Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
838 postów 7843 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Czarna magia żydowskiego kapitalizmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

III RP - to także twór czarnej magii


 

 

Potoczna definicja Czarnej magii jest następująca: to rodzaj praktyk magicznych stosowanych w złych intencjach.

 

 

Rosną sobie ceny paliw na zagranicznych stacjach benzynowych w IIIŻydo-RP/Polin. Na stacjach paliw należących do IIIŻydo-RP/Polin, czyli należących niby do wszystkich Poliniaków, także rosną – zatem cieszmy się z tego wzrostu, bo stajemy się bogatsi, zarabiamy przecież na paliwach. Oczywiście te zagraniczne stacje paliw zdecydowanie przeważają, są zagranicznym pośrednikiem w sprzedaży Poliniakom przerobionej przez PKN Orlen (d. Petrochemia Płock) głównie rosyjskiej ropy. Bardzo podobnie rzecz się ma z polską złotówką. Jej jedynym prawnym emitentem – wedle Konstytucji RP -, jest NBP. Jednak polską złotówkę do polskiej gospodarki wprowadzają wyłącznie zagraniczni pośrednicy – banki komercyjne i to w dodatku w formie kredytu i to solidnie oprocentowanego. Wszystko to jest efektem Czarnej magii żydowskiego kapitalizmu.

Przyjrzyjmy się jednak czarom – czarnej magii – żydowskiego kapitalizmu.

Informacja z 27 kwietnia 2020
W ubiegłym tygodniu cena ropy (na nowojorskiej – na żydowskiej giełdzie) naftowej spadła do najniższych poziomów w historii (ok. 10 – 15 $USA za baryłkę).
Na świecie są kłopoty z odbiorem ropy i jej produktów, zapasy rosną w szybkim tempie, a tankowce przeistaczają się w zakotwiczone na morzu magazyny. Całe to zamieszanie, niezależnie od pandemii koronawirusa, napędza także giełdowa gra na zwyżkę cen ropy.
https://www.portalmorski.pl/zegluga/45024-coraz-wiecej-zbiornikowcow-w-roli-magazynow-ropy-naftowej
______________

Informacja z 16 marca 2021
Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje trzecią sesję z rzędu, m.in. z powodu mocnego kursu amerykańskiego dolara – informują maklerzy (65 – 70 $USA za baryłkę). Jednak jak przekonują eksperci e-petrol.pl i BM Reflex, nie ma co liczyć na tańsze paliwa.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ceny-ropy-a-ceny-na-stacjach-paliw-pb95-diesel-lng/67vkk8f
_______________

Sporo zależy także od tego jaki kurs $USA do polskiego złotego (PLN) ustali żydowski kapitalizm.
Cała magiczna sztuka polega na wydrenowaniu „kapitału ludzkiego” z kapitału, a to żydowsko-anglosascy lichwiarze opanowali do perfekcji handlując nie swoją ropą.

Na koniec ciekawostka – zagadka dla zainteresowanych:

– ile płaciliśmy za paliwo w kwietniu 2020 przy cenach za baryłkę 10-15 $USA -?

– ile płacimy dzisiaj, marzec 2021, za paliwo przy cenach za baryłkę 65-70 $USA -?

Czy przypadkiem wiosną 2020 nie przepłacaliśmy za paliwo 4 – 5 razy w stosunku do dnia dzisiejszego?
Kto wyjaśni tę zdumiewającą ekonomiczną zagadkę czarnej magii żydowskiego kapitalizmu?

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • autor
  Jak Panu nie wstyd zajmować tak nieprzychylne stanowisko rządowi Morawieckiego. Jest Pan wsteczniakiem. Tak się nie godzi.
  Wszystko jest pod kontrolą, a ludzie żyją dostatniej.
  Jest im za dobrze i w głowach się przewraca z dobrobytu, a do tego przyrasta im płciowości.

  Już nie mówiąc, że jakby Trzaskowski był prezydentem - byłoby jeszcze lepiej. A metro na pewno doprowadzono by do Otwocka.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:16:36
  U nasz w Otwocku metra nie będzie.
  Za to znów ruszają prace na kolei przy modernizacji torów, rozpoczęte za prezydentury B.Obamy.
  W Otwocku będą cztery tory, co by można było dostarczać szybciej czołgi i inny sprzęt bojowy na bratnią Ukrainę do walki z naszym największym wrogiem i wrogiem światowej demokracji, znaczy się do walki z Rosją.

  Rząd PiS-dzielców jest do tej wojny przygotowany jak żaden poprzedni żydowski rząd IIIRP.
 • "żydowski kapitalizm"
  A czy słyszał Pan o rosyjskim kapitalizmie?


  Gospodarka Federacji Rosyjskiej oparta jest na produkcji gazu i ropy. Jednym ze skutków pandemii było globalne zmniejszenie zapotrzebowania na paliwa. Rosja bardzo na tym ucierpiała. Teraz, kiedy wszystko powoli wraca do normy, ceny ropy poszły w górę globalnie, bo przecież nie tylko w Polsce i nie tylko przerabianej przez Orlen. Ja to widzę na stacjach w USA, gdzie kupuję paliwo. Tylko czy drastyczny wzrost cen jest tylko i wyłącznie spowodowanym większym popytem? Niestety, nie.

  Pragnę zwrócić uwagę, że 4 marca 2021r., miało miejsce spotkanie organizacji OPEC+, której członkiem jest Federacja Rosyjska.
  W odpowiedzi na rosnący globalnie popyt kraje te zdecydowały się zakręcić kurek, czego rezultatem jest nagły wzrost cen.
  W czasie tej "stabilizacji cen"(wzrostu cen), tylko Rosja i Kazachstan mogą odrobinę zwiększyć własną produkcję. Ceny ropy naftowej poszły w górę o 5% już w dniu ogłoszeni tej decyzji.

  Wkrótce odczujemy ten wzrost cen paliw poprzez wzrost cen transportu towarów, robiąc zakupy w sklepach.

  https://www.clickondetroit.com/business/2021/03/04/opec-cartel-allies-face-decision-on-increasing-oil-output/
  https://www.opec.org/opec_web/en/press_room/6375.htm

  Na zdjęciu po prawej stronie może Pan zobaczyć Aleksandra Nowaka, wicepremiera Rosyjskiej Federacji, który współprzewodniczył w obradach OPEC+. To jeden z tych wschodnioeuropejskich pazernych "żydów".
 • Magia żydowskiego kapitalizmu
  to zwykła organizacja przestępcza. W handlu aby był zysk to tanio kupić, drogo sprzedać. Aby były duże zyski to należy handlować z państwami. Tutaj już tylko po stronie państwa mieć swojego kolegę czy innego sajanina.
  Handel kwitnie; tanie zakupy i droga sprzedaż krajom podbitym. Nabijanie kabzy garstce kosztem całych narodów. Prywatyzacja zysków i nacjonalizacja strat to kwintesencja tego systemu.
  Taki Szumowski za państwowe granty badał, czego wynikiem był patent, który sprzedał.
 • autor
  wciskanie ciemnoty to tez magia

  fragment artykulu z kwietnia 2020 r

  Ceny paliw na światowych rynkach notują obecnie poziom tak niski, jakiego nie było od połowy lat 80. Jakby tego było mało analitycy przewidują, że koszty paliw mogą być jeszcze niższe. Wpływ na to mają wojny pomiędzy krajami OPEC i Rosją i, oczywiście pandemia koronawirusa. Ta ostatnia spowodowała zmniejszenie mobilności ludności, a tym samym spadło zapotrzebowanie na różnego rodzaju paliwa.

  Według e-petrol, w Polsce cena litra benzyny 95 zawiera się obecnie w granicach 3,83-4,02 zł, oleju napędowego na poziomie 3,93-4,10 zł, a LPG w granicach 1,73-1,79 zł. Okazuje się, że poziom tych kwot w niewielkim stopniu zależy od produkcji paliw, ich transportu czy marży stacji benzynowej. Znacznie większą część stanowią podatki – akcyza, opłata paliwowa oraz emisyjna i podatek VAT. Trzy pierwsze zależą od tego co ustali rząd i nie ma na nie wpływu cena surowca.

  Jak to wygląda w szczegółach?
  Na podstawie wyliczeń Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (dane za pierwszy kwartał 2020 roku) struktura opłat, które wpływają na cenę paliw przedstawia się następująco.

  Największe obciążenie dla naszej kieszeni stanowi akcyza – w przypadku benzyny 1,52 zł za litr, a przy oleju napędowym 1,15 zł za litr. Jeżeli chodzi o opłaty paliwową i emisyjną, to w cenie zawarte jest odpowiednio 0,16 zł za litr oraz 0,08 zł za litr. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze oczywiście 23-procentowy VAT – w tym przypadku wysokość opłaty zależy od ceny litra paliwa. Nie można jeszcze zapominać o doliczeniu, zależnego od giełdowych notowań, kosztu paliwa w rafinerii (stanowi jedną czwartą ceny paliwa) oraz marży stacji benzynowej.

  Źródło: Auto Świat
 • @AgnieszkaS 20:07:08
  //A czy słyszał Pan o rosyjskim kapitalizmie //

  Jak znam życie bloger Rzeczpospolita nigdy o czymś takim nie słyszał.Prawdopodobnie dlatego że takie zwierze nie istniej.
  Kapitalizm w tej formie w jakiej go znamy w całości,to jest jego ideologii,filozofie i nurty myślowe jakie go zrodziły,narzędzi do jego realizacji,i inne,urodził się w Anglii,eksplodował ichniejszą rewolucją przemysłową a następnie zainfekował resztę globu ziemskiego.
  Przed tymi procesami czyli mniej więcej od czasów Faraonów do XVIII wieku gospodarka również opierała się na prywatnej własności środków produkcji ale nikt nie nazywa (i słusznie) tamtych ustrojów "kapitalistycznymi".
  Dlatego kapitalizm jest wyłącznie żydowski czyli anglosaski.
 • @AgnieszkaS 20:07:08
  Widzi Pani, problem w tym, że i w Rosji kapitalizm jest żydowski i to chyba bardziej niż w Polsce.
  Natomiast władza polityczna w Rosji - tak przynajmniej się wydaje - nie jest żydowskim reżimem jak IIIRP, a przynajmniej nie w takim samym stopniu opanowana jest przez syjonistów.
 • UCC tro jedyny CODEX kontrolujący wszystkie aspekty życia niewolników na całej Ziemi. Wszystkie sądy wydają wyroki z jego
  paragrafów.


  UCC - The Uniform Commercial Code to "prawo" handlowe/komercyjne, "prawo" admiralskie morskie = PRAWO KONTRAKTÓW.

  Dotyczy ono korporacji, jak również zniewolonych! ludzi - obywatel, podmiot, osoba, jednostka,... = niewolnik.


  W Polsce prawo handlowe było skodyfikowane w okresie od 1 lipca 1934 do 1 stycznia 1965.
  https://pl.wiki2.org/wiki/Prawo_handlowe

  Prawo admiralskie lub prawo morskie to zbiór przepisów regulujących kwestie morskie i prywatne spory morskie. Prawo Admiralicji obejmuje zarówno prawo krajowe dotyczące działalności morskiej, jak i prawo prywatne międzynarodowe regulujące stosunki między podmiotami prywatnymi eksploatującymi lub korzystającymi ze statków oceanicznych. Chociaż każda jurysdykcja prawna ma zwykle własne ustawodawstwo regulujące kwestie morskie, międzynarodowy charakter tematu i potrzeba ujednolicenia doprowadziły od 1900 r. Do znacznych zmian w międzynarodowym prawie morskim, w tym do licznych traktatów wielostronnych. [A]

  Prawo admiralskie można odróżnić od prawa morza, które jest zbiorem międzynarodowego prawa publicznego, które dotyczy praw nawigacyjnych, praw do minerałów, jurysdykcji nad wodami przybrzeżnymi i stosunków morskich między narodami. Konwencja Narodów Zjednoczonych o prawie morza została przyjęta przez 167 krajów [b] i Unię Europejską, a spory rozstrzygane są przez trybunał ITLOS w Hamburgu.


  Transport morski był jednym z najwcześniejszych kanałów handlu, a zasady rozwiązywania sporów dotyczących handlu morskiego zostały opracowane na początku udokumentowanej historii. Wczesne zapisy historyczne dotyczące tych praw obejmują prawo rodyjskie (Nomos Rhodion Nautikos), z którego nie zachował się żaden pierwotny egzemplarz pisemny, ale do którego nawiązują inne teksty prawne (rzymskie i bizantyjskie przepisy prawne), a później zwyczaje konsulatu Morze lub Liga Hanzeatycka. W południowych Włoszech Ordinamenta et consuetudo maris (1063) w Trani i prawa amalfiańskie obowiązywały od wczesnego okresu.

  Bracton zauważył ponadto, że prawo morskie było również wykorzystywane jako alternatywa dla prawa zwyczajowego w normandzkiej Anglii, które wcześniej wymagało dobrowolnego poddania się mu poprzez wniesienie skargi o wydanie orzeczenia przez sąd [2].

  Wiodącym sponsorem prawa morskiego w Europie była francuska królowa Eleonora z Akwitanii. Eleanor (czasami znana jako „Eleanor z Guyenne”) dowiedziała się o prawie morskim podczas krucjaty we wschodniej części Morza Śródziemnego ze swoim pierwszym mężem, królem Francji Ludwikiem VII.


  Eleanor ustanowiła wówczas prawo morskie na wyspie Oleron, gdzie zostało opublikowane. jako „Rolls of Oleron”. (ORLEN)

  Jakiś czas później, kiedy przebywała w Londynie jako regentka swojego syna, króla Ryszarda Lwie Serce, Eleanor ustanowiła również prawo morskie w Anglii.

  W Anglii wszystkie sprawy admiralicji rozpatruje specjalny Sąd Admiralicji. Pomimo wczesnego oparcia się na koncepcjach prawa cywilnego wywodzących się z Corpus Juris Civilis z Justyniana, angielski Sąd Admiralicji jest prawem zwyczajowym, aczkolwiek sui generis sądem, który początkowo był nieco zdystansowany od innych sądów angielskich. Po około 1750 r., Gdy rewolucja przemysłowa wybuchła, a angielski handel morski rozpalił się, Sąd Admiralicji stał się aktywnym źródłem nowatorskich pomysłów i przepisów prawnych, aby sprostać nowej sytuacji. Ustawy o sądownictwie z lat 1873–1875 zniosły Sąd Admiralicji jako taki i został on włączony do nowego wydziału Sądu Najwyższego „Spadkowy, Rozwód i Admiralicja”. Jednakże, kiedy PDA został zniesiony i zastąpiony nowym „Wydziałem Rodzinnym”, jurysdykcja admiralicji przeszła na tak zwany „Sąd Admiralicji”, który był faktycznie posiedzeniem QBD orzekającym w sprawach żeglarskich. Ustawa o sądach wyższego szczebla z 1981 r. Wyjaśniła wówczas „jurysdykcję okręgową Sądu Najwyższego”, tak więc Anglia ponownie ma odrębny Sąd Admiralicji (choć nie ma już siedziby w Królewskich Sądach Sprawiedliwości, ale w budynku Rolls).

  Angielskie sądy Admiralicji były ważnym elementem preludium do rewolucji amerykańskiej. Na przykład wyrażenie w Deklaracji Niepodległości „za pozbawienie nas w wielu przypadkach korzyści płynących z procesu sądowego” odnosi się do praktyki parlamentu Wielkiej Brytanii, która przyznaje sądom Admiralicji jurysdykcję do egzekwowania Ustawy o pieczątkach w amerykańskich koloniach.

  Ta władza została przyznana, ponieważ ustawa o pieczątkach była niepopularna w Ameryce, więc kolonialna ława przysięgłych nie skazałaby żadnego kolonisty za jej naruszenie. Jednakże, ponieważ angielskie sądy admiralicji nigdy nie były sądzone przez ławę przysięgłych, kolonista oskarżony o złamanie Ustawy o pieczątkach mógł być łatwiej skazany przez Koronę.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81_%D0%A1%D0%A8%D0%90


  https://coinstructive.com/wp-content/uploads/2020/01/Proof-of-Law-Day-1-UTILITY-TOKENS-UCC-PROPERTY-LAW-1080x675.png  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930