Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
819 postów 7499 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Barbórka. Kościół górnikom.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Abp W.Skworc: likwidacja trwale nierentownych kopalń jest ekonomicznie palącą koniecznością

Abp W.Skworc w niedzielnej homilii do górników: „Trzeba odwagi i kół ratunkowych, solidarnej tarczy, sprawiedliwości i miłości społecznej, aby szybko, bo w perspektywie dwóch dekad, rozwiązać nabrzmiałe problemy górniczej branży, której los jest przesądzony, tym bardziej że likwidacja trwale nierentownych kopalń jest ekonomicznie palącą koniecznością."

„Długi proces uprzemysłowienia Górnego Śląska przemysłem hutniczym i górniczym przechodzi w proces restrukturyzacji i transformacji. Została nakreślona ”mapa drogowa” realizacji tego procesu, uzgadniana na linii Warszawa–Bruksela, dopowiedziana lokalnym porozumieniem, ustalającym datę graniczną na rok 2049.”https://www.pb.pl/metropolita-katowicki-likwidacja-trwale-nierentowanych-kopaln-koniecznoscia-1101769

Jak widać żydo-katolicki Kościół stoi po tej samej stronie, co syjonistyczni globaliści i ich organizacje oraz żydowskie reżimy państw Zachodu, w tym także żydowski reżim IIIRP, które w ramach walki  z ociepleniem klimatu, w imię ochrony naturalnego środowiska człowieka – ale już nie koniecznie w imię dobra tegoż człowieka -, likwidują bezpieczeństwo energetyczne oraz wszelką produkcję państw Zachodu, a szczególnie w krajach słowiańskich. Ta polityczna postawa Kościoła znajduje potwierdzenie w niedawnej encyklice „Laudato si„.

 

Nie wiem na ile abp W.Skworc jest ekonomicznym idiotą, a na ile antypolską, wspierającą syjonistyczny globalizm kreaturą, ale jego stwierdzenie o „trwale nierentownych kopalniach” jest zwykłą polityczną hucpą.

_______________

Tekst z 2008r. – za: http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=21485

Prawda o górnictwie jest następująca. Wielu tzw. „polskich ekspertów” uważa, że państwowe górnictwo węgla to nieopłacalna dziedzina naszej gospodarki, ponieważ budżet RP ostatnimi laty musiał ją dofinansować 40 mld zł pochodzącymi z zagranicznych kredytów. (Nie dość, że likwidowano miejsca pracy, zysk z produkcji i eksportu, to jeszcze obciążano gospodarkę, czyli obywateli kredytami.) Otóż, 40 mld zł to koszt likwidacji 23 kopalń (nigdzie w Europie nie stosowano niszczącego zalewania kopalń, u nas zalewano je łącznie z wyposażeniem), koszt odpraw dla zwalnianych górników (ok. 100 tys. straciło pracę) oraz dopłat do kilkakrotnie (nawet 8-krotnie) niższej ceny węgla sprzedawanego przez kopalnie od ceny rynkowej.

Cenę węgla dla kopalń ustaliło na początku lat 90-tych Min. Finansów (tu znów pojawia się nazwisko niejakiego Leszeka B., min. Finasów, później prezesa NBP) i na bramie kopalni cena ta wynosiła od 120 do 190 zł za tonę. Na rynku (skupie) cena waha się natomiast od 700 do 1000 zł, więc dopłata do tony węgla jest w istocie prezentem dla firm pośredniczących w jego sprzedaży. Ministerstwo Finansów wprowadziło jednocześnie oprócz sztywnych cen za węgiel następujące podatki dla kopalń: eksportowy, ekologiczny, dywidendę (od posiadanego przez kopalnię majątku), popiwek (podatek od wzrostu płac) i oczywiście podatek dochodowy (dotyczy prawie wszystkich podmiotów gospodarczych).

Kopalnie obciążone kredytem bankowym, które na początku lat 1990-tych nie wyrażały zgody na prywatyzację obciążono zwielokrotnionymi karnymi odsetkami bankowymi (pozostałe przedsiębiorstwa państwowe również). Mimo, iż MF wprowadziło dodatkowe opodatkowanie kopalń, górnictwo w 2005 r. odnotowało zyski. Poza tym, w dobie kryzysu paliwowego rośnie koniunktura na węgiel. (…)

Niezależnie od powyższego trzeba stanowczo stwierdzić, że utrzymywanie deficytowej gałęzi gospodarki (przedsiębiorstwa), dającej produkcję, jest na pewno opłacalne do momentu, w którym następuje zrównanie wielkości pokrycia jej deficytu z wartością takiej samej produkcji, którą musielibyśmy kupić za granicą. Środki finansowe zostają w kraju i dzięki temu nie zwiększamy bezrobocia i utrzymujemy wyższy popyt w gospodarce (…).

Poza tym istnieje coś takiego, jak koszty społeczne, które powinny być czynnikiem decydującym w utrzymywaniu nawet całkowicie deficytowej produkcji w dobrze zorganizowanym państwie, jeśli oczywiście będzie to państwo narodowe z narodowym rządem, a nie z żydowskim, jak w Polsce. Nawet na tym prostym przykładzie widać zbrodniczy mechanizm niszczenia kraju przez antypolski element rządzący.”

D.Kosiur 

polecam: Energetyczny rozbior i kolonizacja Polski – Prof. Włodzimierz Bojarski – http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=17656

___________________

Żydo-katolickiemu Kościołowi, który w średniowieczu sam prowadził domy publiczne, z pewnością i dzisiaj nie przeszkadza, że żydowski reżim IIIRP doprowadził do sytuacji, iż żony i córki górników utrzymują rodziny z uprawiania prostytucji – na Śląsku jest to problem społeczny ! Sam św. JPII w encyklice „Centesimus annus” głosił wszak pochwałę „wolnego rynku”, który z lepszym skutkiem zastąpić może kosztowne, zbiurokratyzowane, państwo socjalne.

Dla górników nie ma znaczenia, czy rządzi banda PO-paprańców, czy PiS-dzielców, likwidacja górnictwa, a więc energetycznego bezpieczeństwa kraju na bazie własnych surowców, jest nakazana przez syjonistyczną globalną mafię, a  żydowski reżim realizuje jej wytyczne.

Kilka lat temu jeden z najpopularniejszych dziennikarzy, Kamil Durczok – Ślązak, przeprowadził wywiad z premier E.Kopacz (PO) na temat górnictwa, obnażając kłamstwa jej i jej rządu. Ten wywiad zniknął z YT, ale prawdopodobnie właśnie on przyczynił się do zniszczenia K.Durczoka jako dziennikarza, który ośmielił się poddać totalnej krytyce politykę żydowskiego reżimu w górnictwie. Maleńki fragment tego wywiadu znajduje się tu:

Kompilacja polityczna Kopacz Durczok wywiad

https://www.youtube.com/watch?v=0E8ivUXNxO0&feature=emb_logo

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy porozumiał się z żydowskim reżimem IIIRP
  .
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2020/12/eiwrzn2x0aamr7j.jpg

  Podpisaniem porozumienia zakończyły się w Katowicach rozmowy ze stroną społeczną dotyczące transformacji i przyszłości branży górniczej w Polsce. - 25 września 2020

  https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/porozumienie-w-sprawie-transformacji-i-przyszlosci-gornictwa-podpisane

  https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1309440727634583552/photo/1
 • Wystarczyłoby pamiętać
  Kto jeszcze pamięta, jak A. Duda walcząc o prezydenturę zdecydowanie opowiadał się za zachowaniem polskiego górnictwa węglowego? Podobne deklaracje składali wyborcom posłowie PiS. Nie wiem, co mówł M. Morawiecki, bo nie mam zwyczaju słuchać tych wyborczych bajdurzeń, ale podejrzewam, że też obiecywał ratowanie polskiego przemysłu i górnictwa. Gdyby wyborcy słuchali i pamiętali, to dzisiaj by ich szlag trafił. Niestety, mają kurzą pamięć.

  Kto dziś jeszcze pamięta tę histerię wokół rzekomego zamachu smoleńskiego, te miesięcznice, ten podział narodu, wzajemną wrogośćm, emocje rozżażone do czerwoności. A miało być, że zacytuję J. Kaczyńskiego, "My dojdziemy do prawdy!"
 • Pytanie
  Czy jest prawdą, że kościół ochoczo wspierał podczas wyborów prezydenckich jednego z kandydatów, który mamił górników, że polski węgiel da nam niezależność energetyczną na kolejne 200 lat. Teraz hierarcha głosi co innego. O co „kaman”?
 • Skworc
  Czy to ten od ukrywania księży pedofili?

  https://www.facebook.com/100023816647467/posts/798775097593038/?d=n
 • Żydowski reżim nie wspiera deficytowego górnictwa w IIIRP, wspiera górnictwo zagraniczne
  .
  https://i.postimg.cc/9X8TX9G4/Capture.png

  Wspieranie deficytowego górnictwa w IIIRP jest nie chrześcijańskie.
 • Premier Tusk bawi się na Barbórce w Suszcu - 04.12.2013
  https://www.youtube.com/watch?v=D7Wi2TAFUAQ&feature=emb_logo
 • Żydo-katolicki Kościół za unijną integracją
  .
  Prymas H.Muszyński:

  „Brak ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, w moim przekonaniu, byłby dużą szkodą dla Polski” –

  https://ekai.pl/abp-muszynski-brak-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego-bylby-szkoda-dla-polski/
 • Co ze zgazowaniem węgla?
  Już w czasie studiów, 50 lat temu, uczyłem się o podziemnym zgazowaniu węgla. I tak od 50 lat słyszę i czytam ciągle to samo, bez efektów. Polska posiada ogromne zasoby złóż węgla. Niektóre trudne do eksloatacji. Podziemne zgazowanie pozwoliłoby na wykorzystaie niskich pokładów.
 • Rzeczpospolita
  Kliknij w Google. 3,6 miliarda strat po III kwartałach. Twoje dzieci i wnuki będą jeszcze dopłacać. W 2019 r. było to 809 ton na osobę, rok wcześniej 829 ton, a w roku 2017 - 849 ton. Mimo utrzymania zysku na sprzedaży, producenci węgla zamknęli 2019 rok stratą netto w wysokości 1 mld 87 mln zł, wobec 928,3 mln zł zysku rok wcześniej oraz niespełna 2,9 mld zł zysku w roku 2017..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031