Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
838 postów 7843 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Maski opadły

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Skończyła się epoka pozorów, gry w demokrację i wolność słowa


  

Maski opadły – faktycznie, opadły. Ale czy społeczeństwa ogłuszone i ogłupione propagandowym bandytyzmem powszechnych żydo-mediów są w stanie spostrzec prawdziwą mordę zachodniej demokracji, zaprogramowanej i zaprowadzanej przez syjonistyczną, żydowsko-anglosaską światową finansjerę przy wsparciu żydo-katolickiego Kościoła – demokracji, a właściwie demokratury, w której przyszło wegetować Polakom w ramach IIIRP?  D.Kosiur

________________________________________________

Maski opadły

Tekst za: https://pl.sputniknews.com/

Dmitrij Rogozin, prezes rosyjskiej agencji kosmicznej „Roskosmos”, w przeszłości m.in. wicepremier, skomentował wypowiedzi byłego ambasadora Stanów Zjednoczonych w Rosji Michaela McFaula na temat protestów organizowanych przez zwolenników Aleksieja Nawalnego. Po chwili jego konto w Facebooku zostało zablokowane, a wpis usunięty.

Problem jest znacznie szerszy i nie dotyczy tylko znanego szeroko rosyjskiego urzędnika.

Ofiarą może być każdy

Niedawno przekonaliśmy się o tym, gdy administracja Twittera zdecydowała się zablokować konto urzędującego jeszcze wtedy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Dożywotnio i bez prawa do odwołania.

Nie chodzi tu, bynajmniej, o ocenę poglądów i ocen barwnie wyrażanych we wpisach byłego szefa amerykańskiego państwa. Chodzi o wszechmoc cenzury, która powraca w wersji znacznie twardszej i bardziej bezwzględnej od cenzury urzędniczej znanej nam sprzed kilkudziesięciu lat.

W mojej niedawnej rozmowie z niderlandzkim politologiem, prof. Keesem van der Pijlem usłyszałem od tego szanowanego na świecie uczonego, że skończyła się epoka pozorów, gry w demokrację i wolność słowa. Nadchodzi, według niego, epoka nowego autorytaryzmu, którego promotorem jest dziś tzw. Zachód.

Cenzura w tym wydaniu ma charakter podwójny, bo stosowana jest przez połączone i pozostające w dziwnej symbiozie siły wielkich korporacji i państwa, których punktem styczności są przeróżne formacje nazywane zbiorczo służbami specjalnymi.

Van der Pijl dowodzi w swoich publikacjach, że struktury te tworzą zespół naczyń połączonych, którego centrum znajduje się w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Cenzurę wprowadza nam zatem świat anglosaski, który niegdyś wydał przecież najbardziej zdecydowaną przestrogę przed tego rodzaju praktykami w postaci powieści George’a Orwella czy Aldousa Huxley’a.

Banowanie, blokowanie, zawieszanie

Cały zabieg usunięcia niektórych osób i niewygodnych tematów z debaty publicznej zaczyna się niewinnie: od likwidacji lub zablokowania ich kont w mediach społecznościowych. Czołowe z nich kontrolowane są przez korporacje amerykańskie.

Możemy, jak chciał ostatnio Trump, próbować przenieść się na inne, bardziej sprzyjające wolności słowa platformy społecznościowe. Tyle, że niewiele nam to da, bo – jak uświadomił niedawno swoim czytelnikom założyciel Telegramu Paweł Durow – mamy obecnie duopol kontrolujący rynek systemów operacyjnych naszych urządzeń elektronicznych.

W każdej chwili giganci tacy, jak Apple i Google mogą zdecydować o zablokowaniu całej aplikacji na smartfonach i innych urządzeniach ze swoimi systemami. Byłoby to wprawdzie nieco trudniejsze w przypadku systemu Android, który jest własnością sojuszu firm Open Handset Alliance, jednak także, pod pewnymi warunkami, możliwe.

Debata publiczna, szczególnie w obecnych czasach pandemicznych, przeniosła się już niemal całkowicie ze świata rzeczywistego w wirtualny. Niektórzy są z niej wykluczani przysłowiowym jednym kliknięciem.

Rozwiązaniem problemu mogłoby teoretycznie być podjęcie wyzwania walki z obecną polityką korporacji przez silne bloki państw liczących setki milionów konsumentów i użytkowników. Taką wolę musiałyby jednak wykazać wszystkie siły polityczne np. w Unii Europejskiej.

Wysiłki uregulowania ram działalności koncernów podejmowane przez pojedyncze państwa narodowe mogą okazać się zdecydowanie za słabe, choć dyskutowane niegdyś w Polsce inicjatywy resortu cyfryzacji w tym zakresie szły w dobrym kierunku. Dziwnym trafem, cenzura korporacyjna usuwa zazwyczaj te treści, których autorzy prezentują krytyczny stosunek wobec Waszyngtonu i proponują rozwiązania alternatywne wobec jego hegemonii.

Od uciszania wirtualnego do realnego

Czasami jednak, jak się przekonujemy, cenzura korporacyjna nie wystarcza i na pomoc wzywane są struktury państwa, na czele z rozmaitymi organami ścigania. Chodzi o sytuację już nie wirtualnego, lecz fizycznego usunięcia kogoś z debaty publicznej. Problem ten dotknął osobiście mnie i wielu moich przyjaciół.

Dość wspomnieć o rosyjskich dziennikarzach wydalanych z szeregu krajów bez podania faktycznej przyczyny (jak np. Leonid Swiridow z Polski), czy korespondentach prześladowanych w krajach bałtyckich (Łotwa, Estonia), którym stawiano zarzuty karne i zatrzymywano.

W takich sytuacjach na pomoc wszechmocnym korporacjom przychodzą równie wszechmocne wobec jednostki organy państwa.

Po wielu latach od upadku reżimów niedemokratycznych w Europie pojawia się zatem nowy autorytaryzm polegający na tym, że znajdujemy się w kleszczach sił cenzorskich – z jednej strony wielkiego prywatnego kapitału, z drugiej – państwa. Poważnych rozbieżności pomiędzy nimi brak, bo wszystkie podzielają metodę zarządzania poprzez strach: na początku przed terroryzmem (islamofobia), następnie przed Rosją (rusofobia), a ostatnio za pomocą ogólnej depresji i stanów lękowych wywołanych zagrożeniem pandemicznym, jak najbardziej prawdziwym (- ? – D.K.), lecz służącym do wzmacniania formalnej i nieformalnej cenzury.

(Fałszywe zagrożenie pandemiczne to właśnie przejaw terroryzmu zachodnich żydo-reżimów, stąd przecież cenzorska eliminacja krytycznych opinii, także ich autorów, n/t pandemii covid-19 i szczepionek przeciw covid-9. – D.Kosiur)

W tej sytuacji warto odnotować, że – wbrew zaklęciom niektórych zachodnich polityków, ślepych i głuchych na rzeczywistość – faktycznie skończyła się już epoka liberalnej demokracji, która zakładała, przynajmniej teoretycznie, wolność słowa. Dziś nikt już niczego nie zakłada, a ci, którzy krytykują system i jego istotę, mogą zostać wirtualnie wykasowani, a z czasem i fizycznie wyeliminowani.

Czas skończyć z wszelkimi złudzeniami, bo właśnie tak, doprawdy ponuro, wygląda dziś otaczający nas świat. Dziś Rogozin, który skomentował w dość umiarkowany sposób wypowiedzi byłego ambasadora Stanów Zjednoczonych w Rosji Michaela McFaula na temat protestów organizowanych przez zwolenników Aleksieja Nawalnego, wczoraj Trump, jutro jeszcze ktoś inny – na te przypadki zwracamy uwagę, bo dotyczą czołowych przedstawicieli władz silnych państw.

Każdego dnia setki ludzi zdecydowanie mniej znanych, często skazanych na anonimowość, poddawane są podobnej cenzurze, a niekiedy represjonowane w sposób znacznie brutalniejszy. Przedstawienie się skończyło, maski opadły.

 

Mateusz Piskorski

Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com/

_______________________

wytłuszczenia w tekście: D.Kosiur

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Nadchodzi, według niego, epoka nowego autorytaryzmu, którego promotorem jest dziś tzw. Zachód."

  Polakom autorytaryzm kojarzył się z ZSRR, ale zupełnie nie chcieli wiedzieć kto stał za rewolucją bolszewicką ale także tragicznie zakończonymi polskimi powstaniami...

  Oczywiście 5*
 • @ Autor, All
  "Po chwili jego konto w Facebooku zostało zablokowane, a wpis usunięty."

  Ja tam pozdrawiam i zbanowanego Rogozina i ekipę Roskosmos, i w ogóle wszystkich Rosjan. A szczególnie zawzięcie pozdrawiam Nawalnego i jego ruską kamarylę, żeby w końcu oprzytomnieli i przestali wierzgać przeciwko ojczyźnie.
 • @Jasiek 19:34:18
  Putin w internetowej pogawędce z Klausem Schwaem niby krytykował Zachód, ale w zasadzie przemawiał językiem Schwaba mówiąc o jakimś zrównoważonym rozwoju, o pandemii jako realnym problemie medycznym, o cyfryzacji jako narzędziu racjonalizującym i usprawniającym instytucję państwa, o trafości idei inkluzywego kapitalizmu itd.
 • a
  Wniosek jest jeden: należy tworzyć alternatywne metody komunikacji - najlepiej drogą kontaktów bezpośrednich.
  Bo dlaczego koniec demokracji wypada podczas pandemii z zakazem kontaktów?
  To dzięki temu nastąpił tak wielki wzrost wpływu informacji przekazywanej w necie.
  Zwalczanie tego stanu (tego co robią korporacje) napędza wzrost ich wpływów.
  Nawet tworzenie alternatywnych kanałów nic nie zmienia, bo i tak będzie możliwość ich zamykania.

  Ciekawe są skojarzenia dotyczące roli pisma w starożytności. Ale to dla kumatych.
 • @stanislav 01:55:12
  "Putin w internetowej pogawędce z Klausem Schwaem niby krytykował Zachód, ale w zasadzie przemawiał językiem Schwaba..."

  To Putina też zawzięcie pozdrawiam - jak się nie opamięta to znów zachodnie "partniory" zrobią w FR pier....lnik jak za Jelcyna albo i większy.
  No chyba, że Putin ich podchodzi, a jak go dopuszczą to ich.... ten... no wiadomo.

  Dziękuję Panu za informację
 • @Jasiek 07:29:37
  C волками жить - по волчьи выть.
 • @ikulalibal 07:40:16
  coz jak swiat swiatem
  "homo homini lupus est "
 • ...
  //dziwnej symbiozie siły wielkich korporacji i państwa//

  To nie jest dziwna symbioza. Ta symbioza to nazwany i znany, najlepiej poznany od czasów Duce i tow. Hitlera, FASZYZM.

  Pisałem o tym wiele razy w różnych zakamarkach internetu.
  Także tutaj na Neonie, niedługo po tym jak się tu zarejestrowałem:

  ---------------------------------
  "Przeca to najprzedniejszy objaw FASZYZMU.

  A faszyzm to zawirowanie demokracji na drodze do komunizmu-bronsztajnizmu, spowodowane nieuniknionym bankrutowaniem (ekonomicznym i ideowym - kłamstwa wychodzą na jaw) owej demokracji.

  Gdy demokracja obleka się w faszyzm - a od czasu do czasu musi, żeby nie zdechnąć samoistnie - to ma w dupie ideały, "wartości", i wielkie słowa.

  [...]

  Gdy teatralna scenografia, wraz ze sceną i widownią zaczynają się palić z powodu niepohamowanej chciwości dyrektora teatru, to maska spada..."

  https://rebeliantka.neon24.pl/post/153128,praworzadnosc-po-poznansku-michalkiewicz-i-sad-okregowy#comment_1636859

  -----------------

  W III RyPy/Polin od już blisko roku kryminaliści z (nie)rządu warszawskiego bandy Morytzovietzkiego-Kalkszteina, przy współpracy zorganizowanej grupy przestępczej z KneSSejmu, zaprowadzają pełzający faszyzm, mając w pogardzie zarówno Konstytucję będącą prawem nadrzędnym i najwyższym nad Wisłą jak i zdrowie i życie Polaków i uprawiają jawne ludobójstwo na tle etnicznym.
 • "Maski opadły"
  ----------------
  Cóż - maski to opadną wtedy - kiedy ludzie zrozumieją, że Ziemię muszą dzielić z wrogim im - żmijowym plemieniem - więc mają z tym związane obowiązki - które trzeba wykonywać stale i nigdy nie siadać na laurach - jeżeli chce się dalej być człowiekiem.
  Wniosek?
  Wcześniej Kosmaty malował świat na czerwono ZSRR-em a teraz maluje go tzw. Zachodem - bo w międzyczasie ów tzw. Zachód - został przerobiony na szatańskie odchody.
 • @Kmieć 08:58:51
  "To nie jest dziwna symbioza. Ta symbioza to nazwany i znany, najlepiej poznany od czasów Duce i tow. Hitlera, FASZYZM."

  Celnie. Wygląda na to, że to teraz obejmie niemal całą planetę...

  Ukłony
 • ☆☆☆☆☆
  `
  W zachodnich "demokracjach" rządzący zawsze służą głównie interesom wielkiego kapitalu a nie narodowi który " ich wybrał ".

  Te wszelkie ograniczenia swobód obywatelskich dotyczą szarego obywatela.
  A aparat policyjno-polityczny jest po to by chronic interesy kasty rządzącej i wielkiego kapitału.

  A gdy ludzie buntują się w słusznej sprawie i stawiają żądania to wówczas w ruch idą represje w postaci, zakazów, nakazów, cenzury, aresztowań , kar, i więzienia. Tak działa władza " która wybrana jest przez naród " !

  A "demokratycznie wybrana władza " naród traktuje jak poddanych swoich niewolników ujętych w rygory przepisów - zakazów i nakazów !.

  Dla ludzi samodzielnie myślących i co najważniejsze logiczne myślących to maski opadły już od czasów starożytnych, a frazesy o demokracji, równości i wolności to niestety ciągle mają wzięcie wśród ludzi którzy zamiast własnego rozumu używają wyłącznie komórek telewizora i medialnej maszyny do prania mózgów.

  Maszyny propagandy, kłamstwa i manipulacji znajdującej się w monopolu władzy i wielkiego kapitału.


  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 09:52:15
  //Wygląda na to, że to teraz obejmie niemal całą planetę//

  Ano...

  Jeśli by się wydarzyło, że jakimś cudem Ludzkość zdoła i tym razem pokonać to zdegenerowane Zło, to trzeba będzie dopilnować, żeby zasłużoną karę (a w tym wypadku kara jest tylko jedna: szubienica i dół z wapnem) ponieśli wszyscy odpowiedzialni.
  Nie tak jak po II WŚ, gdy powywieszano tylko nieliczne marionetki, a prawdziwi macherzy zbrodni pozostali bezkarni, a i jeszcze budowali na Zachodzie "ład" powojenny.

  Gdyby ktoś nie wiedział, o co mi chodzi, to polecam stary już, sprzed około 10 lat, wykład dr. Ratha zatytułowany: "Polityczne perspektywy Uni Europejskiej" :

  https://www.youtube.com/watch?v=GVeLTD4tgnI

  (film zawiera polskie napisy)

  Naprawdę warto poświęcić tę godzinę. Dużo łatwiej objąć rozumem (bo zrozumieć psychopatów i tak nie sposób) to, co dziś między-narodowi kryminaliści wyprawiają ze światem w związku z plandemią wymyślonego, istniejącego tylko w me(n)diach świrusa.

  P.S. W czasach II WŚ mengelowcy uprawiali swój zbrodniczy proceder głównie w cieniu, schowani za zasiekami i murami obozów koncentracyjnych. Dziś zbrodniarze mordują w świetle kamer w każdym zakamarku wszystkich krajów demokratycznych i aspirujących do tego plugawego grona.

  Chociaż właściwe obozy też budują, chyba jako karcery dla wyjątkowo upartych negacjonistów pandemicznych:

  https://www.youtube.com/watch?v=XjiLXBFvvPc
 • UE ma perspektywy wyłącznie jako partner Rosji.
  UE (Europa zachodnia) od czasów II WŚ jest niesuwerenną kolonią okupowaną przez USA.
  UE samodzielnie (gdyby zdołała wyzwolić się od przyjaciół z USA) jest za słaba by stanowić jakiś biegun świata.. UE to tylko Niemcy a cała reszta to zacofane gospodarczo kraje.. wszystko co mają to jakiś kapitał zagraniczny który na ich terytorium produkuje.
  Dzisiaj samodzielne są Chiny i Rosja.. no i już kulawe niesamodzielne (zależność od importu z Chin) ale ciągle wielkie USA.

  UE a właściwie Niemcy mogą zrealizować swoje mokre sny w temacie "drang nach osten" jedynie przy pokojowej współpracy z Rosją.
  Rosja wręcz proponuje taką koncepcję (Europa od Lizbony po Władywostok)...
  Rosji potrzeba technologii a Niemcom surowców...
  Surowce + technologia to potężne centrum produkcyjne.
  USA i Chiny dla Niemców to raczej rynki zbytu.
  Prace u podstaw w kierunku wielkiej Euroazji toczą się nieustannie.
  Kij w szprychy nieustannie wsadzają USA i Brytole.
  Wrogie Rosji głosy z Niemiec to tylko mafijna agentura taka sama która w Polsce generuje "miłość" Polaków do banderowców i "nienawiść" do Rosji...czy też wasalne podejście do USA.
  Jak USA upadną na skutek wojny domowej to Europa się wyzwoli od Amerykańskiej agentury...
  wtedy sprawy potoczą się znacznie szybciej..
  ucichną głosy agentury amerykańskiej (mafijnej) a pojawią się tłumione dotychczas głosy zniewolonej okupowanej przez USA Europy.
  Te głosy już tu i ówdzie słychać..

  Polskie solidaruchy zostaną zgniecione jak pluskwy przez imadło Rosyjsko Niemieckie... to może być dla Polski niebezpieczne z powodu szkód które solidaruchy narobiły na Polskim politycznym "image".
  Polacy ciągle nie mają Polskiej opcji politycznej w Polsce.
  Martwi że Niemcy mają niemiecką opcję w Polsce (PO)
  Martwi że banderowcy mają swoją opcję w Polsce (PO)
  To sugeruje złe zamiary Niemiec wobec Polski.
  Rosja pewnie będzie wspierać granice po Jałtańskie ..ale nie za wszelką cenę.

  Wiele się rozstrzygnie w tym roku.
  Kluczowe dla świata jest załamanie się USA (wojna domowa, kryzys gospodarczy)... cały świat poza Izraelem, solidaruchami, banderowcami, islamistami, szaulisami, brytolami, ustaszami, .. trzyma kciuki za taki scenariusz.
 • @Oscar 10:56:19
  ..dopowiem ..
  ustasze to takie Jugosłowiańskie banderowcy
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustasze
  KK .. to baza ideologiczna ustaszy (ekstrema katolicka)
  JPII wynosił ustaszy na ołtarze (czytaj "katolickie eldorado").
  Szaulisi to takie Litewskie banderowcy..
  wszyscy oni to najlepsi kumple polityczni solidaruchów.
  Tu dodać warto dodać sympatię solidaruchów dla Franco dla Pinocheta.
  (obaj skrajnie prawicowi zbrodniarze przeciw ludzkości)

  Solidaruchy przyłączyły się do światowego ruchu neonazistów w krucjacie przeciw Rosji.
  Dzisiaj są w tym samym doborowym towarzystwie w którym obracał się Hitler jako wódz naczelny całej zgrai.

  To pokazuje że siłą napędową solidaruchów jest KK (owieczki spod ambony)... Wszyscy wymienieni prawicowi zbrodniarze to wyznawcy żydowskiego Boga.

  a do tego "przyjaciółmi" politycznymi solidaruchów są islamiści z Czeczenii z Syrii...

  a nad cała tą katolicko prawicową bandą zbrodniarzy nadzór sprawuje wiadoma mafia.. która od tych zbrodniarzy dostała bardzo mocno po d..pie (holocaust).
  Niech nikt się nie łudzi że mafia nagle wybaczyła zbrodniarzom...
  nie .. mafia traktuje ich instrumentalnie.. nienawiść mafii nigdy się nie kończy ..no chyba że jest wspólny geszeft do zrobienia.. wtedy mafia się nieszczerze szczerzy...
  a geszeft jest.. władza nad Rosją... co oznacza władzę nad światem..
  Po zdobyciu tej władzy mafia szybko pozbędzie się tych "przyjaciół"
  i ustawi ich na właściwym zdaniem mafii miejscu...(pod szubienicą..za holocaust).

  A solidaruchy w to mafijne g.. wciągają Polskę coraz głębiej.
 • @
  Udostępniłem na zjebanym pesjbuku wywiad z profesorem Zielińskim, to oznaczyli go jako "częściowo fałszywe informacje" !
  Tylko ich "prawda" ma rację bytu.
  Gdyby nie grupy, które pozwalają mi się kontaktować w branży sadowniczej dawno bym to usunął.
 • Znamienna analogia.
  "
  Navalny prosi US o nałożenie sankcji na obywateli Rosji , podobnie jak jego koledzy (zdrajcy) Guaido i Tikhanovskaya w swoich krajach, co dalej? Poprosi Waszyngton o wysłanie grupy najemników do Moskwy w celu doprowadzenia go do władzy :))
  "
  do tej listy trzeba dodać Bolka...

  Gołym okiem widać analogie, tę samą rękę dla której oni wszyscy pracują ..
  Ich zaplecze społeczne to tacy sami "patrioci" obcego hegemona... albo pożyteczni idioci.

  Ja gdybym był pożytecznym idiotą ..biłbym się w piersi publicznie.. próbując odzyskać resztki honoru.
 • @Oscar 17:34:51
  //Navalny prosi US o nałożenie sankcji na obywateli Rosji//

  Nowalny to betka.
  https://www.youtube.com/watch?v=futBF7T71to

  A wogóle co to za nieznośna maniera,niezgoda z polską ortografią, aby używać literę v? Pragnie pan być nowoczesny i dlatego łamie stare zasady?
 • @ikulalibal 18:13:51
  roztargnienie.. nieuwaga...
  mało wagi przywiązuje do formy...

  Dudek to nie Rosjanin... choć z tej samej co nawalny stajni..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930