Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 6245 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Madejowa humanizacja ochrony zdrowia jak madejowe łoże

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Według A.Madeja humanizacja ochrony zdrowia = współpłacenie za usługi medyczne

Łoże sprawiedliwości, zwane także Madejowym łożem, było w istocie okrutnym narzędziem tortur, służącym do rozciągania przesłuchiwanego przez kościelną inkwizycję. Oczywiście Święta Inkwizycja nie torturowała - inkwizytorzy mieli zawsze czyste rączki -, torturowali i karę wymierzali wyłącznie świeccy. Nazwa „Madejowe łoże” pochodzi od zbója Madeja, dla którego według legendy przygotowano w piekle łoże męczarni najeżone gwoździami, hakami, etc. Ja nie jestem takim zbójem jak Madej, ani takim okrutnikiem jak neonowy bloger A.Madej – co za zaskakująca zbieżność nazwisk -? - i za jego bezduszność i bezmyślność wobec polskiego pacjenta ochrony zdrowia proponuję mu łoże ze zdjęcia powyżej – niech się nawali, wyśpi i skończy z wypisywaniem swoich durnot. A może bloger A.Madej już tak sypia i stąd te nieprzemyślane koncepcje?

 

Bloger A.Madej napisał (https://si.neon24.pl/post/151272,humanizacja-czy-cyber-zniewolenie):

Nie ma wolności bez samodzielności

Nie znam w Polsce ugrupowania politycznego, skłonnego do wprowadzenia zasady samopomocy zdrowia jako paradygmatu systemu ochrony zdrowia. To politycznie trudne, bo wymaga wprowadzenia współpłatności świadczeń zdrowotnychi rywalizacji firm ubezpieczeniowych o nasze składki.”

 

Można iść jeszcze dalej i wprowadzić całkowitą odpłatność za usługi medyczne – będzie jeszcze więcej samodzielności, a i wolność całkowita będzie. W ChRL w ogóle nie ma publicznej służby zdrowia, jest wyłącznie prywatna. Więc skoro w państwie rządzonym przez komunistyczną partię Chińczycy mają całkowitą samodzielność w dostępie do szpitali i przychodni, to zachodnia demokracja, w ramach której IIIŻydo-RP/Polin osiąga swoje sukcesy, jeszcze bardziej zobowiązuje do wolności.

A jak kogoś nie stać na płacenie lub na współpłacenie, to zawsze można mu odpowiedzieć sławetnym zawołaniem naszego wielkiego bohatera, co to legł ukatrupion w błocie pod Smoleńskiem: „spieprzaj dziadu”.

Taka to się marzy ochrona zdrowia dla Polaków blogerowi A.Madejowi, zdeklarowanemu żydo-katolikowi, który z pewnością zna przykazanie miłości rabina Jozue: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. I wszystko się zgadza, bo A.Madej, ten„Od urodzenia praktyk przedsiębiorczości”, jak sam o sobie pisze, chce przecież dla bliźniego swego tego samego co i dla siebie. I wszystko także w zgodzie z nauczaniem świętych żydo-katolickiego Kościoła:

 

 

 

Blogerze A.Madej, od urodzenia praktyku przedsiębiorczości, zdeklarowany żydo-katoliku, nie potrafię rozsądzić, jaki czynnik dominuje w pańskim myśleniu o ochronie zdrowia, głupota politycznego liberalizmu, czy zwykła podłość. Proponuję zatem zapoznanie się z artykułem: „Zdrowie w świecie nierówności: uwarunkowania społeczne i biologiczne a choroby”„Medycyna po Dyplomie”Marzec 2008/vol.17/Nr 3 (144), str. 152 do str.167. Artykuł został napisany w oparciu o wystąpienie wygłoszone przez prof. Sir Michaela Marmotaw londyńskim Royal College of Physicians 18.10.2006. - może jeszcze nie jest za późno na refleksje o postrzeganiu zasad ochrony zdrowia i własnej żydo-katolickiej moralności.

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • @
  Kosiura trzeba natychmiast położyć na "madejowym łożu".
  Należy mu się jak psu micha.
  Za dokuczanie, wielkich zasług, Andrzejowi Madejowi.
 • Chiny
  Całkowicie sprywatyzowany system ochrony zdrowia w Chinach przedstawia się tragicznie. O ile 50 procent mieszkańców miast może jeszcze pozwolić sobie na pójście do lekarza, tak mieszkańcy wsi zostali praktycznie pozbawieni opieki i aby ratować swoje chore dzieci muszą przeprowadzać się do miast. Zdesperowani chorzy, którzy zostali pozbawieni możliwości leczenia, a nawet kupienia leków, zaczęli je sami produkować w domu. Choroba w Chinach to katastrofa i główna przyczyna ubóstwa.

  https://www.nytimes.com/2019/01/07/world/asia/chinas-health-care-crisis.html
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:17:49
  "Za dokuczanie, wielkich zasług, Andrzejowi Madejowi."

  Pisanie prawdy to nie dokuczanie - Szanowny Autor pokusił się tylko o drobne i w sumie żartobliwe, biorąc pod uwagę powagę problemu, uszczypliwości.

  A co do zasług pana Madeja, to... czy zechciałby Pan mi je przypomnieć? ;-)

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Tak szczerze pisząc to jeżeli przyjmiemy, że państwo ma zapewniać obywatelom bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne, to celowe byłoby wg mnie rozciągnięcie tego bezpieczeństwa wewnętrznego także na ochronę zdrowia. O ile przy podstawowych rzeczach jak przeziębienie czy grypa jeszcze człowiek sobie da radę sam (w sensie finansowym), to już nawet dłużej utrzymujący się ból głowy może nawet dla milionera być nie do przeskoczenia...

  5*

  Ukłony
 • @AgnieszkaS 05:39:52
  Jak się cytuje taaaakie poważne źródła...
  Ale prawda jest nieco inna, w Chinach korporacje nie zabiły medycyny naturalnej, tam rzadko ludzie trafiają do lekarzy, tylko w wypadkach nagłych. Najwięcej patologii występuje na styku państwowej "Opieki zdrowotnej" i korporacji farmaceutycznych. Urzędnik za małe "Co nieco" gotów przychylić takim nieba, efekty widzimy po umieralności Polaków.
  Taki mały przykład:
  https://newspunch.com/bill-gates-stopped-trump-investigating-vaccines/
 • @rysio 10:18:23
  Powinien Pan dokończyć to pierwsze zdanie, ponieważ nie wiem o co w nim chodziło.

  Ze zwolennikami medycyny naturalnej na wszelkie choroby, a przy tym antyszczepionkowcami, nie dyskutuje, ponieważ życie jest za krótkie i szkoda mi na to czasu.

  Dodam jeszcze, że Chińczycy, którzy uciekają ze wsi do miast aby ratować swoje życie określani są "nowotworowymi uchodźcami" (cancer refugees).

  Medical daily podało, że w 2015 roku w Chinach zdiagnozowano 4.2 miliona przypadków raka z przerzutami. W tym samym roku 2.8 miliona Chińczyków zmarło na raka, co daje 7500 śmierci na raka dziennie. Głównym powodem epidemii rakowej w Chinach jest zatrute środowisko.

  Według Foreign Policy News na rok 2020 Chiny przewidują 600,000 zgonów tylko i wyłącznie z powodu raka płuc.

  https://www.medicaldaily.com/china-cancer-statistics-today-371444

  https://foreignpolicynews.org/2016/11/30/chinas-lung-cancer-epidemic-global-problem/
 • @AgnieszkaS 18:13:24
  Szanowna, "Ze zwolennikami medycyny naturalnej na wszelkie choroby, a przy tym antyszczepionkowcami, nie dyskutuje, ponieważ życie jest za krótkie i szkoda mi na to czasu. " A szkoda, byłoby dłuższe, gdyby tak zgłębić temat. "Według Foreign Policy News na rok 2020 Chiny przewidują 600,000 zgonów tylko i wyłącznie z powodu raka płuc."
  A co wspólnego ma polityka 1-go dziecka i wirus sv40?
  Z relacji znajomych wynika, że co bardziej świadomy Chińczyk spieprza na wieś, jak go tylko stać. Proszę też przemyśleć, medycyna naturalna ma tysiące lat, była nastawiona na uzdrowienie człowieka, medycyna rokefelerowska ma jeden cel, zysk na chorobach.
  https://marcusqigong.pl/tradycyjna-medycyna-chinska-uznana-przez-who-za-metode-leczenia/
  To oczywiście nie wyklucza zastosowania "N owoczesnych" technik w przypadkach nagłych, kogoś potrąconego przez samochód nie da się "Naprawić" ziołami. Chociaż nie do końca:
  https://www.wprost.pl/zycie/14327/Trepanacja-czaszki-6-tys-lat-temu.html
  Tłumaczę pytanie:"Powinien Pan dokończyć to pierwsze zdanie, ponieważ nie wiem o co w nim chodziło."
  A pierwsze zdanie brzmiało tak:"Jak się cytuje taaaakie poważne źródła..(nytimes)" Teraz cytowałem np. wprost. Poważne źródło... Czy fake news? No właśnie.
  Zanim zostałem antyszczepionkowcem, poświęciłem łącznie kilka miesięcy życia na analizę artykułów, książek, czasopism i to w wydaniu przed e-bookowych, musiałem się tam udać fizycznie i przeczytać. Dopiero to prostuje włosy na głowie...
  Ale Szanownej życzę wszystkiego dobrego, zdrówka i wszelkiej pomyślności. Pozdrawiam serdecznie.
 • W pełni sie z tym zgadzam...
  Czytałem gdzieś (juz nie pamietam gdzie), Że nasza kiedyś (za PRL-u) wzorcowa służba zdrowia, została w sensie modelu, przejęta z dużym powodzeniem przez Anglików.

  Zaś co do pana wtrętów do Kościoła, to w pełni się z panem zgadzam, że Kościół zamiast politykować, powinien tą energię i czas przeznaczyć na modlitwę, inicjowanie modlitw i krucjat modlitewnych o nawrócenie grzeszników i... rozprawienie się w końcu z tymi modernizmami, ekumenizmami, neokatechumenatami itd, itp...

  Gdyby np po II wojnie, Prymas Austrii zachęcał Austriaków od powstania zbrojnego zamiast do krucjaty różańcowej, to sowieci opuścili by okupowaną przez siebie Austrię, bez jednego wystrzału, czy krwawo rozprawili by się z Austriakami?
  Nie ulega wątpliwości, że tylko i wyłącznie mądrości ówczesnego Prymasa Austrii (bo z dzisiejszym to juz nie wiadomo jak jest) Austriacy zawdzięczają to, że nie muszą świętować np wiedeńskiego września, pażdziernika, czy sierpnia.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031