Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
819 postów 7499 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Zawiadomienie prokuratury o przestępstwie M.Morawieckiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Morawiecki podpisał dokument Rady Europejskiej, czyli zgodę na stosowanie "mechanizmu praworządności" w zamian za pieniądze z UE.


____________________________

Łódź, dnia 18 listopada 2020 r.

Paweł Ziemiński,

Przewodniczący Partii Polska Patriotyczna

EwP 296

Adres: ………………………………………

Prokuratura Okręgowa w Warszawie

Chocimska 28 00-791 Warszawa

do bezpośredniej wiadomości: Zbigniew Ziobro

Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny

 

Zawiadomienie

o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Niniejszym składam zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, tj. czynu z art. 231 § 1 kodeksu karnego przez Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów, a w konsekwencji także popełnienia przestępstwa z art. 129 kodeksu karnego.

 

Uzasadnienie

W dniach 17-21 lipca odbył się w Brukseli szczyt Rady Europejskiej, na którym ustalono, że wartość całego budżetu UE na lata 2021-2027 wyniesie ponad 1 bln 74 mld euro z czego wstępnie przyznano Polsce 139 mld euro bezzwrotnych dotacji (oraz 34 mld w ramach pożyczki, ”tymczasowego narzędzia wzmacniającego” – Funduszu Odbudowy).

Stronę polską na ww. szczycie reprezentował Pan Mateusz Morawiecki. Przed tym wydarzeniem Rada Ministrów w konsultacjach międzyresortowych ustaliła taktykę negocjacyjną, co znalazło odzwierciedlenie w licznych poufnych rządowych dokumentach w tym stenogramach z posiedzeń rządu. Należy zakładać, że Rada Ministrów podjęła w tej sprawie uchwałę. Uchwała ta określała taktykę negocjacji, warunki brzegowe co zobowiązywało Pana Mateusza Morawieckiego do przestrzegania postanowień ustalonych przez Radę Ministrów. Ze względu na tajny status ww. uchwały oraz poufność ww. dokumentów zgłaszający nie załącza ich do pisma.

Jednym z kluczowych postanowień Rady Ministrów było zobowiązanie do skorzystania z prawa weta w przypadku próby powiązania przez UE przyznawania środków z budżetu UE z tzw. mechanizmem praworządności. Pan Mateusz Morawiecki reprezentując Rzeczpospolitą, nie skorzystał z prawa weta pomimo, że Unia jednoznacznie powiązała wypłatę środków z rzeczonym mechanizmem co znalazło odzwierciedlenie w 22 i 23 konkluzji szczytu Rady Europejskiej. Pan Mateusz Morawiecki podpisał dokument końcowy szczytu Rady EuropejskiejSpecial meeting of the European Council (17,18,19,20 and 21.July 2020) -Conclusions (EUCO 10/20,CO EUR8 CONCL 4).

Stanowi to przekroczenie uprawnień nadanych Panu Mateuszowi Morawieckiemu przez Radę Ministrów.

Podkreślić należy, że zgodnie z art. 146 ust. 1 Konstytucji RP politykę zagraniczną sprawuje Rada Ministrów (jako całość), a także, zgodnie z ust. 4 pkt 9 przywołanego przepisu sprawuje ogólne kierownictwo w dziedzinie stosunków z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi. Tak więc naruszenie postanowień Rady wypełnia również znamiona deliktu konstytucyjnego.

Wszelką korespondencję w sprawie proszę przesyłać na podany adres korespondencyjny.

Paweł Ziemiński

 

Załączniki:

 1. https://www.gov.pl/web/ue/nadzwyczajny-szczyt-rady-europejskiej
 2. https://www.youtube.com/watch?v=F3MtUSuPn5c&feature=emb_logo
 3. https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/sukces-na-szczycie-rady-europejskiejwynegocjowalismy-ponad-750-mld-zl-z.html

 

KOMENTARZE

 • Ciekawe
  Czy ktokolwiek na to pusmo zareaguje?
  Czy pies z kulawą nogą to oleje?
 • ------------ Dziękuję .
  ----- Zaprogramowani jesteśmy na !? ( po co ?! i tak tego nikt nie czyta ) przyzwyczaili się , że nikt ich nie sprawdza , ba ! w razie czego NIE MA NAWET DOWODÓW !! na przestępstwo ( że wiedzieli ! ).
 • zawiadomienie
  Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie byłoby słusznie kopię pisma przesłać premierowi Morawieckiemu i doszedłem do wniosku, że Nie.
  To rola prokuratury, natomiast kopię można by przesłać do niektórych niezależnych mediów internetowych, może także niektórych partii, mam na myśli SLD, PSL, Konfederację. Ale to już wyłącznie według uznania autora zawiadomienia.
  Że prokuratura zignoruje?
  Nic nie trwa wiecznie, czasy się zmieniają, może przyjść czas rozliczeń.
 • @zbig71 15:12:36
  Pewnie nic, ale to przestępstwo. Niejedyne, które PiSdzielce uczynili
 • @Wican 16:43:18
  Wam, lewaki, komuchy i liberały już się we łbach poprzewracało z nienawiści do Polski, kraju w którym żyjecie i jesteście sterowani przez zagraniczne, wrogie Polsce ośrodki z Sorosem na czele!!! Oni chcą skolonizować kraje Europy środkowej i wschodniej, aby mieć pod kontrolą niepokorne narody!!! Ale to się nie uda, bo Polska przetrwała wiele i przypomnę fakty: w obu wojnach zamordowano ok 80 mil. ludzi, potem było 50 lat sowieckiej okupacji, i 25 lat walki o niepodległą Polskę !!!Przez ostatnie 5 lat prawica walczy o podmiotowość naszego kraju i o to, abyśmy sami decydowali o sobie a nie byli indokrynowani i urabiani przez pedałów, lesbijki , kombinatorów i złodziei oraz wszelkiej maści zdrajców!!! Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to znaczy , że ma swój kraj w dupie, albo pomieniał się na łby!!!
 • @zibi 17:00:05
  //Wam, lewaki, komuchy i liberały już się we łbach poprzewracało z nienawiści do Polski//

  Wy PIS-owskie skunksy to jeszcze nie "Polska".
  I co chcesz kaleko od fundacji Sorosa? wszak twój idol Kaczelnik sprzyja im a nawet współpracuje.Kto i z czyjego polecenia na kijowskim majdanie,spod pachy Kliczko dar ryja Slava Ukrainie,Herojam Slava ? Żałosny pajac.
  Ten kto nie symuluje a faktycznie ma negatywny stosunek do fundacji Sorosa ten się jej z kraju pozbywa tak jak Wiktor Orban.Ale też premiera Orbana nigdy nie widać na żadnym majdanie.Ani w Kijowie ani w Mińsku.Siedzi na dupie w Budapeszcie i pilnuje własnych spraw.
 • @ikulalibal 17:21:45
  Obawiam się, że nie zrozumie. Poza skunksami oczywiście;;;;))))
 • @zibi 17:00:05
  Masz racje im sie poprzewracało we łbach z nienawiści totalnie
  Na co oni licza?
  Na wybory?
  Idioci
 • @ninanonimowa 15:52:51
  Czyta, czyta, gdyż to obowiązek służbowy. Natomiast są konsekwencje prawne " nieczytania". Jak mówi przysłowie" " ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka". Ciekawe, jak wiele energii niektórzy " obywatele Polski" wkładają w uzasadnianie bezczynności ?!
 • @Jozio z Londynu 19:44:02
  Autopromocja to potęga propagandy prawda ?. https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk Salut :)))))
 • Czyżby Polakatolicy, często wielbiciele PiS-dzielców, darzyli zaufaniem premiera - brata Mojżesza -?
  .
  Na to wskazują stawiane 1*

  Czyli głupota nie ma granic.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031