów budowy Izraela popieranych przez III Rzeszę . A ponieważ mit holokaustu, jak każdy zresztą mit, nie opiera się wyłącznie na prawdzie, tak nie trudno sobie wyobrazić, że pewne jego treści mogą ulec modyfikacjom. I tak np. któregoś dnia Żydzi mogą zacząć twierdzić, że zginęło ich w KL Auschwitz nie 6 a 9 mln, albo 12 lub 18 mln, bo dlaczego nie. Mitów się nie weryfikuje, zwłaszcza mitów narodu wybranego. Taka zmiana mitu nie pozostanie bez roszczeniowych konsekwencji i Żydzi mogą podbić swoje żądania o 50%, o 100%, a nawet 200% lub więcej, w końcu geszefciarskie talenty wyssali z mlekiem matki. Dzisiaj, w dobie żydowskiego kapitalizmu, zwycięża ten, który potrafi robić lepsze interesy – to całkowicie wolny rynek.

A więc w imię krzyża będziemy opłacać Żydów, robimy to zresztą i tak od dawna, i oczywiście także żydo-katolicki Kościół (umowa konkordatowa, etc.), czyli że społeczno-polityczne status quo Polaków nie ulega zmienia, jeśli to na gorsze, bo coraz więcej kosztuje nas utrzymywanie pasożytów. – Krzyż Polakom nie służy”.

 

Rzut oka na naszą historię, jeśli oczywiście chce się ją odczytać uczciwie, z uwzględnieniem historycznej prawdy, również musi prowadzić do wniosku, że krzyż, czyli religia i Kościół, przyniosły nam głównie same nieszczęścia. Jedno z istotniejszych, które przyczyniło się do upadku naszego państwa w przeszłości i przyczynia się nadal współcześnie, już omówiłem powyżej. Osłabieniem państwa, jego gospodarki, sił militarnych, były także wojny prowadzone w interesie żydo-katolickiego Kościoła. Przegrane wojny Polski z Rosją, ze Szwecją, w wieku XVII to rezultat prób zainstalowania tam żydo-katolicyzmu dla zwiększenia dochodów i władzy Rzymu – Kościoła. Zwycięska co prawda Odsiecz Wiedeńska w XVII w. związana była z ogromnymi kosztami dla Polski – zysków ze zwycięstwa nie było, zyski konsumował Kościół, a wiek później odwdzięczyła się nam Austria uczestnicząc w rozbiorach Polski. Warto było bronić żydo-katolicyzmu i Kościoła?

Polityczny rozum, to coś czego Polak w większości przypadków nie posiada i nie lubi, stąd nie jest w stanie wyciągać wniosków z własnej historii. Żydo-katolicki Kościół popierał A.Hitlera, po 1 września 1939r. przesunął na wschód granice diecezji polskich. Granicę między NRF a Polską na Odrze i Nysie uznał dopiero w 1972r. Kościół popierał integrację Polski z Zachodem i akcesję do UE – czyli zawsze występował przeciw żywotnym interesom polskiego narodu. A mimo to, ilu Polaków skłonnych jest przyznać, żeKrzyż Polakom nie służy”

 

Liczba ofiar na Giewoncie – według mediów w wyniku ostatniej burzy śmierć od porażenia piorunem poniosło 5 osób, ponad 100 osób jest poszkodowanych.

W 1937r. podczas procesji w Święto Wniebowzięcia NMP śmierć poniosły 4 osoby, rannych było 13 osób.

Do roku 2003 na giewoncie zginęło ok. 50 osób, zdecydowana większość od porażenia piorunem.

 

Jak z tego widać Krzyż Polakom nie służy” – i nie tylko ten na Giewoncie. A jeśli o Giewont idzie, to wniosek taki płynie do nas od samych Sił Natury lub jak kto woli, od Opaczności albo od Mocy Nadprzyrodzonych. Jednak Moce Głupoty polskiej stanowią tak wielką potęgę, że nie tylko nie przychylą się do tegoż wniosku, ale nawet nie podejmą próby jego rozważenia.

Nawet żydowska TokFM nie pokusiła się o stwierdzenie, że w związku ze śmiertelnym zagrożeniem jakie stalowy krzyż stanowi dla turystów należy go usunąć. Żydzi jednak dobrze wiedzą, że Krzyż Polakom nie służy”, że przede wszystkim jest ich sprzymierzeńcem.

 

Dariusz Kosiur

 

  

 

 

KOMENTARZE

 • @ Husky
  kundlu,
  gdy ja stawiam ci pałę, tłumaczę przynajmniej za co ją dostałeś.
 • Panie Darku!
  Na bóle krzyża niech Pan czyta tu na Neonie porady Pasjonata Ruchu :-)
 • @Nibiru 22:46:29
  Chyba ten komentarz wydrukuję i oprawię sobie w ramkę, wieszając na ścianie.
 • @lipao45 23:08:39
  Dziękuję Ci Lipao za miłe słowa :-)
 • @RAM 00:01:12
  Pan Dariusz to chyba nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego narracja dotycząca wiary katolickiej i jej symboli nosi znamiona obsesji połączonej z histerią. Te cechy czynią go autorem co najmniej podejrzanym i niewiarygodnym, gdyż nikt choć troche obiektywny nie naświetla tak ważnego aspektu życia większości narodu w tak jadowity sposób. Jeśli za młodu był molestowany przez księdza to powinien taki fakt ujawnić i tylko tego księdza ewentualnie kryjącego go biskupa oskarżać o swoją traumę. Oto słowo moje :-)
 • @RAM 00:01:12
  Pan jest oczywiście świadomym bydlakiem - no cóż, mogę tylko współczuć.
 • na ostatnim zdjęciu NIE MA tam żadnego Polaka !
  Polska jest okupowana przez żydo-chazarstwo ! to czysty RASIZM !!!


  Odezwa ! Precz z Polski z żydo-NATO , Polska Krajem NEUTRALNYM


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Rzeczpospolita 01:45:43
  Potwierdza się, że jesteście blisko spokrewnienie z Hartmanem.
  Jeśli nie przez krew - to na pewno mentalnie.

  Są zakusy, aby Hartmana na banicję skazać, co byłoby słuszne i sprawiedliwe. I pociotków.
 • Prawda jest oczywista
  Gdyby nie " krzyż" nigdy nie było by Polski - to jest nie tylko prawda oczywista ale i historyczna kto tego nie rozumie zawsze moze wybrać wolność i wyjechać do swoich.
 • Hmm.
  O ile wszystkie potwierdzone Objawienia i Cuda oraz Przekazy odbywające się także wobec tysięcznych rzesz(przepraszam za to słowo) nie zostały już:a) sfabrykowane za pomocą tajnej holograficznej żydomasońskiej aparatury.

  b) są dziełem sił ponadnaturalnych lecz wrogich jakiejkolwiek Wierze lub dziełem ufoludków.

  c) są dowodem na jakieś tarcia wewnętrzne w t. zw. zaświatach.

  d)dowodzą teorii pustej materii, płaskiej ziemi i tak dalej.

  e) dowodzą że tak jak to raczył(raczyła) napisać jedna z dyżurnych nawracaczy Neonu, powinienem pisać raczej o kiszeniu kapusty. f) I tak dalej i tym podobne od Księdza Natanka po Daenikenowców
  To: skąd na ogół taka wrogość wobec nich środowisk żydowskich i żydofilnych. O dziwo Muzułmanie i Hinduiści nie są tak nastawieni. Zwłaszcza ci pierwsi wobec Objawień Maryjnych nie kojarzących im się z tęczową pochwą? Ci drudzy biorą też nasze Znaki na poważnie. I proszę bez imputacji niewiedzy lub brania jej z popularnych kanałów TV.

  Przyjęcie tak czy inaczej chrześcijaństwa uniemożliwiło na jakiś czas "nawracanie " nas ogniem i mieczem i podzielenie w całości losów ludów Ameryki. Przetrwało znacznie więcej dokumentów niż dwie symboliczne księgi bodajże Azteków. Krzyż pozwolił na często niestety brutalne, ale zjednoczenie. Inaczej los Lechii byłby przesądzony. Może nie w ciągu stu lat ale na pewno stopniowo podbijano by nas orężem, zdradą, przekupstwem.

  Napisano: W tym Znaku Zwyciężaj.

  To wielu tkwi kością w gardle bo przychodzi czas weryfikacji prawdziwych Wartości w dobie powszechnego upadku.

  Jesteśmy najbardziej jednorodni w zlaicyzowanej i podzielonej Europie czy też Jewropie. Mamy też najsilniejszy mimo wszystko depozyt Wiary.
  Komu to zagraża?
  Odpowiedzmy sobie sami.
  Ja wracam do kiszenia kapusty:)))))
 • @Nibiru 01:39:37
  Kosiurek to niezbyt udana podróbka Palikota
  Sam był do niedawna zagorzałym katolikiem, no ale próba robienia "kariery politycznej" spowodowała że mu się zwoje mózgowe prostują.
  A jaką karierę zrobił to............. szkoda pisać.
  On ma nawet ślub kościelny.Dzieci mają chrzest i bierzmowanie.
  A teraz ....
  To zwykły "karierowicz".............ale tylko portalowy karierowicz
  8-))))))
  pzdr.
 • Jeszcze jedno.
  Mimo że się nie zgadzam z tezami, daję ***** za sprawność z jaką napisał pan ten tekst.
  Doceniam warsztat. Czołem.
 • @Husky 07:59:05
  Wrócił szanowny?
  Podleczyli?

  Już myślałem, że zaprzęg stanie....
 • Nie wstydzę się krzyża !
  Krzyż na Giewoncie ma 114 lat. "Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów"

  Krzyż na Giewoncie zamontowany został przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia 1901 roku na pamiątkę 1900. rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa:)

  "Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Rzec można, że ten jubileuszowy krzyż patrzy w stronę Zakopanego i Krakowa, i dalej: w kierunku Warszawy i Gdańska. Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. Chcieli wasi ojcowie, aby Chrystusowy krzyż królował w szczególny sposób w tym pięknym zakątku Polski. I tak się też stało. To wasze miasto rozłożyło się, rzec można, u stóp krzyża "

  Jan Paweł II czerwiec 1997 roku w Zakopanem.

  Te właśnie słowa kojarzą mi się w rocznicę ustawienia krzyża na Giewoncie, który przeszkadzał w latach komunizmu, przeszkadza i dziś.

  I choćby tysiąc intelektualnych- liberalnych i lewackich atletów wytężało swoje siły i próbowało wmawiać nam, że krzyż nie jest nam potrzebny to słów Ojca Świętego nie wymażą.

  Nie wstydzę się krzyża!
 • @Tezeusz 08:30:35
  Amen.
 • Gniew Górali
  Uzupełnienie materiału :
  https://wpolityce.pl/polityka/460610-gadowski-kto-tknie-krzyz-na-giewoncie-zobaczy-co-to-gniew?fbclid=IwAR3cBBaQPfaDHK-8q8ipqpzY58Kg3OcDSyigEYdRnhzpINk-kERahOgMsq8
 • @Husky 07:59:05 Burze w Tatrach: IMGW ostrzega, turyści ignorują
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś komunikat, w którym ostrzega przed możliwymi burzami z wyładowaniami atmosferycznymi, które mogą wystąpić w Tatrach, a także w Sudetach i Beskidach. Niestety, pomimo tragicznych czwartkowych wydarzeń, dzisiejsze komunikaty ostrzegawcze IMGW zostały przez wielu turystów zignorowane. W komunikatach pogodowych IMGW ostrzega, że w górach mogą wystąpić burze, tymczasem okolice Kasprowego Wierchu są nadal podziwiane przez grupy turystów. I jak to zwykle w Polsce bywa - winien jest przedmiot, a nie idioci, którzy zlekceważyli nawoływania przewodników o opuszczenie szczytu i podejść z powodu nadciągającej burzy.
 • @Nibiru 01:39:37
  Śp. Tato mówił, że na froncie zatwardziały komunista gdy miał rozpruty brzuch i flaki na wierzchu to nie wzywał Lenina, Stalina lecz Boga i żegnał się krzyżem.
 • To jest jednak obsesja.
  Ale cóż. Ponoć nawet Jaruzel z Kiszczakiem przed śmiercią, chcieli księdza. To w sumie żenujące i tchórzliwy gdy ktoś w ostatnich chwilach, zaprzecza swoim wieloletnim przekonaniom.To świadczy chyba o tchorzostwue i o zwykłym oportunizmie.
  A co do tekstu, to wśród polskich katolików, nie ma dzisiaj raczej takich fanatycznych..., jak p. Kosiur.
  Cóż, może to się leczy? Słabi są współcześni antykatolicyu i wbrew pewnym zaprzeczeniom p. Kosiura, jest on w jednym obozie z syjonistami i lewusami i spod znaku lgbt+. Wszystkich itch, katolicyzm uwierzą tak samo. I wszyscy oni są tak samo prostaccy w swoich atakach.
  A jeżeli p. Kosiur jest nieświadomy, czyj interes tak naprawdę reprezentuje, to Lenin miał dla takich osób odpowiednie określenie.
 • @kula Lis 68 09:09:35
  "Śp. Tato mówił, że na froncie zatwardziały komunista gdy miał rozpruty brzuch i flaki na wierzchu to nie wzywał Lenina, Stalina lecz Boga i żegnał się krzyżem."

  Katolicy: Jak trwoga to do ... policji,straży,pogotowia :)

  Od pewnego czasu się zastanawiam dlaczego katolicy nie wierzą w opatrzność boską i np. leczą się zamiast prosić Boga o zdrowie? Jak będzie chciał to da, jak nie to widać takie są wyroki boskie.
 • XXX
  Panie Kosiur! "Polityczny rozum, to coś czego Polak w większości przypadków nie posiada i nie lubi" - no właśnie. Pioruny na Giewoncie Pan wykorzystuje do politycznej krytyki/walki? Wstydź się! Proszę się publicznie nie poniżać. Po co?
  PS. Pała.
 • @RAM 00:01:12
  Ja tam nie odbieram tego tekstu jako atak na wiarę. To że w wielu przypadkach podporządkowanie się interesom Watykanu przyniosło nam jako państwu duże szkody to fakt. Moim zdaniem Polacy powinni iść za przykładem zachodu i nauczyć się oddzielać swoją wiarę od polityki prowadzonej przez kk. Watykan to państwo mające swoje interesy, które nie zawsze idą w parze z interesami państw w których ma swoje delegatury.
 • Jedyny sensowny komentarz to...
  Jedyny sensowny komentarz to słowa o.Pelanowskiego. "Polsce potrzebny jest egzorcyzm". Dlaczego o krowach wypowiadają się hydraulicy, o samochodach literaci a o drobnoustrojach filozofowie? Dlaczego jeżeli człowiek nie ma elementarnej wiedzy porywa się na analizę czegoś co go przerasta i stawia w oczach innych jako .... no właśnie: jak kogo? Nie jestem socjologiem więc niech oni to "rozbiorą" :)))
 • @Wican 09:46:32
  "Cóż, może to się leczy? Słabi są współcześni antykatolicyu i wbrew pewnym zaprzeczeniom p. Kosiura, jest on w jednym obozie z syjonistami i lewusami i spod znaku lgbt+."

  Komentatorze "Wican",
  a do jakiego obozu pan sam należy?
  Zgnilizna Lgbt rozlewa się po Polsce, od kiedy Polskę zaczęto integrować z Zachodem i wepchnięto do UE zgodnie z namowami żydo-katolickiego Kościoła i jego hierachów (JPII, kard. J.Glemp). Do podpisania traktatu lizbońskiego przynaglał władze IIIŻydo-RP/Polin prymas H.Muszyński.
  A żydo-katolicyzm jest religią żydowską.
  Więc sam pan jesteś syjonistą albo politycznym idiotą - dotyczy to zresztą niemal wszystkich obrońców krzyża, czyli żydo-katolicyzmu.
 • @Wican 09:46:32
  Obsesja? Proszę poświęcić trochę bezcennego czasu, czy też wriemija i łaskawie paczitać.

  To nie fikcja, to nastojaszcziaja żizń.


  http://tomo.neon24.pl/post/81793,otworzcie-okna
 • @brian 07:55:06
  "Przyjęcie tak czy inaczej chrześcijaństwa uniemożliwiło na jakiś czas "nawracanie " nas ogniem i mieczem i podzielenie w całości losów ludów Ameryki." - święta prawda.

  i

  "Jesteśmy najbardziej jednorodni w zlaicyzowanej i podzielonej Europie czy też Jewropie. Mamy też najsilniejszy mimo wszystko depozyt Wiary."

  I pan jest zadowolony z tak otrzymanego depozytu wiary: będziesz wierzył albo urżniemy ci łeb - ? Przecież tak wprowadzaną religię trudno określić inaczej niż religią bandytyzmu i zbrodni. (Patrz: wprowadzanie współcześnie demokracji przez chrześcijańską cywilizację Zachodu!)
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:10:10
  Widzę, że Pan jesteś jak Wałęso-Bolek: "jesteś za a nawet przeciw".
 • @Tezeusz 07:31:14
  No to będzie musiał komentator nas opuścić, bo żydo-katolicyzm nie jest religią słowiańską tylko żydowską - won do swoich.

  Zachęcam do stosowania zasady myślenia przy pisaniu lub sprawdzania tego, co chce się napisać - choć nie wiem, czy w pańskim przypadku to jeszcze możliwe.

  "Gdyby nie " krzyż" nigdy nie było by Polski" - to są żydo-katolickie brednie sprzeczne z historycznymi faktami. Żydo-katolik, który posługuje się kłamstwem jest podwójną kanalią, a w najlepszym razie idiotą.
 • @JimA 11:12:30
  "Polityczny rozum, to coś czego Polak w większości przypadków nie posiada i nie lubi"

  Po tym pańskim komentarzu, do tego co powyżej dodam jeszcze, że Polak, a szczególnie żydo-katolik, utracił zdolność samodzielnego myślenia, myślenia w ogóle.
 • @Nibiru 22:46:29
  Nie mam problemów z kręgosłupem, ale za to Pan ma problem z głową - obawiam się jednak, że jest on nieodwracalny.
 • Zdewastowane żydowierstwem umysły odrzucą od siebie każdą prawdę o żydo-katolickim Kościele
  Zdewastowane żydowierstwem umysły odrzucą od siebie każdą prawdę o żydo-katolickim Kościele, nawet tę, którą w chwili szczerości wygłosił Żyd z uwielbianego przez PiS sanacyjnego obozu.


  Józef Beck – minister spraw zagranicznych 1939r sanacyjnej IIRP:

  Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan.
  Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego.

  (Źródło: Władysław Pobóg – Malinowski, Na rumuńskim rozdrożu (fragmenty wspomnień), Warszawa 1990, s. 81, Warszawska Oficyna Wydawnicza GRYF.)

  Oczywiście nie należy zapominać, że:
  J.Beck, Żyd, sławny minister MSZ w IIRP, jako attaché wojskowy RP w Paryżu i Brukseli w okresie 1922–1923 przekazywał Niemcom wszystkie informacje na temat uzbrojenia, które Polska otrzymywała od Francji. Na żądanie Francuzów został wycofany do kraju.
  Rodzina J. i L.Kaczyńskich utrzymywała bliskie kontakty towarzyskie z J.Beckiem.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/07/zbrodnie-z-zadzy-zysku-i-wladzy/
 • @Rzeczpospolita 12:40:56
  Osobiście Uwarzam Rze:) nawet mając najlepszy, wiecowy system demokratycznej władzy i tak bylibyśmy otoczeni przez państwa będące kontynuatorami Imperium Romanum. Przez stulecia wyrywałyby one po kawałku, rozpoczynając od odcięcia Lechii od morza. Potem, cóż najprawdopodobniej bandyckie wyprawy pod pozorem krucjat.

  Wydaje mi się że powinniśmy docenić mądrość dawnych władców wyprzedzającą ewentualne akty agresji. Łącznie z wybiegami typu samokoronacja Chrobrego na Cesarza i Papieża jednocześnie, choć akurat to go kosztowało życie:(
  Dawne kroniki z wyszydzaną prokoszową na czele podkreślały właśnie mądrość. Nie tylko Sławę(od tego Sławianie) oręża i biegłość w sztuce wojennej. Nie jestem zaślepiony patrzeniem wyłącznie pod jednym kątem. Uważam jednak naszych Praojców za mądrych i przewidujących.

  W końcu oni sami lepiej od nas znali ówczesne uwarunkowania.
 • @brian 13:44:13
  Ja nie analizuję politycznych decyzji ówczesnych władz Polski - zresztą nie sposób ocenić z dzisiejszej perspektywy, co by było gdyby ...
  Natomiast podkreślam ogromnie negatywną dla Polski działalność Kościoła na przestrzeni całych dziejów, z czego winniśmy współcześnie wyciągać istotne dla naszej przyszłości wnioski.
 • @Rzeczpospolita 13:34:42
  Zdewastowane żydowierstwem umysły odrzucą od siebie każdą prawdę o żydo-katolickim Kościele
  ___________________________________________

  W marcu 1948 roku, znany z proniemieckich sympatii papież Pius XII, wystosował list do biskupów niemieckich, w którym wyraził ubolewanie z powodu losu 12 milionów Niemców wypędzonych „w formie odwetu z domu i ojczyzny”. Ten wyjątkowo nieprzychylny Polsce duchowny zakwestionował również polską granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej oraz wezwał do rewizji postanowień poczdamskich.

  Stolica Apostolska w czasie II wojny światowej wbrew postanowieniom konkordatu z Polską, lecz zgodnie z postanowieniami konkordatu z III Rzeszą (1935), włączyła w 1939 części diecezji częstochowskiej, diecezji katowickiej i archidiecezji krakowskiej, które znalazły się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej anektowanym przez III Rzeszę, do niemieckiej archidiecezji wrocławskiej oraz ustanowiła niemieckich administratorów apostolskich diecezji chełmińskiej i archidiecezji gnieźnieńsko-poznańskiej, co stanowiło jawne pogwałcenie art. 9 konkordatu.
 • @Rzeczpospolita 14:04:07
  No ja przemyślałem swój komentarz. To znaczy, twierdzi Pan, że krzyż na Giewoncie nie jest szkodliwy. Tak?
  "Zdewastowane żydowierstwem umysły odrzucą od siebie każdą prawdę o żydo-katolickim Kościele" - czyli jednak wpisuje się Pan w "nurt" walczących z kościołem. No tak? Czy ja coś źle rozumiem? Nie umiem czytać ze zrozumieniem?
  "Ja nie analizuję politycznych decyzji ówczesnych władz Polski - zresztą nie sposób ocenić z dzisiejszej perspektywy, co by było gdyby ...
  Natomiast podkreślam ogromnie negatywną dla Polski działalność Kościoła na przestrzeni całych dziejów, z czego winniśmy współcześnie wyciągać istotne dla naszej przyszłości wnioski.
  nadużycie link skomentuj
  Rzeczpospolita 25.08.2019 14:01:47"
  "...podkreślam ogromnie negatywną dla Polski działalność Kościoła na przestrzeni całych dziejów"
  no to weź, panie mądry, wyjmij z tych dziejów Polski, tą "działalność Kościoła" i zastanów się: co by było, gdyby. Wiesz co by było? Grunwald bez Bogurodzicy. Taka by to była różnica.
  "W marcu 1948 roku, znany z proniemieckich sympatii papież Pius XII, wystosował list do biskupów niemieckich, w którym wyraził ubolewanie z powodu losu 12 milionów Niemców wypędzonych „w formie odwetu z domu i ojczyzny”. Ten wyjątkowo nieprzychylny Polsce duchowny zakwestionował również polską granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej oraz wezwał do rewizji postanowień poczdamskich.

  Stolica Apostolska w czasie II wojny światowej wbrew postanowieniom konkordatu z Polską, lecz zgodnie z postanowieniami konkordatu z III Rzeszą (1935), włączyła w 1939 części diecezji częstochowskiej, diecezji katowickiej i archidiecezji krakowskiej, które znalazły się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej anektowanym przez III Rzeszę, do niemieckiej archidiecezji wrocławskiej oraz ustanowiła niemieckich administratorów apostolskich diecezji chełmińskiej i archidiecezji gnieźnieńsko-poznańskiej, co stanowiło jawne pogwałcenie art. 9 konkordatu."
  I to jest Twoim zdaniem powód, dla którego powinniśmy się pastwić nad giewontowym krzyżem, po tragedii? Rozum Ci odebrało, módl się.
 • „Bez gaci, ale z Krzyżem w rękach”
  „Obrona Krzyża” da w konsekwencji efekt podobny do tego, jaki przedstawił w ostatniej scenie „Pińskiej szlachty” dziewiętnastowieczny dramaturg – szlachcic i katolik – W. Dunin-Marcinkiewicz: naiwni, łatwowierni, bezmyślni, podstępnie sprowokowani do walki między sobą obronimy Krzyż, zostaniemy z Krzyżem w rękach, ale zostaniemy z nim bez „gaci”. I prawie tacy już dziś stoimy.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=-lrrRv4kP5Q

  za: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/124329,bez-gaci-ale-z-krzyzem-w-rekach
 • chciałeś- masz.
  chociażby to z dzisiaj:
  "Niewiedza rodziców na temat ideologii gender"
  Zapytany, co sami rodzice mogą zrobić, aby ich postulaty były przestrzegane, bp Mendyk odpowiedział: "Najprościej byłoby powiedzieć, że wobec niewiedzy rodziców na temat ideologii gender i zagrożeń, jakie ona niesie, muszą się oni organizować i wzajemnie wspierać. Powinni też wiedzieć przed czym chronią swoje dzieci, czym jest ideologia gender, jakiego typu zagrożenia niesie. Rodzice nie tylko mają prawo wpływać na całą politykę oświatową realizowaną w szkołach ich dzieci, ale też powinni czuć wsparcie ze strony państwa. Stąd konieczne są odważne państwowe akty prawne, które będą dawały rodzicom poczucie bezpieczeństwa w zakresie wprowadzanych zajęć dodatkowych, zwłaszcza takich, których treści wykraczają poza podstawę programową przedmiotów realizowanych w szkołach".

  Biskup Mendyk przypomniał, że 19 sierpnia wystosował apel do rodziców w sprawie w sprawie deprawacji w szkołach. Zaapelował do rodziców o czujność i roztropność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w szkołach, które wykraczają poza podstawę programową.  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-biskup-marek-mendyk-skutki-edukacji-seksualnej-sa-przerazaja,nId,3167374#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome"

  widzisz, nawet interia .
 • @JimA 14:46:18
  Na lotnisku w Krakowie 2003r., tuż przed referendum akcesyjnym Polski do UE, JPII agitował:

  „Polska potrzebna Unii, Unia potrzebna Polsce”

  Prymas J.Glemp, 2003r.:
  „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.”

  Prymas H.Muszyński w 2010r. przynaglał władze IIIŻydo-RP/Polin do podpisania traktatu lizbońskiego.

  A tobie bezmyślny chłopie nie podobają się unijne standardy, gender, Lgbt, itd. - przecież grzeszysz choćby tylko przeciw świętemu JPII i oczywiście przeciw całemu zydo-katolickiemu Kościołowi.
 • @Rzeczpospolita 15:08:53
  "Prymas J.Glemp, 2003r.:
  „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.” "- tak, o bezmyślny gnomie, to był Boży nakaz, bo inaczej by Polacy nigdy nie uwierzyli, że Paryż i Wiedeń to syf. Po tylu wiekach zaborów, mendo, żaden by im nie przetłumaczył, że donald dżus to trucizna. Pamiętasz, idioto, ocet na półkach? nie wodę święconą, ocet. I musztardę. Poza tym nic. Och, kartki były... Po to był ten Boski Plan! Ja traktatu nie podpisywałem, żadnego! Jestem pewien, że ty tak. Nie zasłaniaj się KK.
  bez odbioru
 • @JimA 15:20:24
  Reagujesz na słowa prawdy dokładnie tak jak każdy debil z przeżartym przez żydowierstwo mózgiem.
 • @Rzeczpospolita 15:33:31
  Został mi ostatni nabój: KRETYN. JESTEŚ POSPOLITYM KRETYNEM! To są słowa prawdy.
 • @JimA 15:38:54
  Nabój w polemice to argument, a ty przylazłeś tu bez broni i bez nabojów, żeby tylko pluć żydowierczym jadem.

  Biedna ta nasza Polska z tyloma żydowierczymi debilami.
 • @Rzeczpospolita 15:58:49
  Nie da się polemizować z matołem. Ja nie polemizuję. Zwój ci się przegrzał.
  "...pluć /...../ jadem" to fraza, której trole używają do bójki, coś jak koktajl mołotowa. Ja nie jestem tu po to, żeby z tobą polemizować. Obrażasz moje uczucia religijne, kretynie.
 • @JimA 16:39:40
  W jaki sposób i czym, jesteś obrażany. Bo nie bardzo wiem. Twój świat jest przesłonięty krzyżem. Każde wywołanie do tablicy KK, jest w twoim mniemaniu atakiem lub obrazą kościoła.
 • @Rzeczpospolita 13:21:07
  Panie Dariuszu. Sa dwie możliwości. Albo cierpi Pan na rozdwojenie jaźni, albo jest Pan perfidnie cynicznym hipokrytą. Już wyjaśniam dlaczego. Otóż według Pańskich tekstów żydowscy finansowi grandziarze, którzy zawłaszyli Rosję i szabrują ją od dziesięcioleci są naturalnym elementem tamtejszego krajobrazu, natomiast poza Rosją już nie. Podobnie z prawosławiem wywodzącym się przecież z tego samego pnia co katolicyzm i posługującym się w swej symbolice także krzyżem (nieco zmodyfikowanym ale jednak krzyżem); w Rosji widzi Pan tę religię jako element ważny dla jedności narodu i jego duchowego rozwoju, natomiast proktykowanie analogicznej religii gdzie indziej spędza Panu sen z powiek i publikuje Pan poszkwile na jej temat, których nie powstydziłby się sam belzebub.
 • @Rzeczpospolita to twoja rodzina czy koleżanka?
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/08/senyszyn_krzy%C5%BC.jpg

  Senyszyn żeruje na ludzkiej tragedii. Zamieszcza pełen pogardy wpis, w którym pluje na krzyż. Czerwoni od zawsze walczyli z krzyżem i nie inaczej jest teraz. Po tragedii w Tatrach, gdzie piorun uderzył w Giewont, wszelkiej maści lewicowcy i mądrzy inaczej próbują zyskać rozgłos żerując na ludzkiej tragedii.

  Tym razem plując na krzyż kapitał próbuje zbić Joanna Senyszyn. Członkini PZPR w latach 1975-89 zamieściła na Twitterze wpis, w którym pełno nienawiści, ale i braku logiki.

  Senyszyn w ohydny sposób skomentowała tragedię, wykorzystując ludzki dramat do wzbudzenia kontrowersji i zainteresowania. Wszystkiemu winny oczywiście krzyż na szczycie Giewontu, który była posłanka nazywa „morderczym”.

  Oczywistym jest, że to nie krzyż jest winien tragedii w Tatrach. Podczas wyładowań atmosferycznych narażeni są wszyscy znajdujący się na otwartej przestrzeni. Ucierpieli nie tylko ci znajdujący się pod Giewontem, ale i przebywający w trakcie burzy w innych częściach gór (również po stronie słowackiej). Największych obrażeń doznały natomiast osoby trzymające się łańcuchów pomocniczych. Ich już Senyszyn nie nazywa „morderczymi”.

  Dalej jest jeszcze lepiej. Gdy trzeba wskazać winnego tragedii, Senyszyn otwarcie pisze „krzyż”. O księżach i innych osobach, które będą bronić symbolu Giewontu, już jednak nie pisze jako o obrońcach krzyża, lecz o obrońcach „szpecących widok, metalowych konstrukcji”. Nie zabrakło przy tym najtańszego grania na emocjach i zarzucania, że wszyscy przeciwni usunięciu krzyża z Giewontu nie cenią ludzkiego życia. Joanna Senyszyn


  @Joanna_Senyszyn

  4 osoby zginęły, 157 rannych. Radio Maryja broni morderczego krzyża na Giewoncie i zapowiada społeczny opór, zwłaszcza górali, przed jego demontażem. Oznacza to, że kler i ewentualni „obrońcy” krzyża wyżej niż ludzkie życie i zdrowie stawiają szpecące widok, metalowe konstrukcje.
 • @Rzeczpospolita
  https://pbs.twimg.com/media/EC0lMjaW4AESncB.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/EC0mtz7XkAAEoKw.jpg:large
  Szpeci krajobraz Polski wyłącznie pałac Stalina wraz z jego akolitami spod znaku sierpa i młotka. W historii zawsze jak wiemy tylko diabeł, żydzi i komuniści bali się krzyża jak święconej wody i jak widzimy nic się nie zmieniło, jak przystało na belzebuba dalej na widok krzyża macie odruch wymiotny. Ponoć następny marsz LGBT ma być pod Giewontem. Liczę, że Senyszyn i ty Rebe z Otwocka go poprowadzicie a pioruny będą wiedziały co z wami zrobić.. Mordercze w tym przypadku okazały się łańcuchy! A krzyż pełni też rolę swoistego piorunochronu (fizyka), poza tym w czasie burzy lub bezpośrednio przed w góry się nie wychodzi.

  Mamy skutki "grubej kreski" Mazowieckiego po 1989 r. 30 lat później ta skrzecząca ropucha kandyduje w wyborach parlamentarnych. To jest coś niepojętego.
  https://pbs.twimg.com/media/EC0LudxWwAIywlY.jpg
 • @JimA 15:20:24
  Nie mam czasu,aby włączać się w tę"dyskusję". Dokumentuje ona, w przypadku adwersarzy D.Kosiura, jedno: stan zniszczenia umysłowości współczesnych mieszkańców Polski. Stopień zacietrzewienia i niezdolności do dyskusji oraz zamykania się na ocalającą państwo i naród refleksję.

  Kreatur mentalno-intelektualnych typu syjonistyczny spadochroniarz JimA i jemu podobnych nawet nie warto zauważać. Pieprzenie o jakimś occie w sytuacji, że to ani prawda historyczna ( nie wiem ile chłoptaś JimaA ma lat, ale wygląda na to, że wdrukowano mu niewiedzę w kościele, szkole i rodzinie - czyli w tych okopach katolicyzmu wg. rabina Brauna).

  Umysły zacietrzewionych, tępych, leniwych umysłowo mieszkańców Polski dają w efekcie owoc polityczny - skolonizowaną politycznie i ekonomicznie Polskę zarządzaną przez syjonistów i wychwalaną z ambon telewizyjnych i usypianą z ambon kościelnych.
 • @kula Lis 68 17:36:48
  Widzisz nieboraku kulo... u nogi, że już zapodają temat zastępczy dla ciebie i tobie podobnych. Do boju "obrońco krzyża".
  Polacy gotowi polec w obronie krzyża, ale nie własnej ziemi, gospodarki, rodziny i godności.
 • @stanislav 17:49:54
  Największą "tragedią" jest że ciebie i Kosiura (w tamtym momencie) pod krzyżem na Giewoncie nie było
  Szkoda
 • @stanislav 17:49:54
  Ożeszty! A tyżeś się gdzie uczył Naród pisać? "Stopień zacietrzewienia i niezdolności do dyskusji oraz zamykania się na ocalającą państwo i naród refleksję." współczesna zbawienna refleksjo?
 • @stanislav 17:53:10
  Powtórzę za Huskym: Największą "tragedią" jest że ciebie i Kosiura (w tamtym momencie) pod krzyżem na Giewoncie nie było! Szkoda.
 • @stanislav 17:53:10
  Kim ty jesteś śmieciu? Następny rebe?
 • @stanislav 17:53:10
  Napisz śmieciu co ty w swym nędznym życiu osiągnąłeś?
 • @Rzeczpospolita, może pan użuwać tych illustracji jeśli uzna pan je za pomocny materiał edukacyjny.
  .
  Prawda Wyzwala !!!


  https://trzcinska.neon24.pl/post/150388,krotko-o-krzyzu-krzyz-panski
  Bogumił Boguchwał
 • @RAM "przedstawia Pan sobą mentalność nieświadomego bydlęcia, ale one nikogo nie obrażają... znaczenie Krzyża w ludzkim życiu
  pojmie, Pan, kiedy cierpienie i śmieć dobiorą się Panu do doopska..tyle, że na docenienie Go może wtedy być zdecydowanie za późno!"


  ----- Na zrozumienie teGo IDOLA tzn. WYSTRUGANEGO BAŁWANA!!!  https://m.neon24.pl/f7343b63e39da8853e0db9cb93b739bb,14,0.gif
  https://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201312/1386699038_by_serkeloth_500.jpg
  http://m.neon24.pl/2ee68b3884b6d6dff4b79f971397265d,0,0.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @kula Lis 68 17:36:48 - A "to twoja rodzina czy" koleżanki i koledzy????
  .
  http://m.neon24.pl/c8f91b9d4eaa809bbdf976c3209a8d03,0,0.png  Bogumił Boguchwał
 • @Nibiru 01:39:37 "jego narracja dotycząca wiary katolickiej i jej symboli nosi znamiona obsesji połączonej z histerią...
  .

  Jeśli za młodu był molestowany przez księdza to powinien taki fakt ujawnić i tylko tego księdza ewentualnie kryjącego go biskupa oskarżać o swoją traumę. Oto słowo.." - twoje!!  Krzyżowcy z Ziemi Świętej, to zbrojne (rycerskie) zakony frank-ijskie.

  A Krzyżacy w Polsce, to jeden z odziałów zbrojnych PAPIEŻA

  Pełna nazwa tych siepaczy "OJCA" Św.(ini?) z ROMY (romowie?) to:

  „Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie” - SZPITALnicy.  https://historia.uwazamrze.pl/media/cache/frontend_article_big/uploads/44cffe5096ad4d0389a2b02c9398d34e/article/5b1670f95f325.jpg

  http://m.neon24.pl/08c5f3a78221ad11ef6103df265d782b,0,0.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @Tezeusz 07:31:14 "Gdyby nie " krzyż" nigdy nie było by Polski - to jest nie tylko prawda oczywista ale i historyczna
  kto tego nie rozumie zawsze moze wybrać wolność i wyjechać do swoich." -- A może tak ściślej - Kto, gdzie i do kogo ma wyjechać FRANCYjski Krzy--ŻAKU???  http://m.neon24.pl/8c86ca046b5d9187ae8d6ba3c7247e85,0,0.png
  http://m.neon24.pl/46c72e61f3b23080c55e9b29f268fb3d,0,0.png  Bogumił Boguchwał
 • @Wican 09:46:32 "Ponoć nawet Jaruzel z Kiszczakiem przed śmiercią, chcieli księdza. To w sumie żenujące.."
  .
  https://m.neon24.pl/2c0f2033a1b4766629ec17ceca375929,14,0.png


  Bogumił Boguchwał
 • @JimA 14:25 "Stolica Apostolska w czasie II wojny światowej wbrew postanowieniom konkordatu z Polską, lecz zgodnie z
  lecz zgodnie z postanowieniami konkordatu z III Rzeszą (1935)...


  http://m.neon24.pl/4b27333f5b3f4f5a156868701225cd69,0,0.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Husky 17:54:52 "Największą "tragedią" jest że ciebie w tamtym momencie pod krzyżem na Giewoncie nie było" Za to ty/wy ustawiasz
  się pod krzyżem waszej opaczności.


  https://m.neon24.pl/8a586197b32a4939c48db98dda7383d1,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @JimA 15:20:24 "Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Euro-PEJSy-kiej... Och, kartki były... Po to był ten Boski Plan!"
  .

  "Paryż i Wiedeń to syf." --- A jak tam Gen-Ewa Suisse
  Auschwitz to dzieło zbrodni Aus i Schwitz, to znaczy Austrii i Szawajcarii!


  UWAGA SuiSSe dają, a więc UWAGA na PORTWELE, ziemie i domy !!!!  https://m.neon24.pl/8663e9815c472053a4d270c14de72e6c,14,0.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 18:54:57
  Raczej twoja forumowa idiotko/idioto. Ja jestem z Wołynia.
 • @Nibiru 17:30:56
  " Otóż według Pańskich tekstów żydowscy finansowi grandziarze, którzy zawłaszyli Rosję i szabrują ją od dziesięcioleci są naturalnym elementem tamtejszego krajobrazu, natomiast poza Rosją już nie."

  Nigdy i nigdzie nie wyraziłem podobnego poglądu.
  Prawosławie i katolicyzm wywodzą się z tego samego pnia żydowskiej religii i dla słowiańskiej mentalności oraz kultury są czynnikiem tak samo szkodliwym.
  Jednak prawosławie związane historycznie z władzą Rosji oraz z narodem rosyjskim, niezależne od żydo-katolickiego Rzymu, dzisiaj Watykanu, nie stanowi dla trwania państwa i narodu rosyjskiego takiego zagrożenia, jakie stwarzał i stwarza ponadnarodowy i ponadpaństwowy żydo-katolicyzm dla Polski i Polaków.
  Trzeba także umieć dostrzec ścisłą współpracę żydo-katolickiego Kościoła z syjonistycznymi, modialistycznymi gremiami rządzącymi na Zachodzie. Kościół prawosławny nie bierze udziału w tej współpracy.
 • KK
  http://niepoprawni.pl/sites/default/files/styles/ilustracja_pe_ny/public/ilustracje-publiczny/burzenie_kosciola.jpg

  https://histmag.org/grafika/2017_articles/rewolucja-francuska/rewolucja-francuska1.jpg

  https://filipinotimes.net/wp-content/uploads/2019/04/4.png
 • kk
  Niemcy burzą katedrę.

  https://www.wsensie.pl/images/male/m_Katedra.jpg

  https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2016/07/europe-1.jpg

  To się już dzieje i tego nikt nie zatrzyma.
  Więc nie ma się o co kłócić.
 • @kula Lis 68 19:57:12 na Wołyń przez wieki panowania KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO nawieziono niezliczoną liczbę Szwajcarów, Belgów,
  Anglików, Luxemburczyków, Ausrrtiaków, Francuzów =

  Żydów/NIEMCÓW.
  I w twoich żyłach płynie ich NIEBIESKA krew JASZCZURCZA - GADzia.
  Bogumił Boguchwał
 • KK
  Gospodyni ks. Jankowskiego: Jak duchowny się kładzie do wielkiego łoża, a obok młody człowiek, to co o tym myśleć? Wszyscy wiedzieli.

  http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,150462,25109431,gospodyni-ks-jankowskiego-jak-duchowny-sie-kladzie-do-wielkiego.html?disableRedirects=true#s=BoxOpImg3

  https://bi.im-g.pl/im/86/1b/17/z24228998ICR,Pralat-Henryk-Jankowski-w-swoim-mieszkaniu-na-pleb.jpg

  Czy to wyjątek, czy wszyscy oni tacy sami święci?
 • @Oświat 21:00:51
  To perfidne kłamstwo tej baby, bo ksiądz wyrzucił jej syna z ministrantury za picie i kradzieże, ją także zwolnił za kradzieże na plebanii. Nie powtarzaj bredni złodziejki.
 • @Krystyna Trzcińska 20:54:50
  Mój herb po Dziadku coś ci mówi? A Babci Warnia? To sobie poczytaj forumowa idiotko. Ciebie tylko już ziemia wyleczy.
 • @Soplica " Dlaczego jeżeli człowiek nie ma elementarnej wiedzy porywa się na analizę czegoś co go przerasta"
  .


  Historia przekazywania SOBIE KRZYŻA / PAŁECZEK - MARATONska Sztafeta.

  https://m.neon24.pl/d4694c75858c4ced35c60053690a1c6e,14,0.png
  Bogumił Boguchwał
 • @kula Lis 68 21:05:13
  Zgłosił kradzież na milicję?
  Co można ukraść na plebani?
 • @Oświat, Widocznie kula Lis 68, "JAK TRWOGA to nie do ichniego boga, a do MILICJI / POLICJI"
  .


  https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20180609/PLUSMINUS/306079874/AR/0/AR-306079874.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @kula Lis 68 18:24:24 i @ Husky 25.08.2019 17:54:52
  "Powtórzę za Huskym: Największą "tragedią" jest że ciebie i Kosiura (w tamtym momencie) pod krzyżem na Giewoncie nie było! Szkoda."

  Panowie Lis i Huski.

  Popełniliście grzech śmiertelny. Klasa: gniew.
  Zgodnie z procedurą KrK:
  Przeproście.
  Naprawcie szkody.
  A Jehowa wam wybaczy (może).
  Inaczej piekło wieczne was nie ominie.

  Następnie nadstawcie drugi policzek, wdziejcie włosiennice, zamilczcie w pokorze i ... dajcie se większy luz bo od tej złości Wam żyłki popękają :D

  P.S. Zawsze lubię jak z katolaków wychodzi ich prawdziwe oblicze :)
 • @kowalskijan584 22:29:06
  //A Jehowa wam wybaczy (może). //

  A to twój kolega?
  Znacie się
  8-))))
 • @Husky 22:41:00
  "//A Jehowa wam wybaczy (może). //

  A to twój kolega?
  Znacie się"

  Jakbyś go znał to byś nie pytał bo mógłbyś zapytać go osobiście :)
  Widocznie go nie znasz, nie wiesz kto on.

  Dręczy mnie zagwozdka, może będziesz w stanie mi pomóc.
  U nas psy uwielbiają gdy rzuca im się patyki. Co Eskimosi rzucają huskom, w tej moźnej Arktyce gdzie nie ma patyków? Sople lodu?
 • @kowalskijan584 23:14:27
  W "dupie" mam Jehowych i innych sekciarzy
 • @Oświat 21:16:12
  Kradła produkty żywnościowe. A czy zgłosił na milicję czy policję to już Jego zapytaj o ile się spotkacie po tamtej stronie.
 • Tylgo jak najwincej krzyży, to jedyny ratunek dla Polzgi!!!!...
  http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image110.gif

  Duchowni to 0,3 proc. wszystkich skazanych za wykorzystywanie seksualne małoletnich
  https://www.pch24.pl/duchowni-to-0-3-proc--wszystkich-skazanych-za-wykorzystywanie-seksualne-maloletnich,66896,i.html | 2019-03-15

  Beczące owce polskiego Kościoła
  https://www.youtube.com/watch?v=r156HpZLDnA | 5 lip 2019

  O tym jak kościół okrada Polaków - Kuba Wątły i dr Andrzej Polaczkiewicz
  https://www.youtube.com/watch?v=njx8RTBLGrc | 25 kwi 2018
  [Tysiące nieruchomości, 3 procent powierzchni Polski, ponad 12 mld zł rocznie, i do seksu dzieci... - red.]

  Kościół to nowotwór w budżecie państwa - Kuba Wątły i dr Andrzej Polaczkiewicz
  https://www.youtube.com/watch?v=jvL1BvsS5ZU | 14 cze 2019

  Znamy sekrety finansów fundacji Rydzyka. Otrzymywała olbrzymie dotacje
  https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/znamy-finanse-lux-veritatis-i-fundacji-nasza-przyszlosc/bc4y7t1?utm_source=zawisza.neon24.pl_viasg_kujawsko-pomorskie&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2 | 8 czerwca 2017

  Najdroższy patriota
  http://zawisza.neon24.pl/post/149538,najdrozszy-patriota | 30.06.2019

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRrTW3P9-EDRgO87MfavQHM7mQd8vtTkiPeRcl-x18CnpJfwM6OjQ

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQhdBGkCq0crLZnlLwhex3y4fBndVf8ayfdjTKurocNKKJuKcoJ

  https://www.imagic.pl/files/24301/ciemny%20lud%20wszystko%20kupi.png

  https://i.ytimg.com/vi/EqzY7XLCXSk/hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEjCNACELwBSFryq4qpAxUIARUAAAAAGAElAADIQj0AgKJDeAE=&rs=AOn4CLAqTZc1Kojwjkizgk2gohsl_mPhow
 • Krzyż na Giewoncie zapobiegł jeszcze większej tragedii?
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/07/giewont_piorun_wolnosc24-e1566543335427.jpg
  Gdyby go tam nie było ilość ofiar śmiertelnych byłaby dużo wyższa. Na szczycie Giewontu w Tatrach doszło do strasznej tragedii. Skrajni lewacy chcą teraz usunięcia z góry krzyża twierdząc, że to z jego powodu doszło do tragedii. Zasłaniają się nauką, ale to właśnie nauka odpowiada i miażdży ich zarzuty. Czy to krzyż spowodował straszną tragedię w Tatrach? Tak i nie. Pioruny zawsze uderzają w to co jest najwyżej więc szczyt taki jak Giewont jest ich oczywistym celem. Uderzają również w metal, więc oczywiście krzyż przyciągał je bardziej, ale nie tylko krzyż na Giewoncie jest z metalu cała góra obleczona jest łańcuchami które pomagają w wspinaczce i one też ściągnęły pioruny. Czy lewica chce zdjąć również łańcuchy? Okazuje się jednak, że gdyby nie krzyż to tragedia mogłaby być większa. Fizyk, Tomasz Rożek wyjaśnił „Wirtualnej Polsce” w jaki sposób krzyż na Giewoncie uratował część turystów. Wszystko, co jest metalowe i wszystko, co przewodzi prąd, przyciąga pioruny wyjaśnia w rozmowie z WP Tech Tomasz Rożek, popularyzator nauki prowadzący bloga „Nauka. To lubię”. W tym sensie, że ładunek łatwiej może przeskoczyć pomiędzy chmurą a ziemią. Nie jest jednak tak, że gdyby krzyż zniknął, to i piorunów by nie było. Albo że skoro jest krzyż, to pioruny się pojawiły. Co więcej, według naukowca krzyż odciąga pioruny od ludzi: „krzyż działa jak piorunochron. Skoro tam jest, zmniejsza prawdopodobieństwo uderzenia w inne obiekty, w tym w ludzi”. Co specjalista sądzi o atakach skrajnych lewicowców na tatrzański krzyż? Z naukowego punktu widzenia to kompletna bzdura mówi Tomasz Rożek. Apelowanie „zdejmijmy krzyż z Giewontu” ma czysto ideologiczną podstawę. Nie ma natomiast naukowej. Po prostu gdy burza już jest, to prawdopodobieństwo uderzenia w wystający element jest dużo większe. Tak jak podczas burzy nikt nie trzyma się piorunochronu, tak nikt nie powinien być w bezpośrednim sąsiedztwie krzyża. Tam w ogóle nie powinno być ludzi powiedział Rożek.
 • Siła argumentów kontra atak lewaków na krzyż na Giewoncie.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jZjkwMS9wLzIwMTkvMDgvMjYvOTAwLzQ3OS8yNDM3MDQ3ZmJmYjM0ODkyYTgwNDUwNTUyNDdhMTM1Mi5qcGVn.jpeg

  Energetyk: "To zapora dla przepływu ładunków atmosferycznych dla całej okolicy". Wykorzystywanie tragedii w Tatrach do atakowania krzyża i nawoływanie do jego usunięcia jest ogromną manipulacją. Energetyk Tadeusz Kunda, który prowadził badania krzyża na Giewoncie pod względem przepływu prądu, podkreśla: „Wszyscy, którzy oskarżają krzyż na Giewoncie o tragedię nie znają praw fizyki”. Krzyż na Giewoncie to zapora dla przepływu ładunków atmosferycznych wobec całej okolicy
  powiedział w Radiu Maryja energetyk Tadeusz Kunda. Po tym, jak w wyniku uderzeń pioruna w Tatrach zginęły cztery osoby a ponad 150 zostało rannych, pojawiły się głosy, że to wina krzyża na Giewoncie i należy go zlikwidować. Takim opiniom zdecydowanie zaprzeczył energetyk Tadeusz Kunda, specjalista od konstrukcji stalowych i betonowych z 50-letnim stażem, który w 2006 r. prowadził badania krzyża na Giewoncie pod względem przepływu prądu. Trzeba by powycinać wszystkie drzewa i zasypać Bałtyk, bo i tam są porażenia od ładunków atmosferycznych. Krzyż na Giewoncie to piorunochron nad górami tłumaczył w rozmowie z Radiem Maryja energetyk Tadeusz Kunda. Kunda, który prowadził dokładne badania krzyża na Giewoncie pod względem przepływu prądu podkreśla, że wszyscy, którzy oskarżają Krzyż o winę na pewno nie są energetykami i nie wiedzą o czym mówią.
  Giewont jest szczytem czy z krzyżem, czy bez krzyża w który na pierwszym miejscu będą uderzać wyładowania. Jest problem rozładowania ładunków nagromadzonych w skale do miejsca zneutralizowania. Skały są popękane, nie jest to jednolita faktura, żeby prąd mógł sobie płynąć. W zależności, czy jest woda między skałami, prąd lepiej lub gorzej spływa do ziemi mówił ekspert. Tadeusz Kunda dodał, że w górach nigdy nie będzie bezpiecznie, zwłaszcza podczas wyładowań atmosferycznych. Mówił, że przez dwa lata badał krzyż na Giewoncie i wykonał kilka tysięcy pomiarów i notatek. Na Giewoncie zawsze będą wyładowania, tak jak wszędzie w morzu, w lesie itd.
  zaznaczył. Mówiąc o tragedii na Giewoncie podkreślił: Można wiele rzeczy zmodernizować, ale krzyż na Giewoncie jest błogosławieństwem dla tego miejsca. Jeszcze raz podkreślam: jeśli są wyładowania atmosferyczne, to w górach nigdy nie będzie bezpiecznie.
 • "Żydzi jednak dobrze wiedzą, że „Krzyż Polakom nie służy”, że przede wszystkim jest ich sprzymierzeńcem."
  Gadzinówka Michnika:

  Usunąć krzyż z Giewontu? "Nie w tym problem" - http://wyborcza.pl/7,75400,25124172,usunac-krzyz-z-giewontu-nie-w-tym-problem.html
 • @kula Lis 68, Również w Biblii KRK II przykazanie brzmi: „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na
  niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!

  Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył,..
  -- Ale jakie to ma znaczenie dla katolika skoro wielu chorobliwie kłamie i stworzyło sobie wiele rytuałów do okazji aby zalać pałę np.


  Boże Narodzenie, Wielkanoc (EaSTERa - dni zamordowania / ukrzyżowania i zmartwych wstania Chrystusa) i oczywiście na każdym innym pogrzebie i weselu.


  Nawet przy okazji chścin swoich małych dzieci i komuni zalewają się gorzałą przy swich nieletnich dzieciach, i blużniąc i przeklinając przy nich dają im katolicki przykład dobrego prowadzenia się w życiu.


  Zapewne ich MATKA BOSKA CIESZY SIĘ RAZEM Z ZAPITYMI BIESIADNIKAMI tych BAAL-ang i BAAL-ów na cześć ich boga BAALa  Struganie BAAL-WANÓW

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f5/Odolanowbr.jpg/220px-Odolanowbr.jpg
  https://i.ytimg.com/vi/RV_-HHVEfyg/maxresdefault.jpg

  Bal i chściny u Baala w KOŚ-CIELE - - - - - - - KOŚ-CIÓŁ
  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ . KOŚCI CIELE - - - - - . KOŚCI- ŚCIÓŁ-ka
  Czy jest jakaś róznica oprawy RYTU-ału ??!!

  https://biblereadingarcheologydotcom.files.wordpress.com/2016/05/idol_moloch.jpg

  https://zowsik.com/wp-content/uploads/2013/02/Fotograf-chrzest-Warszawa_IMG_4862-1800x.jpg

  Gdzie to już GRAL-i ??!! :)))


  http://niebo-pieklo.pl/wp-content/uploads/2015/10/kuchnia-matki-boskiej-okladka-NOWOSC1.jpg
  https://cf2-taniaksiazka.statiki.pl/images/popups/18E/9788388966392.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • Błąd w zrozumieniu kim są "żydzi"! Aszkenaz to NIE-MIEC, czyli FRANCa, Fryderyk, Franc-iszek/Franek, Fridrich zdrobniale Fritz.
  .  Aszkenazyjczycy


  (jid. Aszkenazim) – określenie pochodzące od biblijnego imienia Aszkenaz (Rdz 10,3); Nazwa Aszkenaz pojawia się w źródłach hebrajskich ok. poł. X w. w odniesieniu do Niemców;  od XI w. określano tak Niemców i Żydów niemieckich, a od XII w. – przede wszystkim Żydów niemieckich, którzy wraz z Żydami francuskimi byli postrzegani przez Żydów hiszpańskich i prowansalskich (stanowiących trzon żydostwa sefardyjskiego), jako jednolita grupa.  Od początku XIV w. mianem A. określano Żydów mieszkających w Niemczech oraz pochodzących z ziem niemieckich, oraz Żydów w Czechach, Polsce i na Węgrzech.


  W XVI-XVII w. centrum osadnictwa A. przesunęło się na wschód, na wschodnie kresy Rzeczypospolitej. J


  ęzykiem życia codziennego A. był jidysz, powstały na bazie dialektów środk.-górno-niemieckiego; w X-XIII w. A. posiadali inną niż Sefardyjczycy wymowę hebrajską, odmienne przepisy rytualne i obrzędy religijne, szczególnie w dziedzinie liturgii synagogalnej (elementy rytu palest.; por. minhag).


  Różnice te stały się zarzewiem sporów i antagonizmów, dzielących A. i Żydów sefardyjskich, którzy po XVI w. zaczęli górować nad aszkenazyjskimi pod względem poziomu życia religijnego i kulturalnego.
  Różnice liturgiczne pojawiające się w kulturze aszkenazyjskiej pozwalają podzielić A. na dwie grupy; właściwą aszkenazyjską (płd. i zach.  Niemcy, Szwajcaria, Francja, Holandia i Anglia) oraz polską (Niemcy na wschód od Łaby, Austria, Czechy, Morawy, Węgry i cała Europa Wschodnia).


  W pocz. XX w. A. mieszkali w większej części Europy, Ameryce, płd. Afryce i Australii; stanowili ok. 90% Żydów na świecie.


  Autor hasła: Paweł Fijałkowski (ŻYM-ski żyd)
 • ...
  (...) Piorunujący proboszcz. (...) Pół roku temu grom z nieba walnął w proboszczowy przybytek i uszkodził znajdujący się na wieży zegar. (...) Niedawno kolejny piorun uderzył w kościelną wieżę i uszkodził, trzy sterowane elektronicznie dzwony. (...)


  KRZYŻ ZABIJA
  Giewont – góra z najsłynniejszym polskim krzyżem – jest jednocześnie szczytem najbardziej narażonym na wyładowania atmosferyczne. Wielka stalowa konstrukcja ściąga prąd z nieba niczym elektroda. Od 1906 r. zanotowano aż 76 zgonów od pioruna, a w 1935 roku pięć osób zginęło tam jednocześnie w Święto Wniebowzięcia NMP. W 2001 r. potężna burza rozgoniła także procesję idącą na szczyt, żeby uczcić rocznicę postawienia krzyża.
  AC
  [Wersja kor PEWNIE jest taka: widocznie Bóg tak chciał! Moje: ironiczna – radujmy się, były kolejne wniebowzięcia... (a może by tak ci członkowie kor, którzy prowadzą tam ogłupione „barany” poczekali pod krzyżem na wniebowzięcie...); śmiertelnie poważna – oczywiście w tym ciężko chorym - opanowanym przez kor - kraju nikt go nie zdemontuje!!! – red.]

  www.o2.pl / www.sfora.pl |
  NIEBIOSA USZKODZIŁY FIGURĘ CHRYSTUSA
  Słynny posąg Chrystusa górujący nad Rio de Janeiro został uszkodzony przez piorun podczas gwałtownej burzy.
  Ze zdjęć wykonanych ze śmigłowca wynika, że figura straciła fragment prawego kciuka. Posąg zostanie naprawiony dopiero na początku lutego - donosi nypost.com.
  Burza, która nawiedziła rejon Rio była wyjątkowo gwałtowna. Niebo nad miastem rozświetliło ponad 40 tys. błyskawic - poinformowały brazylijskie służby meteorologicz­ne.
  Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, a woda zalała wiele ulic.
  38-metrowy posąg Chrystusa znajduje się na szczycie wzgórza Corcovado (710 m).
  Autor: TM
  http://nypost.com/2014/01/17/lightning-breaks-finger-off-chr...
  http://www.haaretz.com/news/world/1.569206...


  http://www.twojapogoda.pl/ (17.06.2010 r./21:15): W amerykańskim stanie Ohio, gdzie piorun uderzył w 19-metrową drewnianą rzeźbę Jezusa Chrystusa. Pomnik uległ poważnemu zniszczeniu szacowanemu na 700 tysięcy dolarów. Do kolejnego, tym razem nie aż tak dramatycznego, uderzenia pioruna doszło we wsi Matków w rejonie Lwowa na Ukrainie. Piorun uderzył tam w zabytkową cerkiew, która ma niebawem zostać wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O mały włos cerkiew nie dotrwałaby tego dnia, ponieważ piorun wywołał pożar drewnianej świątyni. Uratował ją jedynie zainstalowany całkiem niedawno nowoczesny automatyczny system przeciwpożarowy.

  https://gs24.pl/krzyz-zabil-bezdomnego-w-szczecinie-nowe-fakty-zdjecia/ar/5405092 | 17 sierpnia 2010
  Krzyż zabił bezdomnego przed bazyliką w Szczecinie: Na bezdomnego mężczyznę spadła pozioma belka stojącego przed kościołem krzyża. 50-letni Waldemar C. zginął na miejscu.


  ZABÓJCZA BROŃ
  67-letnia Maddalena Camillo, mieszkanka małego miasteczka na południu Włoch, została zabita przez trzymetrowy krucyfiks, który spadł jej na głowę. (...)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930