Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
819 postów 7499 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

NBP i bracia Mojżesza dla III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto zarabia na terroryzmie światowej pandemii ?

 

 

 

 

Wartość wszystkich papierowych pieniędzy w obiegu zwiększyła się w jeden rok o 66 mld zł – tak wynika z raportu NBP*

 

 

To dość zaskakująca informacja, ponieważ w tym samym czasie produkcja i usługi mocno się skurczyły – ! – ? Tylko NBP zwiększa swoją wydajność produkując pieniądz. Ale czy dzięki temu czujemy się bogatsi? Raczej nie – na pewno nie, więc w czym tkwi sęk?

Dodruk pieniądza nie byłby jeszcze taki zły, gdyby nie kryminalne zapisy w Konstytucji RP, art. 220. i art. 227, które można streścić do postaci:

W Polsce wyłączne prawo emisji pieniądza i realizacji polityki pieniężnej ma NBP  – oznacza to także, że rząd jest praktycznie wyłączony z realizacji polityki gospodarczej kraju.

Emisja pieniądza – polega na wprowadzaniu do obiegu pieniądza gotówkowego, a także na zasilaniu banków w fundusze poprzez np. operacje otwartego rynku.

Operacje otwartego rynku – jeden z instrumentów polityki pieniężnej banku centralnego służący regulowaniu wielkości pieniądza w obiegu. Operacje otwartego rynku polegają na zakupie (w IIIŻydo-RP/Polin stosuje się głównie „zakup”) lub sprzedaży papierów wartościowych oraz bonów pieniężnych emitowanych na własny rachunek przez bank centralny. Poprzez ich sprzedawanie i kupowanie bank centralny wpływa na płynność i zdolności emisyjne banków komercyjnych.

A teraz wyjaśnijmy sobie ten tajemniczy „zakup” i termin „bank komercyjny”. Otóż w rzeczywistości jest to przekazanie pieniędzy emitowanych przez NBP do tzw. banków komercyjnych, czyli do prywatnych banków światowej finansowej mafii, które przekazują je w formie kredytów wszystkim podmiotom gospodarczym – w tym także agendom rządowym IIIRP (np. wspierającym firmy w ramach fałszywej „pandemii”, itp., itd.).
Komercyjne banki jako pośrednicy zarabiają na czysto i bez ryzyka (oprocentowanie kredytów, marże) – to jest finansowy samograj dla żydowskich banków.
Identyczne zasady panują na całym Zachodzie.
Oczywiście traci na tym społeczeństwo, bo to ono jest okradane z wytworów swojej pracy.

Ponieważ tak funkcjonujący system finansowy świata Zachodu oraz państw od tego Zachodu zależnych uległ załamaniu, żydowsko-anglosaska światowa mafia finansowa zarządziła i wprowadziła światowy covidowy terroryzm. I tej mafii wysługują się wszystkie bandyckie żydowskie reżimy, także ten w IIIŻydo-RP/Polin.

I teraz w kontekście tego, co sobie powiedzieliśmy powyżej wysłuchajmy wystąpienia prezesa NBP – czy rzeczywiście jest ono podyktowane troską o dostępność gotówki dla Polaków terroryzowanych przez kowidowych zbirów?

Wystąpienie prezesa NBP

https://www.youtube.com/watch?v=7mLlgGlhJV4&feature=emb_logo

 

 

 A skoro mówimy już o pieniądzach, wypada dodać słowo na temat veta brata Mojżesza w UE w kwestii „pieniądze za praworządność”. Otóż pozorowane veto brata Mojżesza, M.Morawieckiego, nie ma nic wspólnego z utrzymaniem jakichkolwiek pozorów niezależności IIIŻydo-RP/Polin względem UE. Ten brat Mojżesza realizuje przede wszystkim interesy żydostwa anglosaskiego (USA, Wlk.Brytania), które nie wyrażają zgody na zwiększanie niezależności UE – czytaj: nie wyrażają zgody na zwiększenie niezależności Żydostwa europejskiego -, względem USA i Wlk.Brytanii.

Ponieważ polskie społeczeństwo jest przywiązane do religii mojżeszowej – dla oponentów takiego stwierdzenia niech będzie, że do religii abrahamowej -, zakończmy tedy wątkiem religijnym. Otóż powszechne żydo-media doniosły kilka dni temu, że w związku z konsekwencjami walki z pandemią przedsiębiorcy, którzy spóźnili się z miesięczną daniną, pardon, z miesięcznym rozliczeniem z fiskusem, mogą wystąpić o prolongatę terminu pod warunkiem, iż wyrażą czynny żal z powodu swej nieroztropności – a więc nawet nie szczery żal jak w przypadku grzechu, tylko winni się przeczołgać przed Mammonem. Widać bóg Mammon wyżej stać musi od Jahwe, a fiskus IIIRP obsługuje przecież wielbiących Mammona, dla których nasze podatki to ich należne procenty od kredytów.

Dariusz Kosiur

___________

KOMENTARZE

 • .
  "W Polsce wyłączne prawo emisji pieniądza i realizacji polityki pieniężnej ma NBP – oznacza to także, że rząd jest praktycznie wyłączony z realizacji polityki gospodarczej kraju."

  To chyba Autor jest wyjątkowo niedoinformowany.
  Dzięki pandemii rząd zrealizował prosty sposób emisji pieniędzy dzięki państwowym instytucjom BGK i PFG, które są zasilane przez NBP.

  https://obligacje.pl/pl/a/nbp-skupil-obligacje-za-5-1-mld-zl
 • @programista 12:03:37
  Jeśli obywatel "programista" uzupełni swoją wiedzę n/t jak funkcjonują BGK i PFG oraz komu (czyjemu kapitałowi) faktycznie przysparzają korzyści, to dopiero będziemy mogli sobie pogawędzić.
  Jak dotychczas wiedza obywatela "programisty" kształtowana na podstawie nazw i tytułów instytucji oraz ich różnych programów finansowych czyni tę wiedzę fałszywą i bezużyteczną.
 • @Rzeczpospolita 13:13:39
  Napisał Pan:
  "oznacza to także, że rząd jest praktycznie wyłączony"

  a ja pokazałem że jest to nieprawdą, gdyż rząd poprzez powołane instytucje BGK i PFR (Polski Fundusz Rozwoju) dokonuje emisji pieniędzy z NBP.

  Komu przypadają korzyści z tej emisji to sprawa odrębna.
 • @programista 13:18:37
  "rząd poprzez powołane instytucje BGK i PFR (Polski Fundusz Rozwoju) dokonuje emisji pieniędzy z NBP"

  To jest stwierdzenie fałszywe. Emitentem pieniądza w IIIRP jest NBP.

  Przecież to "bank centralny skupił obligacje o wartości 5,14 mld zł, w tym 0,77 mld zł papierów skarbowych oraz 4,37 mld zł gwarantowanego przez skarb państwa długu Banku Gospodarstwa Krajowego (4,22 mld zł) oraz Polskiego Funduszu Rozwoju (150 mln zł)" - https://obligacje.pl/pl/a/nbp-skupil-obligacje-za-5-1-mld-zl
 • @Rzeczpospolita 13:44:42
  NBP jest obecnie tylko bezwolną "drukarką", dostarcza rządowi poprzez BGK i PFR pieniądze do emisji.

  Czyżby Pan się nie orientował, że obecnie w Polsce prawo i konstytucja jest tylko nic nie znaczącym papierem?
 • @programista 14:02:33
  "obecnie w Polsce prawo i konstytucja jest tylko nic nie znaczącym papierem?"

  Jest to daleko idące uogólnienie, choć nie pozbawione racji.

  Nie mniej art. 220 i art. 227 Konstytucji RP są najważniejszymi zapisami w systemie żydowskiego kapitalizmu i muszą być bezwzględnie przestrzegane.
  Podobne rozwiązania konstytucyjne lub prawne funkcjonują w każdym państwie Zachodu. Jakakolwiek próba przeciwstawienia się tym zapisom może być karana fizyczną eliminacją polityków. Patrz np.: Alfred Herrhausen, Detlev Karsten Rohwedder - prezesi Deutsche Bank likwidowani jeden po drugim w 1989 i 1991.
 • @Rzeczpospolita 14:24:47
  "Nie mniej art. 220 i art. 227 Konstytucji RP są najważniejszymi zapisami w systemie żydowskiego kapitalizmu i muszą być bezwzględnie przestrzegane."

  No i są przestrzegane, bo dotyczą budżetu państwa.
  A emisję robi się poza budżetem.
  Także przepis w Konstytucji pozostaje niezłamany, ale nic nie znaczy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031