Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
819 postów 7499 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Pozornie niekoszerne elukubracje blogera MacGregora

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

prowadzą go jednak do koszernych wniosków szowinistycznego ducha syjonizmu sławiących.

Rabin (nauczyciel) Jezus naucza w synagodze

 

 

 

 Ten duch ukryty jest w judaizmie. Jednak z niego wszak wyrodziło się chrześcijaństwo pielęgnujące wybraństwo Izraelitów, a wszczepione, także przy pomocy siekiery, w nasz lud słowiański dokonało i dokonuje nadal umysłowej autodestrukcji, co doskonale widać na przykładzie blogera MacGregora.

 

W zasadzie  nic mi do tego, jakie niedorzeczne hagady stanowią dla blogera MacGregora świętość wiary.  Kto jakie bajki lubi to jego prywatna sprawa, sam sobie świadectwo tym wystawia.  I ponoć o gustach się nie dyskutuje,więc tylko ze smutkiem skonstatować wypada, że jedni, a jest ich  zdecydowana większość, kochają disco polo, a niewielu tylko słucha Bacha.  Problem w tym, że wielbiciele disco polo poza prostym rytmem, co najwyżej ośmioma dźwiękami gamy i prostackim tekstem nie są w stanie nie tylko docenić, ale nawet odsłuchać poważniejszej muzyki, do intelektu, ale i subtelności uczuć się odwołującej.

Jeśli jednak wielbiciel „religijnego disco polo”, bloger MacGregor,  zamieszcza swoje pozornie niekoszerne  elukubracje w rodzaju:

 

 

nie po drodze mu z jehowitami, góralami z góry Synaj(...), czy  wiernymi Polsce syjonistyczne  pseudo-zadrugistami, których jedynym planem dla Polski jest usunięcie niszczącego Polskę od tysięcy lat raka katolicyzmu – słowem banda zidologizowanych durniów”

"problemem nie jest wyssany z brudnego palca monotematycznego pana DK „żydo-katolicyzm”, ale przede wszystkim nienawidząca Polski i polskości do szpiku kości ŻYDO-KOMUNA." 

 

filozof lamarkistowski, pierdolący swoje antyreligijne androny na intelektualnym poziomie pani Środziny, co jakiś czas podający datę według nowej rachuby czasu, czyli od wielkiej bolszewickiej rewolucji – jak widać sto milionów ofiar bolszewizmu na świecie to wciąż za mało (wiadomo, inkwizycja samych kobiet spaliła na stosie pierdylion razy więcej)”

 

 - https://macgregor.neon24.pl/post/159254,niekoszerne-zrazy-w-czasie-zarazy

 


to winien przynajmniej znać kilka faktów – faktów  z  najnowszej  historii jego umiłowanego Kościoła  o bliskiej współpracy  z  V żydowską  kolumną  w PRL, czyli  według  blogera  MacGregora z  ŻYDO-KOMUNĄ.

1.Wiadomość o powstaniu KOR z wielkim uznaniem przyjął kard. Stefan Wyszyński.
29 września napisał do Jana Józefa Lipskiego:  „Dziękuję całym sercem za list z Apelem do Społeczeństwa i Władz."

List prymasa do J.J.Lipskiego (str.225 w treści linku) – Kardynał Stefan Wyszyński i opozycja demokr – cejsh
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:eyuNUTMtyd0J:cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-8aedf046-070a-4b83-854e-4a6fe48a777d/c/215-236.pdf+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera

2.  Żydowskie bojówki KOR-u od 1976r. manifestują przeciw PRL w kościołach uzyskując ochronę kościelnej hierarchii. Stworzona przez V żydowską kolumnę „Solidarność” uzyskuje wsparcie Kościoła.
https://tygodnik.tvp.pl/44532466/tydzien-solidarnego-glodowania

 3.Kulisy wyboru Wyszyńskiego na prymasa Polski - autor K.Zagozda (katolik)
https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/151341,kosciol-trampolina-dla-syjonizmu-w-polsce

https://www.youtube.com/watch?v=8lR0hhvrIXs

 

 4. 2008r. prymas H.Muszyński:

Brak ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, w moim przekonaniu, byłby dużą szkodą dla Polski” –https://ekai.pl/abp-muszynski-brak-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego-bylby-szkoda-dla-polski/

 

 5. Abp W.Skworc w niedzielnej homilii do górników:

"likwidacja trwale nierentownych kopalń jest ekonomicznie palącą koniecznością." -

https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/159172,barborka-kosciol-gornikom

 

 

Jeśli bloger MacGregor czuje niedosyt przykładów szczególnego umiłowania Polski i Polaków przez funkcjonariuszy żydo-katolickiego Kościoła chętnie przytoczę kolejne dowody tej ponad tysiącletniej już miłości.

 

 O pedofilach w sutannach pisał nie będę.

01.11.2020 Krakow Napis " Dom szatana" ustawiony przed krakowską kurią jako protest przeciwko bezczelnosci , bezwstydnosci i bezkarnosci polskich biskupow .
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • autor
  "Ten duch ukryty jest w judaizmie. Jednak z niego wszak wyrodziło się chrześcijaństwo pielęgnujące wybraństwo Izraelitów"

  To przekonanie macie z McGregorem wspólne i to jest ten duch judaizmu, który obaj hołubicie i kultywujecie. Nic się nie różnicie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:28:15
  Czy to ja opowiadam się za koronowaniem Jezusa na króla Polski, czy szanowny Autor "Cywilizacji Polskiej" -?
 • @Rzeczpospolita 21:34:46
  Otóż to...
 • "...a niewielu tylko słucha Bacha."
  ------------
  Właśnie! Ogólnie zgoda z Autorem - ale ta zgoda nie świadczy o tym, żeby fakt zagnieżdżenia się Szatana w Kościele - skutkował odrzuceniem Jezusa Chrystusa jako Boga. Kościół - to przede wszystkim ludzie - więc to diablisko zagnieździło się także w ludzkich sercach.
  Wniosek?
  Z kościoła i własnych serc należy wykurzyć diablisko a nie wykurzać z tegoż Kościoła - Jezusa Chrystusa.
  Kto powyższego nie rozumie - tego będzie też męczyć muzyka Bacha.
 • @Rzeczpospolita 21:34:46
  Chrystus odrzucał judaizm i wskazywał, ze jest on oparty na fałszywych założeniach.
  Zatem - Jego nauka nie wynika z judaizmu.

  Pan dalej tak ograniczony w myśleniu?

  Nie Żydzi są wrogami polskości, a judaizm, no i katolicyzm utożsamił się doktrynalnie z judaizmem.
  Dlatego Chrystus - Król Polski może być symbolem i przykładem (bo taka jest rola króla w Polsce) zwalczania judaizmu i w takim samym stopniu katolicyzmu.
 • Odnośnie tekstu "McGregora" //(Mdłe) ZRAZY w dniach (prawdziwej?) ZARAZY/
  Otóż "McGregor" stwierdza:

  //za chińskiego boga nie wiem, co to jest ten muchotłuk – myślałem wpierw, że to lep na muchy, ale może chodzi o perwersyjną zabawkę//

  Informuję zatem rzeczonego neonowego "muchotłuka", ze Chińczyki nie znają jakiegoś "pozaświatowego boga", nawet w obecnie wydawanych w Chinach Ludowych podręcznikach dla młodzieży, to pojęcie jest - jako DLA MŁODEGO ROZUMU ZGUBNE - eliminowane.

  A liczne na neonie24 anty żydo-komunistyczne "muchotłuki" (b. obrazowe pojęcie), snobizujące sie na NIC(ki) zaczerpnięte z języka Szekspira (patrz Anthony, patrz Brian, patrz McGregor), kojarzą mi się z anglosaskimi, poznawanymi przeze mnie w Berkeley, nauczycielami akademickimi, o których HIPOKRYZJI i NIEUCTWIE (patrz Richard Dawkins, patrz Richard Scriven) wyrobiłem sobie opinię, iz są to ŻYDZI BARDZIEJ NIŻ ŻYDZI - co ekstrapolowałem na praktycznie CAŁOŚĆ ELITY ŻYDO-ANGLOSASKIEJ (obecnie już Żydo-Zachodniej, bo i we Francji też dominującej.)
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:32:34
  //Chrystus odrzucał judaizm i wskazywał, ze jest on oparty na fałszywych założeniach.
  Zatem - Jego nauka nie wynika z judaizmu.//

  Ta. jasne...


  "Tych to Dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazanie: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela" (Mt 10, 56).

  zastrzegał: „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela” (Mt 15, 24), a Samarytance przy studni Jakubowej oświadczył, że „zbawienie bierze początek od Żydów” (J 4, 22).

  No i do tego DOGMAT o "Trójcy Św," obowiązujący KAŻDEGO rzymskiego katolika pod rygorem grzechu śmiertelnego!!!
  A kto to tam w jednej osobie tejże trójcy występuje?
  Ano sam pustynny żydowski demon jehova...

  P.S. Jeśli cokolwiek włóczykij-koczownik Joszue odrzucał, to jedynie "błędy i wypaczenia" a nie żydowski skrajnie faszystowski szowinistyczny "eksepcjonalizm" czyli judaizm...
 • @Berkeley72 08:34:11 I jeszcze jedno. Ponoć w "biesach" Dostojewskiego jestcoś o"muchotłukach"
  I w związku z tym określeniem przypomniało mi się, że to przecież
  "ŻYDO(?)KOMUNISTA" W.I. Lenin, doprecyzował to porównanie z popularnym insektami, pisząc całe epistoły o "burżuazyjnych filozofach, ZGNIATACZACH PLUSKIEW".

  Które to, obrazowe określenie, już w mych szkolnych, PRL-owskich czasach, bardzo nam się podobało (choć wtedy nie kojarzyłem jeszcze, co termin "burżuazyjna filozofia" oznacza.)
 • @Kmieć 08:54:24
  ---------------
  ""Tych to Dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazanie: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela" (Mt 10, 56)."
  ---------------
  Wcinam się - nie jestem @Krzysztof J. Wojtas ale:
  Przecież to jest przenicowane dokładnie o 180 stopni.
  Wniosek?
  Właśnie to przenicowanie świadczy o tym, że ci - co to ich ojcem jest diabeł - wiedzieli, że Jezus Chrystus jest tym - za kogo się podaje - chociaż głosili oficjalnie - co innego.
 • @Kmieć 08:54:24
  Czyta taki, pisze, cytuje - i nic nie rozumie. Już lepiej by, jak na kmiecia przystało, coś zaorał.

  Przecież to oczywiste, że Jezus "został posłany" do Izraela - bo to w Izraelu pojawiła się ta schizma - czyli trzeba ją wskazać. Ale błędny jest cały judaizm, a nie jakieś jego przejawy.

  A co do dogmatów.
  No były i takie, że ziemia jest płaska. I co?

  Jedyny argument , który mógłby być rozważany to ta uwaga do Samarytanki.
  Pytanie, kto był świadkiem tej rozmowy?
 • @demonkracja 09:21:11
  Człowieku, jakie przenicowane?. Widzę, że to co jrst nie wygodne dla ciebie, to jest od razu obrócone o 180 stopni. Podaj mi źfódło autentyczne, gdzie nie jest nic przenicowane. Czy te przenicowania to może tylko wymysł twojej biednej chorej główki?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:33:59
  Kmieć rozumie, rozumie.

  Rozumie, tacy jak Wojtas z żydowskiego pustynnego szowinizmu, z ludobójczych bredni rodem z pustyni i wielbłądziego gówna (bo trudno to nazwać baśniami, baśnie mają dobry przekaz), robią POLSKĄ TRADYCJĘ.Z
  Kilka tysięcy kilometrów od Pustyni Negev i okolic.

  Rozumie, że obłudnicy katolicy wbrew swojemu religijnemu nakazowi biorą z żydowskiego Pisma, co im pasuje i jeszcze to "interpretują", czyli jak ich "starsi w wierze obrzezani bracia" TALMUDYZUJĄ.

  Oszukujecie swojego "pana żydowskiego boga" Wojtas, jak rasowy żyd oszukujecie.

  Jedyne co czuję do polskich katolików (innych nie znam) to skrajną pogardę i obżydzenie.

  P.S. Kończę dyskusję na temat żydowskich demonicznych i psychopatologicznych bredni re-ligijnych.
  To jak taplanie się ze świniami w błocie. Nie zamierzam w tym dalej uczestniczyć.
 • @goat 09:55:24
  -------------
  " Podaj mi źfódło autentyczne, gdzie nie jest nic przenicowane. Czy te przenicowania to może tylko wymysł twojej biednej chorej główki?"
  -------------
  @goat - wiecie, rozumiecie - to Wasze, powyższe "źfódło" - trzeba odtworzyć własnym rozumem - ponieważ poruszamy się w sferze niematerialnej. dacie radę - @goat?
  Wniosek?
  Podpowiem z góry, że elementarna logika - nikogo jeszcze nie wyprowadziła na manowce.
 • @Kmieć 09:59:42
  No to kmieciu - jednak nie do orki, a do rozrzucania gnoju się kwalifikujesz.
  To dlatego, że po żydowsku zakłamujesz.

  Ja wskazuję, że polskie tradycje nie wywodzą się z judaizmu, a pochodzą od Arjów, z których wywodzą się Słowianie.
  A taki nic - to na pewno z pustyni"góralskiej".
  Jednak jesteście tak zjudaizowani, że nie da się z wami normalnie dyskutować.
  Zajrzyj Szanowny do obory, ściółkę zmień, może ci jakieś bydlątko tę całą kwestię kopytem, czy rogiem wyjaśni.
 • @demonkracja 10:05:43
  "elementarna logika - nikogo jeszcze nie wyprowadziła na manowce."
  Tylko, że ta logika w stosunku do opowieści o Joszue i reszcie ferajny nie ma nic wspólnego. A pana interpretacje tych opowieści są tylko pana wymysłem
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:08:23
  "Ja wskazuję, że polskie tradycje nie wywodzą się z judaizmu, a pochodzą od Arjów, z których wywodzą się Słowianie"
  To dlaczego pan tak usilnie broni żydowskiej tradycji i przekazów o Joszue?
 • Król Polski ?
  Szanowny Wojtasie. Najlepiej to weź się sam ukoronuj (najlepiej cierniową korną) na króla Polski a nawet samo ukrzyżuj razem z tym Twoim judo-katolicyzmem i głosowaniem na żydo-komunę z PiS.
 • @tańczący z widłami 11:10:15
  Zaczynam dochodzić do wniosku, że wy wszyscy jesteście Żydami ;)

  Bo wzajemnie się o żydowstwo oskarżacie, jak ten Węgier z gejowskiej orgii co tropił pederastów. Tropił, tropił aż wytropił.
 • @goat 10:27:47
  A ta tradycja przez kogo przekazywana?
  Jak przez judaistów - to wroga nam.
  Jak przez ludzi dobrej woli - to dlaczego miałaby być zła?
  Co Pan widzi złego w nauczaniu Jezusa?
 • @tańczący z widłami 11:10:15
  Widzę, że Szanownemu widły w dupę wlazły i cosik mu się bredzi.
 • @Pedant 11:23:53
  On ich"od środka" rozpracowywał. Te typy tak mają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:33:59
  Ode mnie

  za jasne powiedzenie, że Polska odróżnia się od innych krajów ("Cywilizacja Polska") - duży plus.

  Za nagminne i usilne wiązanie jej dalszego rozwoju pod egidą religii niewolniczej czyli chrześcijaństwie (może lepiej byłoby mówić o nowotestamentowcach - ci co nie akceptują Starego test. ale nadal odwołują się do w-żydo-wierstwa ?) - DUŻY minus.
 • @kowalskijan584 12:48:04
  Przecież chrześcijaństwo silnie wiąże się z Ariami i zaratusztrianizmem; nauki Jezusa też tam mają korzenie. Przecież Chrystus nie tworzy nowej nauki .

  Kiedy tacy jak Pan to zrozumieją?
 • @Pedant 11:23:53
  Nie inaczej :) Bo jak to był powiedział pewien Żydek z Belwederu, sami nie wiemy ile w nas płynie krwi "narodu spierdzielonego".
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:02:13
  A skąd tak naprawdę u szanownego Wojtasa przekonanie, że Chrystus istniał w kanonie nam przez Judków prezentowanym ?
  Może już czas się Wojtasie ukrzyżować ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:33:25
  "@tańczący z widłami 11:10:15
  Widzę, że Szanownemu widły w dupę wlazły i cosik mu się bredzi."

  Banderowcy mu wbili?
 • @goat 10:25:37
  -------------
  " A pana interpretacje tych opowieści są tylko pana wymysłem"
  -------------
  Widzę, że Pana też męczy muzyka Bacha.
  Wniosek?
  Przecież gdyby nie On - nie miałbyś Pan pojęcia z kim musisz pan dzielić Ziemię i jakie z tego faktu wynikają obowiązki dla ludzi - aby nadal pozostać ludźmi a nie szatańskimi odchodami - niejednokrotnie w ramach tzw. nowoczesności - mieszających spermę z g*wnem.
 • @tańczący z widłami 13:19:27
  U nas takich jak Szanowny to się na pal wbijało i gawiedzi ku uciesze przy drodze stawiało.
  Pięknie tacy tańczyli. Niektórym i widły w garść dawano...
 • @Pedant 13:28:43
  Sam się nadział; banderowcy takich jak on nie ruszali.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:02:13
  Interesuje mnie co Jezus i jego następcy głoszą.

  A głoszą pełną uległość ( co musi się bardzo podobać każdej władzy i dlatego chrześcijaństwo jest tak promowane).

  Czyż to nie jest niewolnicza postawa?

  "A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące!" (Mt 5,39-41)
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:32:34
  No, prawie można się z Panem zgodzić - szkoda tylko, że nie wyciąga Pan wniosków z tego co sam pisze:

  "Nie Żydzi są wrogami polskości, a judaizm, no i katolicyzm utożsamił się doktrynalnie z judaizmem."

  Katolicyzm kształtuje umysłowość Polaków od tysiąca lat (z widomym skutkiem - niestety). Judaizm kształtował umysłowość Żydów kilkakrotnie dłużej, a więc, czy można twierdzić, że "nie Żydzi są wrogami Polski", skoro takimi wrogami Polski są sami katolicy - oczywiście zdecydowana większość katolików nawet nie jest tego świadoma -?

  "Dlatego Chrystus - Król Polski może być symbolem i przykładem (bo taka jest rola króla w Polsce) zwalczania judaizmu i w takim samym stopniu katolicyzmu."

  To jest tylko i wyłącznie pańskie chciejstwo, pańska utopijna idea - nie możliwa do przyjęcia przez katolików i nie do zrealizowania. - Nie posiadająca zatem żadnego sensu politycznego poza jednym: poza ciągłą próbą utrzymania Polaków w okowach żydowskości i to niezależnie od tego jak tę żydowskość będzie się pojmować, czy jako żydowski kapitalizm, czy zachodnią (czytaj: żydowską) demokrację z wszystkimi jej współczesnymi standardami (NWO, Lgbt, eutanazja, depopulacja, klimat, elektroniczna waluta, pandemia covid, itd., itp.).
 • @kowalskijan584 13:52:33
  Pytanie: czy to Jego następcy, czy podszywający się pod takich?

  Nie widzi Pan, że wszystko zaczyna być na odwyrtkę? UE miała być ostoją prawa i demokracji, a USA to już święty wizerunek. I co?

  Trzeba samemu decydować, a nie liczyć, że "mądrzejsi" za nas to zrobią.
 • @Rzeczpospolita 13:56:26
  Po pierwsze - jak sam Pan napisał, nie od początku KK był zjudaizowany. Przynajmniej nie w takim stopniu. Ten proces ostatnio gwałtownie przyspieszył.

  Drugie. Czy Jezus może być symbolem sprzeciwu wobec KK?

  Właśnie może. I nie w sensie zwalczania go, ale przykładu dla społeczeństwa.
  Powiem więcej - to ostatni gwizdek, aby to zrobić.
  Dlaczego?
  KK z racji odejścia od chrześcijaństwa jest coraz częściej wrogo postrzegany - chyba oczywiste, że coraz więcej ludzi odchodzi od KK. Ale też ci ludzie, czując się Polakami, nie mają wsparcia w systemie wartości których jednak KK był głosicielem (formalnie).
  Czy stworzono coś w zamian?
  Wy tylko zwalczacie KK i Żydów, ale czy coś oferujecie? Jakiś spójny z polskością system wartości?
  Zadruga ma bardzo dużo niespójności, chociaż jest bardzo cennym kierunkiem. Ale łatwo wykazać jej błędne założenia.

  Czy do Pana nie dociera, że jedynie odwołanie się do naszych wielkich przodków, naszego słowiańskiego dziedzictwa, którego zasadą było : "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe", możemy tworzyć nasz własny system wartości?
  Chrystus zaś może być symbolem przeciwstawiania się temu etycznemu badziewiu jako ten, który poświęcił nawet życie, aby zastosować polskie - słowiańskie - chrześcijańskie - aryjskie zasady współżycia?
  Czy jest jakaś inna postać, symbol, który będzie oddziaływał na polskie społeczeństwo, a jednocześnie zablokuje możliwość reakcji ze strony KK i władz Polin?

  Niech Pan na to najpierw sam sobie odpowie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:08:02
  "A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące!" (Mt 5,39-41)"

  to słowa samego Jezusa.

  Mamy na takim niewolniczym podejściu budować Polskę?
 • @kowalskijan584 15:25:17
  Też mnie ten problem długo męczył.
  Wydaje się, że tu chodzi o to, że nie należy aktywnie zwalczać takich przejawów.

  My mamy budować swoje, a nie wytracać siły na walkę

  W takiej sytuacji - "nadstawianie drugiego policzka" - tylko jak nie mamy gdzie odejść. To forma obrony.
  Ale najlepiej - nie bywać w takich okolicznościach i nie "ewangelizować takich". Bo po co?
  To my się mamy rozwijać, a nie oni.
  Złe działania wzmacniają się siłą oporu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:22:16
  "Wy tylko zwalczacie KK i Żydów, ale czy coś oferujecie? Jakiś spójny z polskością system wartości?"

  Tworzenie zrębów cywilizacyjnych, czy nawet systemów społeczno-politycznych nie da się potraktować jak stacji kolejowej: nie, dzisiaj nie jadę ekspresem do Gdyni, jadę ekspresem do Rzeszowa.
  Do tworzenia zrębów cywilizacyjnych potrzebny jest wysiłek wielu i cały aparat medialny i oświatowy państwa - proces ten może trwać przez pokolenia.
  Budowa tylko politycznej narodowej świadomości to także proces bardzo żmudny i długi, ale zaczynać trzeba zawsze od wskazania na czynniki negatywne, najbardziej szkodliwe - i to usiłujemy robić.
 • @Rzeczpospolita 15:41:59
  Kierunek dobry, ale gdzie to państwo, co to was wspiera, a może jakieś wpływowe media?

  Sugeruję, jeśli poważnie te kwestie traktujecie, przyłączyć się do mnie i zacząć propagować Cywilizację Polską.

  Co do Chrystusa Króla. Może powinno pojawić się kilku kandydatów do tej - etycznie wiodącej roli?
  I zrobimy referendum. Może wygra Lempart , albo ten "niebinarny Michał"?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:39:29
  "A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące!" (Mt 5,39-41)"


  "Też mnie ten problem długo męczył.
  Wydaje się, że tu chodzi o to, że nie należy aktywnie zwalczać takich przejawów."


  Gdyby Jezus chciał powiedzieć "Nadstaw drugiego policzka ALE DO CZASU" to by chyba powiedział, prawda ?.

  Skoro nie powiedział to jaki wniosek? Zgadzaj się na tłamszenie (a nagrodę uzyskasz po śmierci).

  Czysta postawa niewolnicza i wbrew zdroworozsądkowa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:49:03
  "Co do Chrystusa Króla. Może powinno pojawić się kilku kandydatów do tej - etycznie wiodącej roli?"

  Może najpierw zastanówmy się czy w ogóle jakiś król jest Polakom potrzebny?
 • @kowalskijan584 13:52:33 /"A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu drugi
  Tę naładowaną ŻYDOWSKĄ HIPOKRYZJĄ "naukę Jezusa" moim studentom tłumaczyłem w OBRAZOWY sposób. Mianowicie z tej "chrześcijańskiej nauki" logicznie wynika, że kobieta zgwałcona "od przodu", winna się nadstawić gwałcicielowi z drugiej strony, czyli "od tyłu", aby on swój akt obustronnie dopełnił?
 • @kowalskijan584 16:49:44
  ------------
  "Gdyby Jezus chciał powiedzieć "Nadstaw drugiego policzka ALE DO CZASU" to by chyba powiedział, prawda ?."
  ------------
  Zdanie wyrwane z kontekstu (historycznego też) traci sens. Tam chodziło o zwyczaje. Niewolnika można było uderzyć wewnętrzną stroną dłoni w twarz - natomiast nie niewolnika tylko zewnętrzną częścią dłoni - więc nadstawiając drugi policzek bijący musiał uderzyć zewnętrzna strona dłoni - czyli jak człowieka wolnego.
  Wniosek?
  Takie zachowanie miało wymusić przekaz, że wszyscy ludzie są równi względem Boga - a to wielmożom miało dać do myślenia.
  Na koniec - sens nauk Jezusa Chrystusa został przenicowany pod tych i przez tych - co to ich ojcem jest diabeł.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:46:46 Pisowski palownik ?
  I to właśnie cała prawda o okrytym pisowcu Wojtasie.
  Kazać tańczyć a jak nie, to wbijać na pal.

  WOJTAS PISOWSKI PALOWNIK
 • @tańczący z widłami 19:04:33
  Ale tak na tym palu byłby Szanowny wywyższony i mógł z góry patrzeć na wszystkich...
 • @kowalskijan584 16:49:44
  Oj tam, oj tam.

  Zapomina Pan, że to przecież było przesłanie do Żydów, a nie do innych ludzi.

  A Pan to do siebie bierze. Ja cały czas podkreślam, że przesłanie wyłącznie do Żydów było, a Pan manipuluje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:35:23
  Wolę zniżyć sie do Wojtasa poziomu, położyć się wygodnie na brzuchu i patrzeć Wojtasowi prosto w oczy, obserwując jak ostatnio czołga się intelektualnie.
 • @demonkracja 18:53:54
  "Zdanie wyrwane z kontekstu (historycznego też) traci sens. Tam chodziło o zwyczaje. Niewolnika można było uderzyć wewnętrzną stroną dłoni w twarz - natomiast nie niewolnika tylko zewnętrzną częścią dłoni - więc nadstawiając drugi policzek bijący musiał uderzyć zewnętrzna strona dłoni - czyli jak człowieka wolnego."

  Gdyby Jezus chciał powiedzieć "nie bij drugiego więcej niż raz bo wtedy bliźni ma prawo ci oddać" to by to po prostu powiedział.

  Normalny człowiek:
  "Ktoś cię uderzył w policzek - po pierwsze zastanów się czy słusznie to zrobił, a jeśli nie to zobacz czy masz możliwość bronienia się".

  W chrześcijaństwie to zdrowe podejście nie obowiązuje. Dlatego katolicyzm to religia niewolników.
 • @tańczący z widłami 19:40:42
  Egalitarny taki...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:02:40
  Owszem. Mam dla pisowskiego palownika zapasowe widły.
  A gnoju do przerzucenia o cho cho..............gumowce też się znajdą
 • @tańczący z widłami 20:07:15
  Wiem, wiem wy tam w Pyrlandii na gównie stoicie.
  To widać, słychać i czuć.

  PS. Gumowce to dla gości macie, a sami na bosaka?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:21:58
  Dokładnie tak jak mówisz. Biedniejemy i zaczynamy brodzić w łajnie, utrzymując pisowskich szmatławców.
 • @tańczący z widłami 20:49:29
  Bądźcie uważni, aby się nie omskli i się nie pobrudzili.

  PS. Może jaki Piłsudski by wam pomógł, biedacy...
 • @kowalskijan584 19:46:37
  ---------------
  "Normalny człowiek:
  "Ktoś cię uderzył w policzek - po pierwsze zastanów się czy słusznie to zrobił, a jeśli nie to zobacz czy masz możliwość bronienia się"."
  ---------------
  Pokaż mi Pan takich ludzi - co to drugi policzek nadstawiają pod tzw. piąchę.
  Wniosek?
  Bóg dał ludziom rozum - aby z niego korzystali. Rozum! Natomiast negowanie Boga na podstawie przenicowanych Jego nauk nie ma nic wspólnego z rozumem. Nic!
 • @demonkracja 21:16:51
  " Pokaż mi Pan takich ludzi - co to drugi policzek nadstawiają pod tzw. piąchę."

  Maseczkowcy.

  A jak "rzond" wymyśli nowe restrykcje to też będą wypełniać bez szemrania.

  Katolicki chów-zero poczucia własnej godności.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:06:06
  My się brudu (pisowskiego) nie boimy. Spuszczamy łajno do szamba.
 • @kowalskijan584 22:11:56
  ------------
  "A jak "rzond" wymyśli nowe restrykcje to też będą wypełniać bez szemrania."
  ------------
  Raczy Pan mylić porządki. To wynika z ich ubezwłasnowolnienia przez tych - co to ich ojcem jest diabeł - w wyniku właśnie odejścia ich od Boga. Ubezwłasnowolnienia - głównie za pomocą forsy - która w tym świecie ważniejsza jest niemal - od tlenu i wody.
 • @Kmieć 08:54:24
  Dureń.
 • @Cheval Noir 16:11:14
  Widzę, że Komentator wzoruje się na Trójcy Św. i występuje w dwóch osobach, jako "Dureń" i jako "Cheval Noir".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031